Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużenie umowy z 1Mb/s na 6Mb/s - NEOSTRADA

09 Cze 2011 17:13 2277 3
  • Poziom 2  
    Witam. Jestem tu nowy więc od razu przepraszam jeżeli źle temat dałem. Otóż mam neostradę 1Mb/s (umowa kończy się we wrześniu), ze 3 dni temu podpisałem umowę na 6Mb/s i pan powiedział, że prędkość powinienem mieć od 1 lipca. Gdy wróciłem do domu już łapało mi tą prędkość tylko, że po południu ok.50kb/s - 300kb/s w nocy do 750kb/s. Czasami leci po 600kb/s i nagle spada do 50kb/s. Wcześniej jak miałem 1Mb/s to cały czas leciało 125kb/s. Chciałem się zapytać czy wszystko dobrze mam z liniami itp i czy od 1 lipca będzie normalnie czyli cały czas 650 - 750 kb/s ?

Mam router TP-LINK TD-W8901G

ADSL Firmware Version:FwVer:3.11.2.167_TC3086 HwVer:T14.F7_5.0
    Line State:Showtime
    Modulation:G.DMT
    Annex Mode:ANNEX_A

SNR Margin: 21.5 20.0db
    Line Attenuation: 3.5 2.0 db
    Data Rate: 7456 640kbps
    Max Rate: 12288 1188kbps
    POWER: 9.5 12.5dbm
  • Poziom 23  
    Parametry linii masz dobre - Jeżeli te 600-750 w nocy utrzymuje się dłużej niż kilka sekund to prawdopodobnie jesteś już przełączony na nową prędkość -a przyczyną słabych transferów jest przeciążenie łącz w Twojej okolicy.
    Jedyne co możesz zrobić to montować TP o poprawę warunków i ewentualnie korektę faktur (ale to dopiero od 1 lipca).

Przy okazji:
    1 Mb = 125/128 kB (1 megabit = 125/128 kilobajtów - więc miałeś prędkość 1 Mb/s a leciało Ci 125 kB/s (małe b = bit, duże B = bajt).
  • Poziom 2  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Poczekam do 1 lipca a jak nic się nie poprawi to pójdę do TP
  • Poziom 36  
    philips08xD napisał:
    po południu ok.50kb/s - 300kb/s w nocy do 750kb/s.
    Klasyczne przeciążenia (lub fatalna linia z dużą ilością błędów, ale bez żartów).

philips08xD napisał:
    czy od 1 lipca będzie normalnie czyli cały czas 650 - 750 kb/s ?
    Prędkość masz "do" 6 Mb/s. Nie masz na co liczyć, że tak szybko rozbudują sieć. Ale TP jest uległe i da Ci migrację na 2 Mb/s.

RedForce napisał:
    Parametry linii masz dobre
    Nie powiedziałbym, widziałem tysiące parametrów i chyba ze 2 osoby miały lepsze. Zwykle to jest błąd pomiaru routera (router to nie miernik), więc warto sprawdzić na innym routerze. Tutaj jednak genialne tłumienie (bardzo blisko do centrali) popiera równie genialny Margin (niemal nieosiągalny przy tłumieniu powyżej 10 dB).

Linia idealna na 80 Mb/s, gdy tylko TP wprowadzi powszechniej VDSL2, ale to nie koniec, bo może zdecydują się na szybsze profile niż to powolne 80 Mb/s. Jednak na tej linii nie liczyłbym na pełne 200 Mb/s, sporo zabraknie (w profilu 30a).