Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepalony kondensator w suszarce

08 Cze 2011 20:59 3066 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam suszarkę do włosów o regulowanych obrotach silnika.
    W układzie znajduje się malutki płaski kondensator, który się przepalił.
    Czy muszę go wymienić na nowy, czy urządzenie będzie sprawnie działało bez kondensatora?
    Jaką funkcję pełni kondensator w tej suszarce?
  • Poziom 16  
    Najlepiej zamieść zdjęcie to łatwiej będzie pomóc.
  • Poziom 13  
    jak spalony to nie zaszkodzi wymienić ^^
    Proszę poprawić pisownię [kkas12]
  • Poziom 9  
    Niestety zdjęcia nie mogę załączyć. Mogę dodać, że układ zasilający składa się z kondensatora, diody prostowniczej, która prostuje prąd zmienny na stały na silniczek, który jest połączony z grzałką szeregowo. Wydaje mi się że kondensator jest potrzebny do zwiększenia obrotów poprzez zgromadzenie ładunku na jego okładkach, i poprzez przepuszczenie prądu przez niego napięcie jest podwyższone na silniku i jest zwiększona regulacja obrotów
  • Poziom 19  
    A kondensator znajduje się przed czy za tą diodą ?
  • Poziom 27  
    Może najprościej będzie napisać co to za suszarka. I tak jak kolega wyżej kondensator jest za czy przez diodą? Zdjęcie dużo by pomogło.
  • Poziom 9  
    Kondensator znajduje się przed dioda
  • Poziom 9  
    Jak kondensator znajduje się przed diodą to jest on najprędzej kondensatorem MKT który pełni funkcję stabilizacji zakłóceń z sieci . I jeszcze jedno czy ten kondensator jest tylko dla silnika czy też dla grzałki ?
  • Poziom 27  
    Jeżeli jest przed diodą, to jest to kondensator przeciwzakłóceniowy, tak jak napisał kolega wyżej najprawdopodobniej MKT. Jeżeli nie jest podłączony do grzałki to zmień go na dowolny inny, no i podaj model tej suszarki to powiem jaki ma być.
  • Poziom 9  
    A jeśli kondensator znajduje się za diodą?
  • Poziom 19  
    spojler15 napisał:
    A jeśli kondensator znajduje się za diodą?

To znaczy że jest to filtr typu C i należy wymienić!!