Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koniec lojalki w TP, co wybrać?

07 Cze 2011 18:21 4105 29
  • Poziom 35  
    Aktualnie kończy mi się lojalka w tp, multipakiet1024.
    Na multipakiecie (tv przez neostradę) mi nie zależy, ale cena jest ok. Na jaki internet się zdecydować?

Do tego warto też było by się rozejrzeć za jakimiś pakietami. W załączniku excel z rachunkami za ostatnie 6 miesięcy. Co przy takim użytkowaniu polecacie? Dużą ilością międzynarodowych w ostatnim miesiącu proszę się nie sugerować, to wyjątek a nie reguła.

Najchętniej w tp, ostateczność to Netia, chociaż mam bardzo złe doświadczenia z migracją z tp do netii.
  • Poziom 28  
    Obliczyć średnią miesięczną jaką chciałbys płacić u providera i dopasować pakiet lub pakiety.
  • Poziom 34  
    askr napisał:

Najchętniej w tp, ostateczność to Netia, chociaż mam bardzo złe doświadczenia z migracją z tp do netii.

Obecnie Netia robi net na zasadzie, braku limitu prędkości - czyli ile łącze wyciągnie. Przyjrzyj się ich promocji, ostatnio poprawili jakość usług. Więc może warto.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 23  
    Z tą poprawą u Netii różnie bywa, ludzie czasem narzekają - zresztą widać na forum (sam mam jeszcze łącze 8 Mb, zakładane w zeszłym roku za 49/mies i nie narzekam - LLU, pingi niskie, 8 MB to 8 Mb praktycznie 24/dobę ) No Limits jest o tyle dobre, że lojalka to tylko 300 zł.
    Może być faktycznie problem z migracją, sam miałem ponad miesiąc przerwy w necie.

Generalnie sam net to 59 zł/mies, z telefonem Non Stop (stacjonarne w Polsce za darmo) 99 albo Non Stop Świat(komórki w USA i Kanadzie + stacjonarki w w/w i EU w cenie abonamentu - 109. Jeśli na Twojej linii pójdzie w miarę duża prędkość to może być ciekawa oferta.

PS. Ja bym na Twoim miejscu wziął telefon na kartę w Play (żeby mieć połączenia do Play w rozsądnej cenie) + ew. drugi w innej sieci (zależy do której dzwonisz najwięcej) - i z nich dzwonił do sieci komórkowych...
  • Poziom 28  
    Odnośnie dzwonienia, to może VOIP ?
    np. freeconet.pl ?
  • Poziom 11  
    Lokalny ISP np. radiowy może być twoim rozwiązaniem
  • Poziom 31  
    Lokalny ISP radiowy zwykle stawia dziwne warunki albo ma masę klientów na słabym sprzęcie bo tak to w naszym kraju działa. Stanowczo 0dradzam wszelkie radiówki. jeśli lokalny ISP to tylko po kablu - obojętnie jakim. Zwykle jednak jest w takim przypadku problem z zewnętrznym IP a w zasadzie jego brakiem więc radze przemyśleć czy ci taki potrzebny.
  • Warunkowo odblokowany
    Witam, w chwili obecnej jestem w Netii, ale wcześniej byłem w tp i mam jako takie porównanie z korzyścią dla tp, jaka jest, taka jest, ale wielokrotnie jak zgłaszałem usterki to sami informowali, że wcześniej też były i pisali wszystko na jedną reklamację. Jeśli mi się skończy umowa z Netią to z powrotem chyba przejdę do tp.
  • Poziom 16  
    Niech Cię Pan Bóg broni przed przejściem do Neti. Byłem to wiem - teraz jestem w TP , płacę więcej ale mam święty spokój. Poczytaj posty na temat internetu dostarczanego przez Netię ,można się zniechęcić.

Pozdrawiam- Andrzej.
  • Poziom 23  
    Można też poczytać temat o przeciążeniach na Neostradzie... a faktem jest że można trafić na różne sytuacje w obu firmach. Miałem Neostradę, rozłączało ale poza tym prędkość i pingi ok (fakt że 1-2 Mb) . Mam Netię, nie rozłącza, na początku za przeciążoną linię - i za opóźnienie w realizacji chyba też - dostałem korektę do faktury (około 100 złotych), od rozbudowy w centrali wszystko śmiga dzień i noc z maksymalną prędkością (mam jeszcze stare 8 Mb). Są zaś tacy, którym No Limits czy inna oferta Netii wyszły bokiem...

Generalnie, warto popytać ludzi w okolicy jak wygląda sytuacja. Na infoliniach zapytać czy np. nie ma przeciążeń sieci w danym punkcie (rozmowę nagrać oczywiście) - jeśli przeciążenia jednak będą, starać się albo o odszkodowanie, albo rozwiązanie umowy bez kary umownej. No i wziąłbym Netię na pierwszy ogień - jeśli coś pójdzie źle, za rozwiązanie umowy płaci się 300 (400 z telefonem chyba) złotych, nie zaś kilka tysięcy jak w TP.
    Można też spróbować jak wyglądają oferty innych operatorów (Multimo, Era) na sieci TP. Przede wszystkim zaś - jakie łącze będzie potrzebne?
  • Poziom 12  
    Mam Netie w firmie i w domu. Miałem TP w firmie i w domu....
    Netia śmiga aż miło i nie mam problemów z czymkolwiek.
    Awaria?
    Dzwonię *88 i jest ok ale jak na razie tylko raz dzwoniłem.
    Co wybrac?
    Rzuć monetą....
  • Poziom 34  
    Miałem w TP multipakiet1024, jestem w Netii, powodem zmiany operatora była korzystniejsza cenowo i prędkościowo oferta Netii, a właściwie brak sensownej oferty TP w okresie końca umowy (początek grudnia). Teoretycznie w Netii w okresie lojalki możesz dwa razy zmienić umowę, praktycznie ciekawsze oferty sa tylko dla nowych abonentów. Jakość usług operatorów w moim rejonie podobna. Jak TP poinformujesz o zmianie operatora to uważaj na ostatni rachunek, mnie go nie wysłali, a w zamian po paru miesiącach przyszło wezwanie do zapłacenia z firmy windykacyjnej (?).
  • Poziom 10  
    Ja nie mogę powiedzieć złego słowa o TPSA. Kilka miesięcy temu przedłużyłem Neo i nie było problemów z przejścia z 1Mb na 20Mb. Po uruchomieniu 20Mb był problem z łączem ale zadzwoniłem i szybko uporali się z problemem przełączając mnie na inny sprzęt.
    Nie wiem dlaczego Netia ma być taka cudowna skoro korzysta z infrastruktury TPSA (w większości). No chyba, że Netia ma akurat pod waszym adresem własne łącze, wtedy zgoda.

Przejrzyj cenninki różnych dostawców i zadecyduj. Kieruj się jednak zasadą, że Netia lub Dialog korzystają z usług TP i to że Netia obiecuje Ci np 20Mbit bo niby ma taką wartość pod Twoim adresem to nie zdziw się, jak po podpisaniu umowy otrzymasz 6Mb. Radzę przemyśleć sprawę bo miałem do czynienia z Netią i TP. Zdecydowanie lepsza jest obsługa klienta w TP, jak jest jakiś problem. W końcu to oni naprawiają problemy a nie Netia.
    Reasumując, jak będziesz miał większą różnicę w cenie możesz ryzykować ale jak niewielka to zmiana operatora na takiego, który jest tylko kolejnym pośrednikiem nie warta jest świeczki.
  • Poziom 12  
    Ja netie mam 4 lata i dłużej nie zamierzam się z nimi męczyć awarii może nie było dużo ( ok. 5 ) ale jak dzwoniłem i próbowałem się czegoś dowiedzieć każdy konsultant mówi co innego, a pomoc techniczna nie ma zielonego pojęcia o sprzęcie sieciowym i jak by mogli to po haśle "nie mam waszego modemu ma router" rozłączyli by się. Teraz planuje się przerzucić na sieć radiową (nadajnik mam 200m od domu a sprzęt mają porządny, a przynajmniej tak twierdzi kolega który tam pracuje), co do publicznego IP wystarczy napisać pismo o przydzielenie takiego IP. No i najczęściej radiówki są symetryczne.
  • Poziom 16  
    Po różnych ( również bardzo niemiłych ) doświadczeniach i nauce na własnych błędach sytuacja u mnie wygląda następująco: Dom = Neo 20MB/s, Praca = Neo 20MB/s, Rodzice = Neo 20MB/s wszystko w ramach umowy z TP o nazwie "wymarzony internet".

Po zrezygnowaniu z wszelki oszołomów obiecujących niebiańskie transfery oraz ponaddźwiękowe prędkości i przejściu do TP mam w końcu bardzo stabilne łącze na poziomie faktycznych 20MB/s działające bez problemów 7 dni w tygodniu oraz świetny support w przypadku awarii.

• Poziom 28  
    Ja za to do tpsa nie chcę wracać, ani na telefonie, ani na internecie.
    W dużych miastach może i dają radę, ale już w mniejszych 50 000 ludzi, trochę obok centrum internet 20M to marzenie ściętej głowy, 6M to max.

Teraz mam stabilnego dostawcę i internet za 50zł.

• Poziom 12  
    jeżeli chodzi o jakoś obsługi klienta, czy pomoc techniczną, to wydaje mi się że Tp ma znaczną przewagę nad Netią.
    Poza tym, patrząc na obecne oferty operatorów np. Wymarzony Internet i No Limits, również Tepsa jest bardziej konkrecyjna moim zdaniem.
    Przykładowo, np. ze względu na niższa opłatę aktywacyjną, możliwość testowania Neostrady oraz wybór krótszej umowy (12 m-cy, a nie od razu 24 m-ce,jak się nie chce w Netii ponosić opłaty aktywacyjnej).
  • Poziom 16  
    ergie napisał:
    W dużych miastach może i dają radę, ale już w mniejszych 50 000 ludzi, trochę obok centrum internet 20M to marzenie ściętej głowy, 6M to max.

Chciałem tylko dodać, że wszystkie trzy wymienione przeze mnie lokalizacje umieszczone są w miejscowościach z których największą zamieszkuje około 300 mieszkańców. Pozostałe odpowiednio około 100 i kolejną około 40. Do najbliższego miasta jest z najbliżej położonej około 12 km a z najdalej około 25km. Więc Twoja teoria nie sprawdza się w praktyce.
  • Poziom 2  
    multimediaservice napisał:
    ergie napisał:

Chciałem tylko dodać, że wszystkie trzy wymienione przeze mnie lokalizacje umieszczone są w miejscowościach z których największą zamieszkuje około 300 mieszkańców. Pozostałe odpowiednio około 100 i kolejną około 40. Do najbliższego miasta jest z najbliżej położonej około 12 km a z najdalej około 25km. Więc Twoja teoria nie sprawdza się w praktyce.

Różnie bywa u mnie we wiosce (ok. 4000 mieszkańców) w centralce są tylko 32 porty (które rozbudowywują od 4 lat), reszta w tym ja niestety jestem podpięty pod centralę 4 km dalej albo jadą na radiówkach.

Tak więc wszystko zależy od łaski TPSY. Oczywiście zgadzam się z tym, że jeśli masz dostęp do dobrej centrali to nic tylko brać.

Uszanowanie
  • Poziom 30  
    multimediaservice, naprawdę interesujące i goddne pochwały, że tp urchamia dla miejscowości 40- mieszkańcowej lącza 20Mb...
    Rzadkość w miejscowościach tysiące razy większych, jak wiem ze swoich doświadczeń.
  • Poziom 33  
    A ja znów mam wszystko kupowane w dawnej erze. Net stacjonarny, telefon stacjonarny, komórka. Nie jest źle, 4mb chodzi prawie zawsze, na pakiety w telefonach też nie narzekam. Nie wiem jak teraz to znaleźć, ale poszukaj sobie tą ofertę :)
  • Poziom 10  
    TP zeszła sporo z cen a miałem 6mb a mam 10mb i płace 40 zł mniej niż rok temu net działa bardzo dobrze
  • Poziom 33  
    każdy ma doswiadczenia takie nie inne , nie mniej moze nie kazdy wie ...wiekszy procent linii to TP.. infolinia calodobowa itp... a infolinie innych operatorów obsługa z ulicy -zero pojęcia o technologii adsl itp
  • Poziom 27  
    Przeszedłem z TP do Netii i bardzo żałuje.
    To jest wielka ściema co oni ustami handlowców wygadują.
    Obiecują dużo, a potem nic z tego nie realizują. Miałem mieć 10MB , na początku miałęm niecałe 600K, po ogromnie wielu kłótniach udało im się podwyższyć do 2-3 M. I na tym koniec. Nic im nie można zrobić, mają w umowach napisane że prędkośc do np 10M. Jeśli do to znaczy że może być mniejsza.
    I jeszcze jedno - infolinia, konsultanci to koszmar. Nagadacie się, nakrytykujecie , wysłuchają was i po sprawie. Zero interwencji.
    W TP jest mniej ale jest, w Netii są gruszki na wierzbie.
    Kiedyś miałem 1M w TP , teraz mam niby 10M w Netii a chwilami mam że kiedyś było lepiej.
  • Poziom 39  
    O fachowości TP może świadczyć to, że sprzedali mi dostęp do internetu bez "możliwości technicznych", gdy już pojawiły się "możliwości techniczne" technik próbował naciągnąć na kupno od niego za dwie stówy router, który w ofercie był za złotówkę. Cała afera trwała kilka miesięcy i zakończyła się rozwiązaniem umowy.
    Teraz nie mam już kabla od nich (mam telefon bezprzewodowo) i bawię się czasem gdy dzwoni do mnie konsultant i próbuje wcisnąć dwudziestomegowy internet :) potrafią dać rękę pod topór za to że 20 mega będę miał ;)
  • Poziom 23  
    Dlatego jedna jedyna rada to albo mieć wszystko na piśmie, albo nagrywać rozmowy z konsultantami - i jeśli obiecali że "będzie 10 Mb" a jest max 2-3 to wnioskować o rozwiązanie umowy - nie dopełniono obietnicy na podstawie której doszło do zawarcia tej umowy...
  • Poziom 39  
    Nie chce mi się już z nimi szarpać. Jak mam dobry humor to wysłuchuję całej bajeczki konsultanta, pytam czy na pewno pójdzie te 20 mega :) Po chwili zaczynam się głośno zastanawiać jak to technologia w TP poszła do przodu, że mi bezprzewodowo to puszczą. Trzy czwarte konsultantów nie widzi z tym problemu.
  • Poziom 12  
    Brat ma internet z Netii - przez rok miał więcej problemów niż ja od początku istnienia neostrady. Polecam Neostradę.