Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka BEKO na( )pomoc??

13 Lis 2004 18:30 14210 17
  • Poziom 10  
    witam ,znowu mam problem a mianowicie ta lodówka co opisywałam wcześniej "hałasująca" nie wyłącza się gdy jest ustawiony termostat na "5" wogóle ,temperatura w chłodziarce u góry to +7stopni a w zamrażalniku -26 stopni.co to może być?? idę dalej ją obserwować teraz na "4" , zobacze czy się wyłączy.

obadałam sprawę z tą lodówką ,cały czas siedze,mierzę temperaturę i robię pomiary a więc na "5" chodzi cały czas i się nie wyłącza temp. w chłodzaiarce to +7 w zamrażalce -26 , na "4" też chodzi cały czas i się nie wyłącza a temp.w chłodziarce to +8 w zamrażalce -23 , idę badac sprawę da
    Łamanie regulaminu. Pisanie postów jeden pod drugim. Posty scalono. Następnym razem - OSTRZEŻENIE.[h]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    nie pisalam bo cały czas lodówka była włączona na "2"

więc nie wiedziałam że on będzie chodzić cały czas ale ktoś w poprzedim temacie podpowiedział żeby włączyć na full też tak zrobiłam , no i prosze będę musiała rano w poniedziałek zadzwonić do serwisu uprzedzioć ich że szfankuje czujnik temperatury bo oni myślą że ta lodówka jest dobra i przysyłają mi kogoś żeby sprawdził poziom hałasu.teraz znowu doszłam że lodowka załacza się i wyłacza normalnie dopiero na "2" tak jak miałam wcześniej
    Pisanie postów jeden pod drugim. Posty scalono. [h]
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    Jeżeli stwierdzą, że układ chłodniczy jest do naprawy, to podziękuj im, i stanowczo żądaj wymiany. Moim zdaniem czegoś takiego nie powinno się naprawiać na gwarancji. Nową przetestuj w sklepie.

Cytat z nowej ustawy dotyczącej sprzedaży detalicznej:
    "Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli:
    1) towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową i jednocześnie
    2) niezgodność ta istniała w chwili wydania towaru.

W przypadku stwierdzenia niezgodności towaru z umową przed upływem _sześciu miesięcy_ od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

Jeżeli towar jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez naprawę albo wymianę na nowy.

Naprawa lub wymiana jest nieodpłatna, a ponadto sprzedawca ma obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego takich, jak koszty demontażu, dostarczenia, robocizny oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.

Kupujący (_nie sprzedawca_) wybiera konkretne roszczenie, tj. żądanie naprawy lub wymiany. Należy to zrobić _na piśmie_".

Przepis ten dotyczy _wady istotnej_, a uszkodzony układ chłodniczy taką wadą jest jak najbardziej.
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    Jeżeli spełnione są warunki o których pisałem w poprzednim poście, to o sposobie usunięcia niezgodności towaru z umową decyduje KLIENT..
  • Poziom 10  
    dziękuję wszystkim za porady, póżniej się odezwę jak poszło z serwisem bo jutro ma ktoś przyjechać ,dzisiaj znowu obserwowałam lodówkę a więc chodziła 4,5 godziny bez jej otwierania i się nie wyłączyła a na tylniej ściance zamiast lodu to było full śniegu,normalnie lodówka działa tylko na "2" i na "1".

mam jeszcze pytanie jak się testuje w sklepie lodówkę ,czy mam tam siedzieć 3 albo 4 godziny i słuchać jak chodzi, bo nie mam pojęcia??
    Pisanie postów jeden pod drugim. Posty scalono. [h]
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Koledzy te "bulgoty' w lodówce to rzecz normalna szczególnie w nowym sprzęcie ponieważ układ chłodniczy jest napełniony nowoczesnym czynnikiem chłodniczym R600a (izobutan) -czynnik ten ma to właśnie do siebie że w początkowym okresie eksploatacji lubi hałasować tak więc układ jest oki chyba że małe uzupełnienie czynnika w związku z tą temperaturą (mam nadzieję że układ szczelny bo wtedy wymiana) Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam i pozdrawiam wszystkich są dwie możliwości Napełnienie układu i na to bym postawił przy izobutanach trzeba to zrobić bardzo dokładnie najlepiej na wage i czekać konca operacji jak będzie za mało gazu to nie wyłonczy ponieważ nie dojdzie chłud do czujki rególatora temperatury jak za dużo to też kicha będzie wracać na powrót spręzarki i też nie wyłonczy .
    druga sprawa to rególator lecz jak wyłączył przy niższym nastawie to jest ok .

Chociaż zdażyło się iż odkleia się plastik od płyty chłodzącej i też czujka rególatora nie zbierze pełnej informacji i tzeż nie wyłancza lecz reasumując to będzie to pierwsze.

Pozdrawam
  • Poziom 2  
    Lodwka na gwarancji nie może robić takich numerów.Powod:jest za słaba
    sprężarka i powstaje chwilowa blokada układu.Takie objawy mają 10letnie lodówki.Jest to do naprawy,ale ni przy tak nowj lodówce.Nigdy już nie będzie w pełni sprawna.WYMIENIć!!![/code]
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    No bez przesady,kto by wtrzymał 4-ry naprawy.To po co mu lodówka? :sm16: Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Ale się afera zrobiła z tą chłodziarką :-))).Sprawa wydaje się prosta, jeśli cała płyta w części chłodziarkowej jest zaszroniona,to wina ( w przypadku,kiedy nie można osiągnąć odpowiedniej temperatury) może w zasadzie leżeć tylko po stronie sprężarki.Z kolei temperatura -26'C w zamrażarce taką usterkę wyklucza. Może trzeba bardziej się przyłożyć do pomiaru temperatury - jeżeli nie to zostaje chyba tylko dopełnienie układu. Możliwe jest także rozstrojenie termostatu - trzeba sprawdzić nie tylko temperatury rozłączania,ale i załączania.Być może płyta nie może się dokładnie rozmrozić,bo nie pozwala jej na to zbyt wcześnie włączający sie termostat, a płyta zaszroniona nie ma szans wychłodzić komory.
  • Poziom 1