Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny przypadek dysku D- duza luka w rozmiarze dysku

09 Cze 2011 18:41 2242 8
  • Poziom 8  
    Witam
    Otóż mam pewien problem i to niemały. Problem ten tkwi w dysku D, który jest przepełniony. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, bo myślałem ze to normalka ze względu na to co instaluje. No ale dzisiaj chcąc zainstalować pewną rzecz ważącą dosłownie 130kb pokazało ze dysk pełny. No to pierwsza rzeczą za jaka się wziąłem to dezinstalacja dużej pojemności plików, których nie używam. Jednak problem wciąż istnieje. Pomimo tego ze zwolniłem z dysku praktycznie 100GB miejsca nadal dysk ma lukę 130GB z czego 4GB miejsca jest na dysku D w folderze "Program Files" (nie wiem czy ktoś zrozumiał, wiec dołączam zrzuty z ekranu). Praktycznie luka ma około 126GB

Kroki jakie wykonałem:
    1)Skan dysku D w poszukiwaniu wirusa, który rzekomo zwiększałby rozmiar jakiegoś pliku (miałem coś takiego na pendrive) - rezultat zerowy, nic nie wyszukało.
    Dołączam screen:
    Nie mogę zrobić z tego obrazka miniatury :/ Bardzo przepraszam!
    2) Skanowanie rozmiarów plików z dysku D- program Soft-Central SC- DiskInfo
    Dołączam screen:
    3) Skan dysku za pomocą Windows Defender - zupełnie czysto.

Dodatkowe informacje:
    Posiadam Windows Vista Home Premium, antywirus Avira, dysk twardy 230GB.

Stan obecny:
    Wolne 165GB na 230GB luka nadal jest spora. Znalazłem plik który ważył około 60GB i go usunąłem, nie jestem pewien czy na stałe i on nie wróci ale narazie mam nadzieje że nie.

Nadal będę szukał przyczyny zaistniałej sytuacji i odświeżał w razie jakiejś zmiany, ale narazie proszę o jakieś wskazówki.

@Edit
    Dziwny przypadek, którym Hamachi (plik który zajmuje stosunkowo niewiele) miał rozmiar 6GB, gdzie był "ukryty" w 1 ukrytym folderze i 5 ukrytych podfolderach. Screenu nie pokaże ponieważ odinstalowałem już.

Program Files zmienia co około 5s rozmiar z 35.5GB na 43GB i po około 10minutach wraca do stanu początkowego i od nowa. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale postanowiłem to napisać.

@Do modów
    Sorki; poprawiłem już obrazki. Na 2 raz będę pamiętał.
  • Poziom 11  
    Zrób logi za pomocą HiJackThis, ComboFix lub czymś podobnym i podeślij. Zanim tego dokonasz uruchom chkdsk, tak jak zasugerował mój przedmówca.
  • Poziom 8  
    migol21 napisał:
    Robiłeś CHKDSK ?

A co to jest? :P
    Zielony jestem w tych sprawach.

@Edit
    Wyskakuje mi, zebym to zrobil z odpowiednimi uprawnieniami, a pracuje na koncie z uprawnieniami admina.
  • Poziom 11  
    menu start -> uruchom -> wpisz 'cmd'
    Otworzy się nowe okno, w nim wpisz komendę: chkdsk /r
    Otrzymasz komunikat iż w tej chwili niemożliwe jest uruchomienie zadania i czy chcesz je zaplanować. Dajemy tak i przy ponownym uruchomieniu komputera jeszcze zanim załadowany zostanie Windows uruchomione zostanie sprawdzanie dysku. W zależności od rozmiaru partycji systemowej i wydajności komputera, może to potrwać nawet godzinę.
  • Poziom 11  
    Oczywiście, że można. Można też bootować instalkę Windy i z wiersza poleceń wpisać komendę, ale czy to robi jakąś różnicę? Tu nie chodzi aby wymieniać wszystkie możliwości wydania jednego polecenia, tylko żeby pomóc koledze zielak123.
  • Specjalista HDD Recovery
    Właśnie kolego kaybee1 - prościej jest to wykonać z okna CMD uruchomionego jako Administrator.
  • Poziom 11  
    Tak, tylko jak sam autor postu napisał wyżej, jest 'zielony w tych sprawach'. Nie wie co to jest chkdsk, a co dopiero polecenie runas. Idąc po najmniejszej linii oporu zasugerowałem takie a nie inne rozwiązanie.
    Możemy teraz prowadzić długie dysputy, tylko mam wrażenie że nie tego temat dotyczy. PZDR