Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E169 brak połączenia

09 Cze 2011 07:52 9474 12
  • Poziom 11  
    Witam, posiadam wyżej wymieniony modem, kupiłem go wczoraj ale orginalnie był zakupiony w sieci Plus jednak ma zdjęty sim lock.
    Problem mój polega na tym iż gdy wkładam do niego karte sim internetu Plus (iPlus) to nie łapie mi zasięgu sieci/ pisze bak połączenia przy sofcie, który jest wgrany w modem czyli soft Plusa (iPlus manager). Natomiast gdy do modemu wkładam karte sim internetu innego operatora i łącze za pomocą programu tego operatora to ten internet łapie swój zasięg i łączy/chodzi. Równierz próbowałem przez ten program innego operatora połączyć internet iPlus, wówczas w tym programie innego operatora wykryło zasięg sieci Plus lecz jednak nie połączy bo to jest program/soft innego operatora. Wszystkie te czynności robiłem w kupionym modemie Huawei E169, więc wniosek z tego że modem jest dobry bo łączy sieć innego operatora a zepsuty ma soft, który ma w siebie wgrany bo nie łapie sygnału żadnej z sieci komórkowych.
    Zastanawiam się nad zmianą softu/firmware i chce spytać czy to coś pomoże i proszę was w tym o pomoc. Chodzi mi tu o wykasowanie aktualnego firmware i pomoc we wgraniu nowego nawet takiego bez żadnej aplikacji sterującej typu Plus, Play itd. bądź wgranie nowego firmware Plus jeśli to pomoże.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 30  
    To oprogramowanie nazywa się dashboard Mobile Partner w języku angielskim ,
    tu jest http://www.dc-files.com/index.html
    a kod odblokujący wgranie tu wygenerują http://a-zgsm.com/huawei.php
    Po tym będziesz musiał do każdego operatora ustawiać osobne profile sam.
    I ostrożnie z tym wgrywaniem , wyjmij z modemu sima i kartę pamięci jak jest.
    (iPlus manager) nie może działa , wyłącz go.
  • Poziom 11  
    Prosze o wytłumaczenie mi co mam zrobić na stronie z pierwszego linku. Otwieram strone z tego linku " DC Files ", wyskakuje coś takiego

DC-Files Index

HuaweiOptionZTENovatelSierra WirelessSamsungBandRichAlcatelAlfaVodafone

Update 05-02-2011

- added Vodafone R101 firmware update
    - added ZTE MF110 firmware update (Movistar ES)
    - added Alfa Fly 3G: dashboard, dashboard update, firmware update
    - added Huawei E153: dashboard, dashboard update, firmware update
    - added Huawei E177: dashboard, dashboard update, firmware update
    - added Huawei E367: dashboard, dashboard update, firmware update
    - added Huawei EC122: dashboard, dashboard update, firmware update
    - added Huawei EC150: dashboard, dashboard update, firmware update
    - added Huawei EC150: dashboard, dashboard update, firmware update
    - added Huawei EC1262: dashboard, dashboard update, firmware update
    - updated Huawei K3765 firmware update to (E1762) 11.126.13.00.00
    - updated Huawei E180 firmware update to 11.126.10.00.182

Previous Updates

Donate

Contact

Nic nie moge zrobić poza wciśnięciem " donate" i pokazuje się strona paypal a ja nie chce za nic płacić.Nie wiem co dalej robić prosze o wytłumaczenie mi bo jestem ciemny w tych sprawach. O co tu chodzi?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 30  
    Normalnie się ściąga , zobacz.

Przyciskasz tam gdzie łapka.
  • Poziom 11  
    Prosił bym jeszcze o wytłumaczenie mi jak wgrać te oprogramowanie, chodzi mi o to czy trzeba najpierw usunąć aktualne opragramowanie czy też po wgraniu nowego oprogramowania stare samo się skasuje. W jaki sposób to uczynić co trzeba na kompie zrobić aby wgrać te opragramowanie.
  • Poziom 30  
    Wyjmij z modemu sim i kartę pamięci jak jest
    (iPlus manager) nie może działa , wyłącz go.
    Klikasz setup.exe wpisujesz kod i czekasz aż instalator zapisze na modemie nowe oprogramowanie i reset .
    I odinstalować z systemu iPlus manager.
  • Poziom 11  
    Dzieki za pomoc ale można mówić to nic nie pomogło, ja już nie czaje zmieniłem te opragramowanie choć żadnego kodu nie musiałem podawać w aplikacji orange nadal zasięg łapie nawet zasięg plusa jak włoże tą karte sim internetu plus mimo to w aplikacji plusa (iplus manager) nie łapie zasięgu nie wiem czemu. Daruje se to i tak to nie ma sensu dzieki za pomoc.
  • Poziom 30  
    Jakiej aplikacji orange ?
    Masz używać Mobile Partnera i ustawiać profile połączenia dla każdej sieci osobno

zmieniać lub wymuszać połączenie UMTS(WCDMA-3G)
  • Poziom 11  
    Problem w tym że za pomocą tego mobil partnera nie mogę ustanowić połączenia z internetem. Kiedy wciskam " connect " to wyskakuje mi komunikat "default configuration does not exist". Przemyślałem sprawę i może pomożesz mi zmienić soft na firmware Orange, wiesz może skąd go pobrać.

Dodano po 21 [minuty]:

Ustawiłem już wszystko i udało się połączyć z internetem. Mimo wszystko proszę cie o pomoc z tym softem operatora Orange, gdzie go dostać, pytam sie o to bo w Orange mam lepszy internet i będę być może z internetu Orange korzystał.
  • Poziom 30  
    Ten lepszy internet nie zależy od softu orange masz po prostu z tej sieci lepszą szybkość lub nadajnik mało obciążony.
    Ustaw odpowiednio Mobile Partner i testuj szybkość internetu np.tu http://tester.netia.pl
    Na dole po lewej pokazuje z jakiej technologi korzystasz (szybkości)
  • Poziom 11  
    Podpowiedz mi czy antena do Huawei E169 coś wskura w stosunku do szybkości, czy go wzmocni/poprawi. Czy jest sens kupić antene czy też nie?
  • Poziom 30  
    To zależy jak daleko jest nadajnik i czy nie ma przeszkód typu lasy budynki wzniesienia
    , na tej mapie przybliż się do miejscowości gdzie mieszkasz i zobacz odległości danego operatora , po lewej wybierasz osobno i standard .
    http://mapa.btsearch.pl
  • Poziom 11  
    Uczyniłem wszystko tak jak witoj podpowiadał. Modem Huawei E169 działa jak należy z wgranym oryginalnym firmware producenta modemu z możliwością łączenia każej sieci po przez poustawianie profilu połączenia. Wielkie dzięki za pomoc, zamykam ten temat.