Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Sieciowy" amplituner do muzyki z dwoma strefami do 8000 złotych

08 Cze 2011 00:44 1473 2
  • Poziom 12  
    Cześć,

Szukam amplitunera do słuchania muzyki (80%), czasem filmów (15%) i sporadycznego oglądania jakichś pseudo-muzycznych programów w TV przez żonę (powiedzmy 5%).

Potrzebuję czegoś z dwoma strefami, ponieważ położyłem już kabelki do łazienki i wmontowałem sobie dwa głośniki Clarion CM-1625.

Chciałbym, aby amplituner potrafił otrzymywać audio z komputera i telewizora po HDMI (FLAC, MP3). Możliwość sterowania po RS232 lub TCP/IP byłaby mile widziana (integracja z domową automatyką i ewentualna symulacja obecności w domu).

Nie mam sprecyzowanych żadnych wymagań odnośnie jakości dźwięku. Słucham rocka i metalu, żona może próbować odtwarzać muzykę pop.

Na początek chciałbym podłączyć tylko dwie kolumny. Pomyślałem o Tonsilu i ich strona miała opcje "dobierz zestaw". Wylosowały się ;-) podłogowe kolumny Fiesta. (Budżet na kolumny nie wliczam w 8k na amplituner.)

Myślałem o czymś w rodzaju Denona S-5BD. Tylko nie wiem jak z muzyką na tym będzie. Nie ma też niestety odtwarzania z sieci (DLNA), bez dozbrojenia w ASD-51N, co przekracza już mój budżet. (Choć np. tutaj jest pół ceny).
  • Poziom 12  
    Nikt nie odpowiedział, więc pewnie takie urządzenie nie istnieje. ;-)

w5h0so napisał:
    Nie ma też niestety odtwarzania z sieci (DLNA)

A gdybym zrezygnował z "sieciowości" i podłączył jakiś HTPC? Podejrzewam, że wówczas 90% oferty będzie pasowała i znowu zostaje pytanie co wybrać.
  • Poziom 12  
    Okazało się, że Denon S-5BD (aka CARA) ma tylko wyjścia "pre-out" dla drugiej strefy. Moim nowym typem jest Onkyo TX-NR808. Odpada problem wzmacniacza dla drugiej strefy i odtwarzania z sieci, ale będzie potrzebny dodatkowy odtwarzacz BD/DVD, który musi zmieścić się w budżecie. Jakaś podpowiedź?