Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW GOLF III 1.9 D bez Turbo silnik traci moc pod górę i kopci

trollek74 09 Jun 2011 21:08 3478 0
    trollek74
    Level 1  
    Witam, mam poważny kłopot jak w/w i nie mogę zlokalizować już rok przyczyny. Mojego golfa przerobiłem z beznyny na diesla i jeździł jak sam szatan. Jednego dnia dałem mu wycisk a kolejnego dnia odpaliłem bez problemu po czym pod górę jechał z połową mocy i dymieniem na czarno.
    Jedynej rzeczy której nie wymieniłem to zbiornik paliwa ( smok ma diesla) oraz wydechu. Wymieniłem nawet silnik i te same objawy. Wymieniłem tłumik bez katalizatora to samo, wymieniłem z katalizatorem -zapchał się, wytłukłem z niego porcelanę i jeźdzę . Po płaskim nie ma problemu ,auto pali na dotyk i rozpędza się ,ale pod górę jest cyrk -słabnie i kopci. Wymieniłem filtr paliwa ,zaworek na filtrze. Próbowałem jeżdzić na krótko podłączając bańkę z ropą - to Samo! Ręce opadają. Silniki przekładałem spowrotem -zamieniając je w dwóch identycznych autach - jedno jeżdzi normalnie na dwóch a ten ani na jednym ani na drugi silniku. To nie rozrząd wtryski ani pompa ,przyczyna leży w dawkowaniu paliwa -tak myślę i dlatego zapchało mi tłumiki i katalizator przez kopcenie. Rura z benzyny węższa 5 mm od diesla ,którą nówkę już założyłem , minimalnie mocniejszy ale pod górę to samo ,kopci teraz na siwo - nie mam czym zmierzyc ciśnienia na wężach - moze ktoś ma pomysły ? jest jeszcze mały kwadratowy zaworek podciśnienia od kolektora wydechowego i ssacego ,o ile on ma wpływ. Proszę o pomoc ,wkrótce mam przegląd . pozdrawiam[/u][/b]

Dodano po 3 [godziny] 19 [minuty]:

zajrzę jeszcze do egr chociaż słychać jak zawór w srodku puszcza po zdjęciu węzyka. nie mogę nigdzie znaleźć nic na temat EGR i N75 do silników bez turbo , jak się okazuje chyba wszyscy co maja zwykłe diesle wolno jeżdzą poza mną ;)