Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z CB

cgaf 13 Nov 2004 20:16 1220 3
 • #1
  cgaf
  Level 11  
  Posiadam CB "President" lecz mam problem z odbiorem i nadawaniem,można też usłyszeć zakłócenia od silnika.Chciałbym się dowiedzieć gdzie tkwi błąd.Jeżeli to antena to jak ją sprawdzić ,lub wprzypadku zakłóceń (podobno montuje się filtr) jak zamontować filtr i jaki to filtr.
  Serdeczne Dzięki
 • #2
  Danieloos
  Level 25  
  Witam jak masz zakłócenia z alternatora,to musisz na zasilanie wrzucić filtr przeciw zakłóceniowy,możesz wykorzystać np. z starego radia samochodowego(czarna puszka)

  Następna sprawa musisz wziąść przyrząd do strojenia anten i ustawić SWR,i powinno być OK.

  Bardzo ważną rzeczą jest masa anteny.
 • #4
  Panda02
  Level 32  
  Bardzo ważną sprawą jest instalacja radiotelefonu. Zasilanie powinno być doprowadzone bezpośrednio z akumulatora przez odpowiedni bezpiecznik przewodami o przekroju minimum 1mm2. Antena powinna być odpowiednio zamontowana z zapewnieniem dobrej masy. Nie powinna być montowana na wspornikach, pałąkach i innych wynalazkach. Najlepiej jeśli jest przykręcona bezpośrednio do karoserii samochodu i oczywiście zestrojona. Wszystkie połączenia powinny być wykonane bardzo starannie. Dopiero wtedy, jeśli występują zakłócenia można zacząć montować dodatkowe elementy przeciwzakłóceniowe. Oczywiście można je zamontować mimo wszystko, ale może się okazać, że przy prawidłowym, zgodnym z zaleceniami producenta montażu radiotelefonu, dodatkowe elementy przeciwzakłóceniowe nie będą potrzebne.