Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seo Concerto (alarm+C.Z) nie zamyka drzwi

09 Cze 2011 18:34 2214 11
 • Poziom 8  
  Witam , kupiłem Opla Corsę b rocznik 93 z dokładanym alarmem i c.z . Do dziś drzwi normalnie się otwierały i zamykały z pilota . Tak samo z drzwi kierowcy .

  I teraz sprawa wygląda tak , jeśli drzwi pasażera zamknę ręcznie , potem swoje , uzbroję alarm . Po czym naciskam przycisk na pilocie , drzwi się otwierają. Po ponownym naciśnięciu uzbraja się tylko alarm . Analogicznie z kluczem , jeśli drzwi pasażera zamknięte zostaną ręcznie , potem kierowcy . Centralny zamek (klucz) otwiera całe auto , próba zamknięcia centralnego zamka kończy się zamknięciem drzwi tylko od strony kierowcy . Teraz mam do was pytanie co się mogło stać z tymi prawymi drzwiami ?

  pozdrawiam
 • OptexOptex
 • OptexOptex
 • Poziom 8  
  zamek centralny działa obecnie tylko w jedna stronę. Z pilota i z kluczyka otwiera drzwi kierowcy i pasażera ,po otwarciu nie da się ich zamknąć ani pilotem ani kluczem od strony kierowcy ( trzeba każde z osobna) . Uzbraja tylko alarm
  poprawione ;)

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  Odepnij kable z siłownika drzwi kierowcy i sprawdź jak działa.
  Następnie to samo , lecz od pasażera.
  Jeżeli nic się nie zmieni, to miernik w rękę i sprawdź, czy z centralki wychodzą impulsy sterujące masą (zamknij/otwórz) na centralny zamek.
  Jeżeli "wychodzą" z centralki alarmu, to podaj "ręcznie" masę na sterownik zamka - dwa przewody : zamknij i otwórz.

  Przy okazji popraw pisownię Swoich postów.
 • Poziom 8  
  Sprawa niestety się pogorszyła.... Po poprzednim incydencie po jednym dniu zamek zaczął sam z siebie znów działać. Podziałał jeden dzień no i potem przestał zamykać i otwierać drzwi (z pilota i kluczyka) . Jak zamknę drzwi ręcznie to zamki jedynie podejmują próbę otworzenia sie po naciśnięciu pilota , wygląda to tak jakby nie miały wystarczającej siły .
  Jeszcze niczego nie rozbierałem , bo zastanowił mnie fakt cudownego samonaprawienia :)

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  Masz tylko dwie możliwości:
  pobrudzić ręce i rozebrać "kawałek samochodu",
  odprowadzić samochód do warsztatu.
  Na ponowne, cudowne samonaprawienie nie masz co liczyć.
 • Poziom 8  
  Brudu się nie boję tylko bardziej tego że coś zepsuję;)

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  Corsa B, to nie teleskop Hubble'a.
  Zdemontuj tapicerki - do tego wystarczą podstawowe narzędzia.
  Robiąc to ostrożnie, niczego nie zepsujesz a przed monitorem nie da się naprawić samochodu.
 • Poziom 8  
  Ok zdemontuje boczki i ewentualnie zrobię zdjęcia jak to wygląda w środku :) . Może na podstawie tego będzie wiadomo co się stało .
  Jestem informatykiem , samochód to dla mnie czarna magia .
 • Poziom 8  
  Rozebrałem drzwi od strony pasażera , gdy "cypelek" nie był ograniczony pokrywą drzwi , drzwi się tylko otwierały . Podejmowały próbę zamknięcia ale się nie zamykały. Teraz nie wiem co może być przyczyna ... Czy te siłowniki mogą dostawać za małe napięcie czy co ? Ewentualnie do kogo mogę się zwrócić z tym problemem ? Do elektryka samochodowego czy do konkretnego specjalisty ?
 • Poziom 8  
  Znalazłem już feler mojego zamka . Otóż przy samym akumulatorze wypiął się bezpiecznik, jak nim poszamotało to zamek czasem działał :) i tak to wygląda.