Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błędy CRC, windows chce dysk sformatować - odzyskiwanie danych

08 Cze 2011 07:48 2948 3
  • Poziom 2  
    Witam!
    Zacznę od wyjaśnienia. Mam laptop Asusa, windows 7, dysk Seagate. Otóż, BlueScreen z niczego wyskoczył, ponowne uruchomienie - nie mógł odnaleźć dysku (prosił się abym dała coś bootowalnego). Ponowne uruchomienie - system ruszył, zaciął się nim pojawiło się logo. Próbowałam go uruchomić w trybach bezpiecznych, etc. Nic nie dało. Później płytą Recovery od producenta laptopa chciałam uruchomić narzędzia naprawcze - również się nie dało, co jest dziwne bo przy wcześniejszym padzie systemu działało. Później była płyta, którą się robiło samemu po 1szym uruchomieniu windowsa (AI Recovery). Bez zgody sama zaczęła robić system restore. Komputer wyłączyłam.

Po podłączeniu dysku do innego komputera, efekt jest taki:
    - 2 partycje są sprawne
    - systemowej nie chce uruchomic zanim ją sformatuje.

Pobłąkałam się trochę po forach, uruchomiłam program DMDE.

Próba skopiowania partycji do pliku nie chce się powieśc z powodu CRC, próby ponawiania nic nie dają, co najwyżej opcja ignoruj kontynuuje.

To samo jest przy scanie NFTS.

Moja prośba do Was: pomóżcie. Co zrobić, żeby albo odzyskać wszystkie (ew. prawie wszystkie) dane lub chociażby zeby Windows przestał widzieć partycję jako tą do sformatowania?

Zaznaczam, że nie jestem specjalistą, po raz pierwszy mi się coś takiego przytrafiło, także proszę o wyrozumiałość i w miarę zrozumiałe instrukcje. :(
  • Specjalista HDD Recovery
    Więc podaj dokładny model dysku.
    Podaj SMART dysku .
    Licz, że dysk jest uszkodzony a nie logika dysku.
  • Poziom 2  
    Model dysku: ST9320325AS

SMART

Część danych udało mi się zgrać PC Inspector File Recovery, utratę reszty jestem w stanie przeżyć. Chciałam zrobić format, ale jeśli to uszkodzenie dysku, to już nie wiem tylko co robić dalej, żeby zaraz znowu nie było tego samego problemu albo żeby nie popsuć jeszcze bardziej. ;P

Dysk jest jeszcze na gwarancji. Wysyłać?