Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 2001 - pobór prądu przy zamkniętych drzwiach kierowcy

08 Cze 2011 23:42 4242 5
  • Poziom 9  
    Zdarzyło mi się, że ze rozładował mi się aku i postanowiłem znaleźć usterkę. Przemierzyłem wszystko i wyszło, że przy zamkniętych drzwiach (nie na kluczyk) pobiera ok 0,4A, po wypięciu całkowicie kostki z zamka pokazuje 0,36A i tu moje pytanie - skoro zamka nie ma, to jakim cudem pobiera dalej prąd (lampki wszystkie pogaszone ta w bagażniku też)? Bo gdy wyciągnę bezpiecznik od oświetlenia wnętrza i sterowania centralnym zamkiem, to wszystko jest ok ( 0,03A), gdy zamknę drzwi na kluczyk też jest ok, gdy otworzę drzwi też jest nieźle, bo 0,05A. Czy tak powinno być, bo wydaje mi się, że nie. Gdzie szukać usterki? Kiedyś był w samochodzie alarm, ale go wymontowałem, kable pozostały. Z góry dzięki za pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    pomoże ktoś??
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    a zobacz ile prądu bierze po 30min.
  • Poziom 9  
    noga napisał:
    a zobacz ile prądu bierze po 30min.
    nadal bierze tyle samo
    jeśli zamknę na kluczyk to jest ok ale jeśli trzasnę drzwiami i nie przekręcę kluczyka to pobiera prąd.
  • Poziom 13  
    Jak podłączyłeś krańcówki do alarmu. Czy odseparowałeś diodami? Spróbuj wyciąć instalację alarmu. Może VAG cos podpowie?
  • Poziom 9  
    instalacja jest prawie cała już usunięta. niestety nie mam vag-a a wiadomo diagnostyka kosztuje ale może uda mi się coś załatwić. Znalazłem jeszcze taką rzecz w bocznych lusterkach słychać jakieś szumy, buczenie (jak odgłos transformatora ) w obu lusterkach po przekręceniu zamka kluczykiem( obrót w stronę otwierania ale drzwi nie otwieram klamką) pobór prądu wynosi 0,42A a po ok 30 sek. słychać tykniecie przekaźnika i pobór prądu spada do 0,34A. po wyjęciu bezpiecznika od centralnego zamka,oświetlenia, wlew paliwa(jest to jeden bezpiecznik) pobór prądu spada do 0,02A