Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki piec kupić dom 147 m2

08 Cze 2011 21:42 2551 1
  • Poziom 17  
    Witam chciałem zapytać kolegów tu o to jaki piec kupić ? ile kw itd...
    Zbudowałem dom o powierzchni całkowitej 147 m2 na górze mam 4 pokoje po około 18 m2 ,łaźienkę około 9 m2 w której nie ma kaloryfera tylko podłogowe ogrzewanie oraz kaloryfer na ręczniki . Na dole salon z aneksem , całość otwarta , w sumie mam 10 grzejników i 2 ogrzewania podłogowe piec jaki mnie interesuje to 2 funkcyjny kondensacyjny . Bardzo proszę o podanie jakie to mogą być koszta za gaz ,dodam że dom jest ocieplony steropianem 15 cm. okna plastikowe wielokomorowe oraz czy po za rurami i szachtami na rozdzielnię wystarczy mi 10.000 zł na piec kaloryfeery i osprzęt ? za pomoc wielkie dzięki pozdrawiam

Witam chciałem dodać że komin mam ceramiczny . szachty na rozdzielnię, oraz wszystkie rurki do instalacji . Ps. O co chodzi z tą kotłownią jakoś nie rozumię tego czy kolega ma na myśli piec na opał węglowy? tu musi być gazowy.
    Łaźienka jest jedna w której jest tylko i wyłącznie kabina prysznicowa .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 24  
    za 10.000 to można ewentualnie dobrą kotłownię kondensacyjną złożyć...
    Same grzejniki z Nomi czy innego marketu będą kosztowały z 3.000 - 4.000zł, a po 5-ciu latach będziesz je wymieniać :-) bo skorodują albo zżółkną.

Kocioł dwufunkcyjny nie nadaje się na domek jednorodzinny z dwiema łazienkami. Komfort c.w.u. - zerowy. Kocioł + zasobnik będzie lepszym (i droższym) rozwiązaniem.

Obowiązkowo automatyka pogodowa, najlepiej z funkcją termostatu pokojowego.

Koszty?
    Dobry kocioł + zasobnik - około 5 - 6 tysięcy
    Wkład kominowy - około 1000zł
    regulator ciśnienia (wątpię czy masz), zbiorniki przeponowe (na pewno 1 do c.w.u, drugi może być w kotle), zawory kulowy, zawory bezpieczeństwa, filtry siatkowe, kształtki itp itd - około 1500zł (zależy jakich materiałów będzie używał instalator, ja bym policzył na lepszych około 2000zł )
    to już jest 9.000zł
    Do tego montaż i mamy 10.000 samą kotłownię.

Pozdrawiam.