Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A200. Biały ekran (ciąg dalszy)

09 Cze 2011 13:26 4796 9
  • Poziom 11  
    Dalszy ciąg tematu. Włożyłem w niego juz 1200 zł

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1963950.html

Toshiba A200. Biały ekran (ciąg dalszy)

Witam. Niestety, ale musiałem napisać ten temat. Chyba temat został zbyt pochopnie zamknięty. Otóż laptop w dalszym ciągu pokazuje białe ekrany, ale nie tylko. Pojawiają się ekrany niebieskie, fioletowe nawet na ekranie BIOSU. Mam pytanie do wszystkich specjalistów w Polsce i wszystkich przyjaciół, którzy mogą pomóc. 3 Serwisy w Zielonej Górze nie dały sobie rady i sytuacja zaczyna wyglądać dramatycznie. W laptopie wymieniłem wczoraj matrycę, inwenter oraz taśme. Niestety nic to nie dało. Wcześniej na płycie założony nowy oryginalny układ Intela, nowy dysk twardy, nowe pamięci, nowy układ chłodzenia oraz dokładnie wyczyszczony w środku. Laptop losowo po 15-30 min pokazuje biały ekran. Zauważyłem jednak ostatnio jeszcze jeden błąd, który nie pojawiał się wcześniej. Bad Bios Damage Sector 021. Bios był wgrany w serwisie i na pewno był sprawny. Oprócz tego podświetlenie matrycy jest słabe. Aby podświetlić, trzeba przytrzymać klawisz FN i ściemnienie zamiast rozjaśnienie. Temperatury 45-50 stopni. Proszę o pomoc fachowców, ponieważ nie możemy sobie z tym w żaden sposób poradzić :(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    vogelek23 napisał:
    1. Czy którykolwiek serwis zmierzył napięcie zasilania matrycy w chwili, gdy ta zaczęła wyświetlać biały obraz? Jeśli tak, jaki wynik?
    2. Czy którykolwiek serwis zmierzył sygnały LVDS, docierające do matrycy w chwili, gdy ta zaczęła wyświetlać biały obraz? Jeśli tak, jakie wyniki?
    3. Czy którykolwiek serwis wymienił wadliwą kość BIOS na sprawną? Jeśli tak, to na jaką?

1. Matryca ma prawidłowe zasilanie.
    2. Sygnału nie da się sprawdzić bo w serwisie objawy nie występują.
    3. Kość biosu została wymieniona.

Laptop dalej pokazuje białe ekrany. Jestem ciekaw czy ktoś z was potrafi to rozwiązać. Próbowałem już w połowie województwa. Czy niema człowieka który nie spotkał się z takim tematem ? Ciekawostką jest że potrafi chodzić 3 dni bez żadnych ekranów idealnie, po czym pokazuje się taki ekran bez przyczyny.
  • Poziom 11  
    [quote="vogelek23"]
    marckdj napisał:

Z uwagi na osobliwe działanie regulacji jasności, przyłożyłbym się jednak do zbadania okolic kontrolera KBC - lub wymienił go na dobry początek.

Czy mógł bym dowiedzieć się gdzie szukać tego układu? Model dokładny laptopa to Toshiba A200 1CR na układzie Intela. Czy on ma jakieś oznaczenie? Mam osobę która ten układ wstawi jednak nie wiem gdzie go zdobyć. Może pan coś doradzić ?

Jedynie co znalazłem to dokładne szczegóły

http://gulf.computers.toshiba-europe.com/inno...broadvision.session.new=Yes&PRODUCT_ID=127421
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Czyli spisać oznaczenia układu i wymiana. :)

Dodano po 4 [godziny] 46 [minuty]:

Sytuacja staje się dramatyczna. Ledwo napisałem ten post. Biały ekran, również szary, przed chwilą pojawił się też niebieski i fioletowy. Pojawił się na ekranie Loga Toshiba, później na ekranie Biosu a teraz już nawet nie mogę włączyć instalacji Windowsa. Czy to na pewno ten układ? A może to płyta główna. Błagam pomocy :(
  • Poziom 11  
    Temat można skasować. Problem był następujący pchanie w tego złoma. Kupiłem nowego ze sklepu i problemu niema. Płyta z niego do badań naukowych :]