Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kartą MMC i zapisanymi na niej danymi

07 Cze 2011 15:47 671 1
  • Poziom 12  
    Witam
    Znajoma ma telefon TAKI BADZIEW. Telefon posiada kartę pamięci i właśnie o tym chcę napisać. Wprowadziła mnie znajoma w błąd bo dała pudełko od innego telefonu i takie tam problemy. Po pewnym czasie bezskutecznego działania postanowiłem skopiować zdjęcia z telefonu na kartę pamięci. No więc wsio skopiowałem, utworzyłem nawet osobny katalog co by nie zgubić zdjęć. Telefon po podłączeniu może służyć jako pamięć USB przez tą kartę pamięci (ile miejsca na karcie taka pamięć). No ale po podłączeniu przez USB nie znalazłem tego folderu (inne były). Podpiąłem do czytnika w laptopie potem podpinany czytnik pod USB pc i też nic. Wchodzą na kartę pamięci i sprawdzając we właściwościach widać iż zajęło miejsce na karcie ale folderu/zdjęć nie widać.
    Wie ktoś może co jest nie halo?? Miejsce zjadło ale standardowe podpięcie pod komputer nic nie daje. Nie widzi tego folderu/zdjęć. Stworzyłem nowy folder co by sprawdzić czy działa no i działa. Nie było by problemu gdyby nie fakt, że zdjęcia zostały przeniesione na zasadzie "wytnij/wklej".
    Może są do tego jakieś "specjalne" programy czy cuś??
    Dodam jeszcze, że gdzieś na necie wyczytałem iż jest możliwość, że przed nazwą pliku pojawiła się kropka i plik został ukryty i można odzyskać go przez root-a. Aczkolwiek nie wiem czy w mojej sytuacji jest to możliwe i jak tego dokonać.
    Może jakiś zestaw "komend" aby uruchomić pod systemem windows takie coś aby pokazało te pliki??
    Jak coś pominąłem ludz cza coś dodać to pisać proszę.
  • Poziom 12  
    Można zamknąć temat. Advanced Photo Recover uratował mi zdjęcia... nawet odzyskał zdjęcia kiedyś usunięte z karty :/