Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seo Concerto (alarm+C.Z) nie zamyka drzwi

korzenio91 09 Cze 2011 18:34 1962 11
  • #1 09 Cze 2011 18:34
    korzenio91
    Poziom 7  

Witam , kupiłem Opla Corsę b rocznik 93 z dokładanym alarmem i c.z . Do dziś drzwi normalnie się otwierały i zamykały z pilota . Tak samo z drzwi kierowcy .

I teraz sprawa wygląda tak , jeśli drzwi pasażera zamknę ręcznie , potem swoje , uzbroję alarm . Po czym naciskam przycisk na pilocie , drzwi się otwierają. Po ponownym naciśnięciu uzbraja się tylko alarm . Analogicznie z kluczem , jeśli drzwi pasażera zamknięte zostaną ręcznie , potem kierowcy . Centralny zamek (klucz) otwiera całe auto , próba zamknięcia centralnego zamka kończy się zamknięciem drzwi tylko od strony kierowcy . Teraz mam do was pytanie co się mogło stać z tymi prawymi drzwiami ?

pozdrawiam

0 11
  • #3 09 Cze 2011 23:24
    korzenio91
    Poziom 7  

zamek centralny działa obecnie tylko w jedna stronę. Z pilota i z kluczyka otwiera drzwi kierowcy i pasażera ,po otwarciu nie da się ich zamknąć ani pilotem ani kluczem od strony kierowcy ( trzeba każde z osobna) . Uzbraja tylko alarm
    poprawione ;)

0
  • #4 09 Cze 2011 23:42
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Odepnij kable z siłownika drzwi kierowcy i sprawdź jak działa.
    Następnie to samo , lecz od pasażera.
    Jeżeli nic się nie zmieni, to miernik w rękę i sprawdź, czy z centralki wychodzą impulsy sterujące masą (zamknij/otwórz) na centralny zamek.
    Jeżeli "wychodzą" z centralki alarmu, to podaj "ręcznie" masę na sterownik zamka - dwa przewody : zamknij i otwórz.

Przy okazji popraw pisownię Swoich postów.

0
  • #5 11 Cze 2011 22:25
    korzenio91
    Poziom 7  

Sprawa niestety się pogorszyła.... Po poprzednim incydencie po jednym dniu zamek zaczął sam z siebie znów działać. Podziałał jeden dzień no i potem przestał zamykać i otwierać drzwi (z pilota i kluczyka) . Jak zamknę drzwi ręcznie to zamki jedynie podejmują próbę otworzenia sie po naciśnięciu pilota , wygląda to tak jakby nie miały wystarczającej siły .
    Jeszcze niczego nie rozbierałem , bo zastanowił mnie fakt cudownego samonaprawienia :)

0
  • #6 12 Cze 2011 09:21
    CameR

Masz tylko dwie możliwości:
    pobrudzić ręce i rozebrać "kawałek samochodu",
    odprowadzić samochód do warsztatu.
    Na ponowne, cudowne samonaprawienie nie masz co liczyć.

0
  • #7 12 Cze 2011 10:33
    korzenio91
    Poziom 7  

Brudu się nie boję tylko bardziej tego że coś zepsuję;)

0
  • #8 12 Cze 2011 10:59
    CameR

Corsa B, to nie teleskop Hubble'a.
    Zdemontuj tapicerki - do tego wystarczą podstawowe narzędzia.
    Robiąc to ostrożnie, niczego nie zepsujesz a przed monitorem nie da się naprawić samochodu.

0
  • #9 12 Cze 2011 11:31
    korzenio91
    Poziom 7  

Ok zdemontuje boczki i ewentualnie zrobię zdjęcia jak to wygląda w środku :) . Może na podstawie tego będzie wiadomo co się stało .
    Jestem informatykiem , samochód to dla mnie czarna magia .

0
  • #10 12 Cze 2011 22:25
    korzenio91
    Poziom 7  

Rozebrałem drzwi od strony pasażera , gdy "cypelek" nie był ograniczony pokrywą drzwi , drzwi się tylko otwierały . Podejmowały próbę zamknięcia ale się nie zamykały. Teraz nie wiem co może być przyczyna ... Czy te siłowniki mogą dostawać za małe napięcie czy co ? Ewentualnie do kogo mogę się zwrócić z tym problemem ? Do elektryka samochodowego czy do konkretnego specjalisty ?

0
  • #12 26 Cze 2011 15:02
    korzenio91
    Poziom 7  

Znalazłem już feler mojego zamka . Otóż przy samym akumulatorze wypiął się bezpiecznik, jak nim poszamotało to zamek czasem działał :) i tak to wygląda.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo