Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Sieciowy" amplituner do muzyki z dwoma strefami do 8000 złotych

w5h0so 08 Jun 2011 00:44 1560 2
    w5h0so
    Level 12  
    Cześć,

Szukam amplitunera do słuchania muzyki (80%), czasem filmów (15%) i sporadycznego oglądania jakichś pseudo-muzycznych programów w TV przez żonę (powiedzmy 5%).

Potrzebuję czegoś z dwoma strefami, ponieważ położyłem już kabelki do łazienki i wmontowałem sobie dwa głośniki Clarion CM-1625.

Chciałbym, aby amplituner potrafił otrzymywać audio z komputera i telewizora po HDMI (FLAC, MP3). Możliwość sterowania po RS232 lub TCP/IP byłaby mile widziana (integracja z domową automatyką i ewentualna symulacja obecności w domu).

Nie mam sprecyzowanych żadnych wymagań odnośnie jakości dźwięku. Słucham rocka i metalu, żona może próbować odtwarzać muzykę pop.

Na początek chciałbym podłączyć tylko dwie kolumny. Pomyślałem o Tonsilu i ich strona miała opcje "dobierz zestaw". Wylosowały się ;-) podłogowe kolumny Fiesta. (Budżet na kolumny nie wliczam w 8k na amplituner.)

Myślałem o czymś w rodzaju Denona S-5BD. Tylko nie wiem jak z muzyką na tym będzie. Nie ma też niestety odtwarzania z sieci (DLNA), bez dozbrojenia w ASD-51N, co przekracza już mój budżet. (Choć np. tutaj jest pół ceny).
    w5h0so
    Level 12  
    Nikt nie odpowiedział, więc pewnie takie urządzenie nie istnieje. ;-)

w5h0so wrote:
    Nie ma też niestety odtwarzania z sieci (DLNA)

A gdybym zrezygnował z "sieciowości" i podłączył jakiś HTPC? Podejrzewam, że wówczas 90% oferty będzie pasowała i znowu zostaje pytanie co wybrać.
    w5h0so
    Level 12  
    Okazało się, że Denon S-5BD (aka CARA) ma tylko wyjścia "pre-out" dla drugiej strefy. Moim nowym typem jest Onkyo TX-NR808. Odpada problem wzmacniacza dla drugiej strefy i odtwarzania z sieci, ale będzie potrzebny dodatkowy odtwarzacz BD/DVD, który musi zmieścić się w budżecie. Jakaś podpowiedź?