Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powermikser Behringer pmp 1000, a 6000+kolumny 2x200W 8 ohm.

murekkk 07 Cze 2011 15:06 5088 19
  • #1 07 Cze 2011 15:06
    murekkk
    Poziom 8  

Witam!
    Gram w zespole 5-osobowym. Naszym głównym celem są imprezy okolicznościowe, wesela itd.(zamknięte, większe i mniejsze sale).
    Na dzień dzisiejszy dysponujemy następującym nagłośnieniem:
    -Powermikser Behringer pmp1000 (moc 2x250W) + kolumny 2x200W każda posiada opór równy 8 ohm.-sprzęcik daje jakoś rade.

Mamy zamiar zakupić powermikser Behringer pmp6000 (2x800W).
    I teraz moje pytanie. Czy kolumny dadzą radę z tym powermikserem?

Dokupienie nowego powermiksera I KOLUMN jak na razie nie wchodzi w grę.

Z góry dziękuję za odp.

Pozdrawiam.

0 19
  • #2 08 Cze 2011 03:53
    DjMapet
    Poziom 43  

PMP-1000, maksymalną moc 2x250W osiąga z obciążeniem 4 Ohm na kanał. Z obciążeniem 8 Ohm jego moc to jakieś 2x130-140W, więc kolumny nie "napracowały" się zbytnio, no chyba że graliście na przesterze (zniekształceniach). Jak na dzisiejsze czasy, nawet na wesela to mikra moc nagłośnienia :-).
    Max moc PMP-6000, przy obciążeniu 8 Ohm na kanał to ok 2x 400-450W, więc to już spora moc dla 200W kolumn, ale granie z "głową", czyli przestrzeganie kilku zasad (nie grać na świecących diodach clip, nie podbijać equalizera - szczególnie niskiej a zwłaszcza wysokiej części pasma, nie dopuszczanie do sprzężeń, nie dopuszczanie do słyszalnych zniekształceń) pozwoli na bezproblemowe wykorzystywanie ich w tym zestawie. Sporo też zależy od jakości kolumn.

Pozdrawiam.

.

0
  • #3 08 Cze 2011 18:54
    murekkk
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź:)
    A jakbyś miał polecic pod ten powermikser pmp6000 +końcówka mocy do 800 zł. Jakieś kolumny, które byłyby na równi z mocą z tym powermikserem.?

Pozdrawiam

0
  • #4 08 Cze 2011 21:30
    DjMapet
    Poziom 43  

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Oprócz powermiksera chcesz jeszcze kupić końcówkę mocy do 800 zł?
    Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na kolumny?

Pozdrawiam.

0
  • #5 08 Cze 2011 21:41
    murekkk
    Poziom 8  

Tak jest Powermikser plus końcówka:) Wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest Mikser +końcówka, ale czy jest jakaś przeszkoda przy połączeniu powermiksera z końcówką?
    Na kolumny do 3000 zł.

0
  • #6 09 Cze 2011 10:56
    alexhypno
    Poziom 18  

Tak, jest. To jest po prostu nieopłacalne. Za 2000zł ( czyli tyle ile kosztuje ten powermikser ) można kupić już lepszy mikser. Co do kolumn to najlepiej dwie nadstawki + subbas lub 2 subbasy. No chyba że nie potrzebujecie jakiegoś szczególnie mocnego basu, a wtedy z czystym sumieniem mogę wam polecić Pol-Audio PA 115-300 lub coś aktywnego np. od LDM'a

0
  • #7 10 Cze 2011 13:30
    DjMapet
    Poziom 43  

Nieopłacalne, ale też bez sensu. Jeśli zamierzasz kupić dwie pełnopasmowe kolumny i powermikser, to końcówka mocy jest zbędna. Jeśli to końcówka mocy ma zasilać te kolumny, to do wysterowania zestawu bardziej odpowiedni będzie mikser estradowy.
    Za 3000 zł będzie problem z zakupem dobrych, pełnopasmowych kolumn do nagłośnienia zespołu.
    Napisz coś więcej o waszym instrumentarium, oraz czy gitary (bas, solowa) grają z własnych pieców, czy z nagłośnienia głównego. Czy macie perkusję i czy jest nagłaśniana? Macie jakieś peryferia (procesor wokalowy, kompresor, eq) ?
    Jeśli to są imprezy w okolicy 100-150 osób (wyłączając dyskoteki), to wstępnie proponował bym prosty w obsłudze zestaw aktywny LDM SAS-18, lub SAS-18S, oraz mikser, np Soundcraft Spirit EPM 12.
    Na pewno ten zestaw zabrzmi sporo lepiej i mocniej od połączenia Behringera z kolumnami za 3000 zł i nie będzie potrzebna końcówka mocy :-).

Pozdrawiam.

0
  • #8 10 Cze 2011 22:26
    murekkk
    Poziom 8  

Perkusja nie wymaga nagłośnienia. Gitara elektryczna, basowa, klawisze, wokal-Wszystko leci przez powermikser bez żadnych piecy. Nie posiadamy żadnych peryferii:)

Czyli jeśli chodzi o Powermikser, to lepiej sobie dac spokoj. tak?
    A jakbyście mieli polecić jakis zestaw pod ten powermikser, lub jakis inny, mocniejszy, lepszy powermikser-jestem otwarty na propozycje.

Uparlem sie na powermikser, bo dotychczas tylko z takims czyms mialem doczynienia. Mikser+ końcówka.-to rozwiązanie zostawilbym na później. tzn. jak już bedziemy sie decydowac na bardzo konkretny sprzet za większe pieniądze:)

0
  • #9 11 Cze 2011 10:17
    alexhypno
    Poziom 18  

A to czemu? Mikser i końcówka- gdzie tu filozofia? Chodzi ci o to że nie będziesz wiedział jak to spiąć, czy no nie wiem jak ustawić? Rozumiem że to są 2 rzeczy ale nie tak trudno się w tym połapać. Będzie to później łatwo rozbudować. Jedyne powermiksery jaki znam dobre ( jeśli się na niego tak bardzo uparłeś ) to Dynacordy, ale one nie mieszczą się w budżecie. Pozdrawiam

0
  • #10 11 Cze 2011 12:28
    _eddie_
    Poziom 32  

alexhypno napisał:
    A to czemu? Mikser i końcówka- gdzie tu filozofia? Chodzi ci o to że nie będziesz wiedział jak to spiąć, czy no nie wiem jak ustawić? Rozumiem że to są 2 rzeczy ale nie tak trudno się w tym połapać. Będzie to później łatwo rozbudować. Jedyne powermiksery jaki znam dobre ( jeśli się na niego tak bardzo uparłeś ) to Dynacordy, ale one nie mieszczą się w budżecie. Pozdrawiam

Tylko dynacord? Dynacord nie ma ich za wiele (powermate).

Jak ktoś nie ma ochoty pakować się w osobne (mikser+wzmacniacz) to może kupić powermikser - to rozwiązanie też ma swoje plusy. A z tanich i godnych polecenia - powerpod phonica, yamaha emx... Naprawdę jest z czego wybierać.

0
  • #11 11 Cze 2011 15:57
    murekkk
    Poziom 8  

Poprzeglądałem, popytałem i jednak powermikser odpada.
    Zakupimy Jak narazie sam Mikser do 2000 zł. który będzie nam zasilał te 2 kolumny 200 W. Następnym zakupem<to już bardziej odległe czasy> będzie końcówka mocy do tego miksera i jakieś konkretne kolumny. Jeśli chodzi o miksery, to szczerze nie znam się. Do tej pory siedziałem w <powermikserach>. Proszę, podajcie mi propozycje miksera do którego dokupimy razem z kolumnami końcówkę mocy i już nie trzeba będzie zmieniac tego miksera, kiedy zakupimy zestaw kolumn i końcówkę: 2 góry <wlasnie nie wiem czy mierzyc tutaj w pasywne czy aktywne>? Wiem, ze aktywne mają wbudowany wzmacniacz. Ale w jakich przypadkach je kupowac itd.-BYlbym wdzięczny gdyby ktoś mogl sie wypowiedziec;p I jeden subbas.

0
  • #12 12 Cze 2011 19:11
    alexhypno
    Poziom 18  

Co do miksera:
    -Soundcraft Spirit M8/M12 zależnie od potrzeb
    Kolumny:
    Najlepiej już coś aktywnego-LDM SAS 18
    I uwierz mi, nic więcej do szczęścia wam nie potrzeba, nie licząc statywów pod kolumny, kabli, multicore'a, mikrofonów, kompresora do perkusji, efektora i ew. equalizera. Pozdrawiam :D

0
  • #13 12 Cze 2011 21:21
    murekkk
    Poziom 8  

Mikser spodobał mi się. Dobra firma, i porządny(sądze tak po opisach tego miksera);]

Aktywne jak narazie niestety odpadają;/ Poproszę o propozycje czegos pasywnego;p

0
  • #16 13 Cze 2011 16:32
    DjMapet
    Poziom 43  

Przecież sprzęt wykorzystujecie zarobkowo, więc zwróci się po kilku imprezach i przez następne kilka/kilkanaście lat będziecie na nim zarabiać.
    No dobra, jeśli dotychczas wystarczał wam (choć nie pojmuję jakim cudem :-)) sprzęt o mocy 2x140W, to ten zestaw aktywny: http://malko.pl/go/_info/?id=3324 oraz ten mikser: http://malko.pl/go/_info/?id=3398 (z procesorem efektów, bo piszesz że nie macie) będzie na pewno lepszy i większej mocy od tego co macie i pozwoli odpowiednio zabrzmieć.
    Sprzedacie tamte graty, to część nakładów się zwróci.

Pozdrawiam.

0
  • #17 13 Cze 2011 19:37
    murekkk
    Poziom 8  

Prosze czytac uważnie:) ,,Naszym głównym celem są....:"
    DOpiero zaczynamy z tym zespołem. Średnia wieku naszego zespołu =18 lat. Jak narazie gramy po imprezkach, remizach imprezach na 40,50 osób. A żeby zagrac wesele na 150-200 osób to jeszcze troche czasu minie. Jak cos robic, to robic to dobrze i dokladnie.

Wiec jak narazie pewnym zakupem jest mikser Soundcraft spirit M12.
    Pogramy chwile na tym mikserze +kolumny, które mamy 2x200 W

Za parę miechów zakupimy jakieś kolumny i będzie. Takie przynajmniej mamy plany:)

A tak nawiaskiem. Jak mam rozumiec moc tego miksera?
    Jak np. Powermikser behrginer pmp6000 posiada 2x800 W przy 4 ohm, to ten mikser soundcraft spirit będzie miał...??? Nigdzie nie mogę znaleśc konkretnej specyfikacji, jesli chodzi o jego moc.

POzdrawiam:)

0
  • #18 13 Cze 2011 20:52
    alexhypno
    Poziom 18  

To jest mikser!!! On nie ma żadnej mocy! Oczywiście jeśli chodzi o moc oddawaną na kolumny. Jeśli chcecie lecieć na tym co macie to musicie podpiąć ten mikser do berego i on będzie wam służył za koniec mocy. Pozdrawiam :D

0
  • #19 13 Cze 2011 21:55
    murekkk
    Poziom 8  

Aaaa to takie buty!;d Czyli powermikser tak na chłopski rozum ma już w sobie tak jakby ten ,,koniec mocy" w sensie jakis wzmacniacz, który daje moc na kolumny.tak?

A na samym mikserze Soundcraft spirit m12 bez żadnych końcówek itd. Sam mikser. Da się zagrac na tych kolumnach 2x200 watt i większych jakby cos? Czy konieczna jest końcówka?

Dodano po 50 [minuty]:

Panowie proszę o wyrozumiałośc przy odpowiadaniu na moje posty;) Ale od czego są fora, jak nie od zadawania<czasem glupich zapewne> jak dla Was pytan:)

Powermikser-Nie wymaga końcówki, bo ma on już swoje źródło mocy. Niee daje on takiego pola manewru jak mikser +końcówka.-

Mikser-Sam w sobie nie posiada źródła mocy, które dawaloby tą moc na kolumny, więc potrzebna jest np. końcówka mocy.

Końcówka mocy odpowiada poprostu za moc, którą może przekazac na kolumny itd.

A mikser?? Za co on głównie odpowiada?

Powiedzmy, że Jasio kupił mikser souncrafta za 800zł i końcówkę ADS za 3500zł, a Mirek kupił mikser soundcrafta za 3000 zł i końcówkę ADS za 800 zł.-Wytlumaczcie mi jakie pozytywy i negatywy ida za decyzjami Jasia i Mirka;p

pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.:)

0
  • #20 13 Cze 2011 22:08
    DjMapet
    Poziom 43  

Czytam uważnie i gdybyś napisał: "naszym głównym celem będą..." to bym wiedział że dopiero zamierzacie grać jakiekolwiek imprezy.
    Powermikser to - jak nazwa wskazuje - wzmacniacz + mikser w jednej obudowie.
    Mikser to urządzenie służące do sterowania zewnętrznym wzmacniaczem ew. kilkoma wzmacniaczami (końcówkami mocy), które zasilają zestawy głośnikowe (kolumny).
    Kupowanie miksera Soundcraft spirit M12 nie ma sensu, jeśli nie kupicie końcówki mocy do zasilania kolumn.
    Swoje propozycje przedstawiłem wyżej. Może jeszcze ktoś zaproponuje coś lepszego w tej kasie.
    Poczytaj, na forum jest mnóstwo tematów podobnych Twojemu.

Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów