Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6780ew padła grafika?

07 Cze 2011 18:37 3066 11
  • Poziom 9  
    Witajcie !
    Chciałbym się Was poradzić o postawienie diagnozy uszkodzonego laptopa, hp pavilion dv6780ew z nieszczęsną nvidią. Moim zdaniem, padła karta grafiki, aczkolwiek różnie to bywa. Stało się to wczoraj, podczas normalnej pracy na lapku, pojawiły się dziwnego rodzaju kwadraciki i zubożenie kolorów, przy czym laptop przestał odpowiadać. Po wyłączeniu go (długim przytrzymaniem przycisku włączenia) laptop uruchomił się "jakby" włączony, tj. na ekranie (od razu) było widać jak przez gęstą mgłę pasek windowsa, i w 3 rzędach były biało szare paski, które przeistaczały się w biały ekran, a następnie ekran dzielił się na 2 równe części: lewa biała a druga czarna. Było tak samo po rozebraniu go, przeczyszczeniu i włączeniu. Podejrzewam grafikę, aczkolwiek mówione jest, że wtedy płyta główna wydaje jakieś 3 pisknięcia. Czy może ktoś się z tym spotkał ? styki poczyszczone szmatką do okularów i pododuszane. Po włączeniu nie pokazuje się żaden bios czy ładowanie, od razu wchodzi ten dziwny ekran. Przy wduszaniu klawiszy czy ruszaniu touch-padem, widać, że lapek myśli, z szarych pasków w tym momencie przechodzi w biało-czarny, nie działa system wentylacji procka (jest dość głośny) i po pewnym czasie automatycznie się restartuje. Stąd moje pytanie: czy aby na pewno to grafika ?

z góry dziękuję za pomoc ! :) !
  • Poziom 29  
    " z góry dziękuję za pomoc " .

Nie masz komu dziękować , ewidentnie grafika , z opisu usterki to nawet lekko śmieszne , ale wszelkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują GRAFA !!! .
  • Poziom 9  
    ok, to stąd się rodzi moje kolejne pytanie; Twoim zdaniem opłaca się to reanimować, jeśli płyta kosztuje 700 zł ? No i mam jeszcze pytanie, bo tego się w końcu z serwisu (nieszczęsne a-novo) nie dowiedziałem, czy płyta przy kupnie miałaby zainstalowaną grafikę ? Wiem, dość głupie, ale kto pyta nie błądzi ;)
  • Poziom 29  
    Te modele posiadają zintegrowaną kartę grafiki na płycie głównej , więc wymiana może niewiele pomóc , chyba że A-nowo ma jakąś inną naprawioną z modelem karty grafiki która nie posiada tego defektu .
  • Poziom 24  
    700 pln nowa płyta?? .Jak masz wymienić w tych pieniądzach na nową i z wadliwym układem to oczywiście bez sensu.Sens ma naprawa z wymianą na układ wolny od wady.Koszt mniejszy dłużej podziała.Musisz jednak poszukać dobrego serwisu który udzieli 12mies.pisemnej gwarancji, po tym właśnie poznasz czy układ nowy wolny od wady.
  • Poziom 9  
    A-nowo po opiniach omijam szerokim łukiem :) chciałem się zdecydować na kupno płyty np w euro-parts albo innej hurtowni (europarts 621zł+vat 3 miesiace gwarancji, NSC albo NCS 740 zł brak info o gwarancji ) i wymienić ją sam. Podobno HP używało później płyt do tych modeli z klejonym już chipem, a nie lutowanym.
    No własnie Zatronik1, pytanie czy ktoś udzieli gwarancji lub czy można dostać płytę z innym układem, w co wątpię :) Waszym zdaniem, jaka byłaby orientacyjna wartość sprawnego takiego lapka ?
  • Poziom 24  
    Wszystkie układy są lutowane, klejenie jest dodatkiem który okazał się nie skuteczny i dodatkowo utrudnia naprawę.
    A co do skutecznej naprawy z gwarancją wysyłkowo to poszukaj postu kolegi Vogelek23 jest on naszym guru w zakresie naprawy laptopów i znajdziesz tam namiary na skuteczną naprawę.Zaręczam że nie jestem z nim powiązany w żaden interesowny sposób i nie jest to forma krypto reklamy.
    Co do płyty można w tym modelu wymieniać w dośc dużych widełkach.
  • Poziom 29  
    Nie proponuj koledze naprawy nawet jeśli okazała by się skuteczna j jak ma oba mostki NVidii to koszt naprawy może go powalić na kolana .
  • Poziom 9  
    Dzowniłem dziś do serwisu na terenie Poznania, i szanowny Pan przekazał mi informację, że reballing lub przelutowanie to około 200 złotych, natomiast jeśli się okaże, że układ jest uszkodzony (a tak pewnie by się okazało) to układ 390 pln.... robi się niecałe 600, a za 700 mam płytę główną. Nie ukrywam, że naprawdę zastanawiam się nad tą płytą. Za tego laptopa dałem ponad 3000 zł i trochę szkoda mi go odsprzedać jako zużyty wrak za 500 zł jeśli dobrze pójdzie...

@michał - czy wymiana tych mostków musi być konieczna ? na allegro znalazłem naprawę za 500 zł całej płyty głównej z roczną gwarancją...
  • Poziom 9  
    Przepraszam, że się tak o, chamsko podepnę, ale jestem naprawdę w kropce i stąd moje pytanie: czy opłaca się dawać układ do reballingu ? czy jest duża różnica pomiędzy przelutowaniem układu a nowymi mostkami ? jak to rozpoznać ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    widzę, że i "Guru" się odezwał ! :D od razu pytanie do Ciebie szanowny Vogelku, czy orientujesz się może, czy w ogóle jest seria z poprawionym chipsetem ? Europarts niby ma okres oczekiwania na daną część 2 tygodnie, więc może to wersja poprawiona... szkoda, że dają tylko 3 miesiace gwarancji. to za 500 zł, to była tylko naprawa płyty głównej, nie jej wymiana.