Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek w bmw 735 e32 rocznik 89

13 Lis 2004 23:21 2685 6
  • Poziom 10  
    WitamWas Panowie

Poszukuję informacji na temat umiejscowienia centralki od zamka centralnego w tym aucie oraz o rozpisce kable tejże kostki.Ponieważ chciałem dołożyć moduł domykania z pilota.Jaki polecilibyście ?

Ten sam problemik mam z passatem 90 rok.

Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Spec od samochodów
    w bmw sterownik jest pod tylnym siedzeniem a passat to prawdopodobnie zamek pneumatyczny
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 26  
    ... aj jeśli chodzi o rozpiskę przewodów to można poradzić sobie miernikiem.

Szukasz napięcia +12V i 0V przy wyłączonej stacyjce na swoim sterowniku,
    potem ktoś przekręca regularnie kluczykiem na otwieranie (co sekundę) a ty podłączasz się miernikiem pod +12V i szukasz napięcia 12V na pozostałych złączach (sterowanie minusem) i to samo z zamykaniem. 3 minuty i rozpiska gotowa.
  • Poziom 10  
    Witam Was Panowie

Serdeczne dzięki.Mam do was jeszcze kilka pytań.Po pierwsze to czy do zamka pneumatycznego można dorzcić moduł na pilota.Po drugie to jeżeli mam taki moduł w bmw dwukanałowy to jak zrobić z niego użytek aby było domykanie szyb na drugim kanale i szyberdachu.

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    1. Do każdego zamka central. można dorzucić moduł zdalny. Różnica jedynie w miejscu podłączenia go do instalacji elektrycznej. Najczęściej moduły zdalne mają wyprowadzony SYGNAŁ sterowania zamknij/otwórz. W niektórych sam. trzeba zastosować PRZEŁĄCZNIK przekaźnikowy sterujący +- i -+ na silniki.

2. Trzeba by było dokupić sobie dodatkowy moduł sterowania domykaniem szyb i wykorzystać sygnał ze zdalnego ster. równolegle do modułów: centralny zamek, domykanie szyb.
  • Poziom 10  
    Mogę wiedzieć w jakich to samochodach należy zastosować ten przełącznik przekaźnikowy ? Chodzi może o te w których plus idzie na karoserie ?

Chciałbym abyś mi powiedział jeszcze coś więcej na temat tego domykania szyb.Czy aby to zrobić trzeba podpinać się kabelkiem do każdej szyby ?
  • Spec od samochodów
    T zlezy czy masz modul komfortu jesli jest to niemusisz sie dopinac do kazdych drzwi spradz wez kluczyk i przytrzymaj na zamknieciu jesli jest modul to domkna ci sie szyby