Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z logowaniem sluchawki w Sinus 44/Gigaset 2010

jazzzy 13 Lis 2004 20:07 1320 10
  • #1 13 Lis 2004 20:07
    jazzzy
    Poziom 14  

Witam,

Nabylem telefon Sinus 44 lecz mam problem z poprawnym zalogowaniem sluchawki do bazy Sinus 44. Przejzalem instrukcje do gigaseta 2010 oraz archiwum i wydaje sie ze wszystkie czynnosci robie poprawnie brak jednak pozadanego rezultatu. Po nacisnieciu zielonej sluchawki nie slysze dialtone, po zadzwonieniu na telefon nie odzywa sie baza ani sluchawka, INT z bazy wywoluje sluchawke ale na odwrot to juz nie. Jaki stan powinna miec dioda 'sluchawki' na bazie ? Dziekuje za pomoc.

• #2 13 Lis 2004 20:52
    bahet
    Poziom 23  

Po pierwsze linia telefoniczna na zewnętrznych pinach. Po drugie czy wciśnięcie zielonej słuchawki powoduje włączenie diody na bazie, i czy słychać przedmuch w słuchawce.

• #3 13 Lis 2004 21:00
    jazzzy
    Poziom 14  

bahet napisał:
    Po pierwsze linia telefoniczna na zewnętrznych pinach

Moze to tutaj tkwi problem, mam kable 2 i 4 stykowe gdzie linia jest popieta na srodkowe dwa, zreszta tak jest nawet narysowane w instrukcji do gigaseta 2010

bahet napisał:
    czy wciśnięcie zielonej słuchawki powoduje włączenie diody na bazie, i czy słychać przedmuch w słuchawce.

tak, powoduje wlaczenie i jest przedmuch

czy jak sie odlozy sluchawke na baze to poza zapaleniem sie diody na bazie sygnalizujacej ladowanie na sluchawce tez powinno sie cos pokazac ?

• #4 14 Lis 2004 11:42
    bahet
    Poziom 23  

Odłożenie słuchawki tylko sygnał dźwiekowy i zapalenie się diody ładowania. Na pewno tezeba podłączyć linię na dwóch zewnętrznych pinach.

• #5 14 Lis 2004 22:29
    jazzzy
    Poziom 14  

bahet napisał:
    Na pewno tezeba podłączyć linię na dwóch zewnętrznych pinach.

Jest to pewna wskazowka jednakze troche malo precyzyjna. Juz rozwiazalem problem a tym ktorych to moze spotkac w przyszlosci postanowilem jednak niczego nie wyjasniac bo wielu ludziom na tym forum bardzo to nie pasuje zatem powiem tylko tyle - skorzystaj z wyszukiwarki. Jedyne czego nie znajdziesz to tylko niemieckiej instukcji ktora mozna sciagnac stad.

• #6 14 Lis 2004 22:43
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

A WSZYSTKO JU Ż TYLE RAZY BYŁO
    Proponuje "przykleić" temat
    "Kabel polsko niemiecki" czyli dlaczego telefon z wystawki/giełdy/od wujka-- nie działa w Polsce........
    Instrukcja -
    obciąc kabel po stronie linii
    zdjąć zagniatarką izolację
    wyciąc 2 środkowe żyły-najlepiej cążkami do pazurów
    zagnieść w RJ 2 pinowym (polskim) sam naprowadzi kabelki
    Oznaczyć- końce telefon niemiecki gniazdo polskie..
    (ważne bo klient zawsze wyciąga kabel z telefonu -bo mu sie nie chce zza szafy do gniazda sięgać.....)
    Gotowe
    Koszt u handlarzy 10-15 pln....wiedza kosztuje...
    WW

• #7 14 Lis 2004 22:52
    jazzzy
    Poziom 14  

W.Wojtek napisał:
    A WSZYSTKO JU Ż TYLE RAZY BYŁO

skoro bylo to wystarczylo mnie pokierowac wczoraj i po problemie

W.Wojtek napisał:
    telefon z wystawki/giełdy/od wujka-- nie działa

alez telefon dziala, wina lezy po stronie uzytkownika ktory poprzez swoja niewiedze nie dostarczyl telefonowi poprawnego dostepu do linii telefonicznej

W.Wojtek napisał:

Koszt u handlarzy 10-15 pln....wiedza kosztuje...

po co tak kombinowac ? mozna prosciej i za darmo, zaleznie od tego czy ktos korzysta z przedluzacza lub posiada duze 'Telosowskie' gniazdko natynkowe, wystarczy rozkrecic ta 'duza' wtyczke badz gniazdko i dwa kabelki z prawej zamienic miejscem z kabelkami z lewej i po krzyku

• #8 15 Lis 2004 22:12
    wladek83
    Poziom 32  

Jazzzy , ty to lubisz pisać epopeje ... I jeszcze masz pretensje do W.Wojtka , że w tak bzdurnej sprawie nie odpisał od razu , lecz zmusił Ciebie do intelektualnego wysiłku przy 4 drucikach . Temat posta też mija się z Twoim problemem ... Poza tym poprzednie posty celnie wskazywały jak podać sygnał - środkowe czy skrajne . Przecież każdy widzi , że kabelek z niemiec jest 4-ro żyłowy a nie 6-cio czy 8-mio ... . I proszę wszystkich , aby nim napiszą post , zadali sobie trochę trudu i skorzystali z wyszukiwarki . Nie róbmy śmietnika z tego Forum .

Pzdr.

• #9 15 Lis 2004 23:14
    jazzzy
    Poziom 14  

wladek83 napisał:
    I jeszcze masz pretensje do W.Wojtka , że w tak bzdurnej sprawie nie odpisał od razu

nigdzie nie pisalem ze mam pretensje

wladek83 napisał:
    intelektualnego wysiłku przy 4 drucikach . Temat posta też mija się z Twoim problemem

nie 4 a 6 a temat nie mija sie z problemem, najpierw pojawil sie problem a dopiero potem doszedlem do tego ze wina moze lezec w konfiguracji wtyczki

wladek83 napisał:
    Przecież każdy widzi , że kabelek z niemiec jest 4-ro żyłowy a nie 6-cio czy 8-mio

8mio stykowego RJ11 nie ma, a nie kazdy widzi 4 styki. Jak czlowiek przy wtyczce 6 stykowej ma sie domyslec ktore dwa styki sa akurat tymi poprawnymi ? Jedynie metoda prob i bledow lub poprzez zapytanie na forum. Ja dostalem telefon bez kabla ani informacji ze trzeba go podlaczyc inaczej, podpialem kabel pasujacy do dwoch innych telefonow i kupa, zerknalem do instrukcji 2010 i pisalo inaczej niz mi bylo trzeba, zatem uwazam ze post byl uzasadniony.

wladek83 napisał:
    I proszę wszystkich , aby nim napiszą post , zadali sobie trochę trudu i skorzystali z wyszukiwarki.

Ja przed napisaniem wiadomosci szukalem postow pod katem Sinusa a nie przewodow bo jeszcze nie wiedzialem ze o to pujdzie. Jezeli to taki wielki problem to przyklejcie solucje i po problemie.

• #10 16 Lis 2004 00:39
    jaco777
    Poziom 24  

Ja Ciebie Jazzzy też chyba "opartole", do takich fachowców z takimi słowami. Jedyne wytłumaczenie to dopiero Twoje początki na forum, z początkującymi zazwyczaj tak jest.

A swoją drogą to chyba problem niemieckich wtyczek rozpracuje na swojej stronie tak żeby nawet przedszkolak mógł ja przerobić - zdjęcia i opisy. Tyle razy już na forum było o tym, że rzeczywiście nie chce się już ludzią tłumaczyć co i jak. A zdjęć chyba jeszcze nie było.

• #11 16 Lis 2004 09:57
    jazzzy
    Poziom 14  

jaco777 napisał:
    z początkującymi zazwyczaj tak jest.

to znaczy jak ?

jaco777 napisał:
    Tyle razy już na forum było o tym, że rzeczywiście nie chce się już ludzią tłumaczyć co i jak.

Czy to ma byc przytyk do tego posta ? Jezeli nie doczytales to powtorze jeszcze raz, post napisany zostal zanim doszedlem do tego ze moze to byc kwestia wtyczki a jezeli chodzi o niemiecki standard to mialem prawo go nie znac, poza tym nie jest powiedziane ze do wszystkich niemieckich telefonow wszystko idzie tak samo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME