Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C++] Włączanie zewnętrznych programów z poziomu własnego

golwitka 09 Cze 2011 19:41 687 4
  • #1 09 Cze 2011 19:41
    golwitka
    Poziom 7  

Siema, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, to chciałbym się z wszystkimi przywitać. :) Ale do tematu. Otóż chciałbym napisać program w C++ który po wybraniu odpowiedniej liczby uruchamiałby odpowiedni program. Mam nadzieję, że mniej więcej zrozumiecie o co mi chodzi :) Wyglądałoby to tak że wyświetla mi się lista programów, razem z przypisanymi liczbami, i po wklepaniu odpowiedniej liczby uruchomiłby się program ze ścieżki podanej w funkcji. No właśnie teraz tylko pytanie jakiej funkcji użyć? Potrzebna mi jest tylko funkcja, z resztą sobie poradzę. Mam nadzieję, że napisałem dosyć jasno :) Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdr.

0 4
  • #2 09 Cze 2011 20:50
    Akane
    Poziom 27  

ShellExecute, ShellExecuteEx zawsze zadziałają (różnią się sposobem przekazania parametrów).
    CreateProcess, CreateProcessWithLogonW - dają zaawansowane możliwości, ale mogą być problematyczne na systemach Vista/Win7 dla programów "uprzywilejowanych".

0
  • #3 09 Cze 2011 20:53
    golwitka
    Poziom 7  

No właśnie, zapomniałem dodać, że mam win7. Czytałem coś o funkcji System(), może tym da radę, czy lepiej ShellExcute?

0
  • #4 09 Cze 2011 23:47
    Akane
    Poziom 27  

Nie rozumiem dlaczego pytasz o co

Dodano po 2 [minuty]:

Nie rozumiem dlaczego pytasz o coś, co sam możesz sprawdzić. Przecież to nie gryzie.
    Usłyszysz - zapomnisz. Zobaczysz - zapamiętasz. Zrobisz - zrozumiesz.

0
  • #5 10 Cze 2011 01:25
    lolcio
    Poziom 16  

Najprostszy sposób to:
    #include <stdlib.h>
    system("sciezka do programu.exe");

Możesz użyć też Qt i w banalny sposób uruchomić co tylko chcesz z jakimi chcesz parametrami np.

Code:

#include <QtGui>

QString program = "./path/to/Qt/examples/widgets/analogclock";
         QStringList arguments; //lista argumentow
         arguments << "-style" << "motif";

QProcess *myProcess = new QProcess; //obiekt tej klasy uruchamia dowolny program
         myProcess->start(program, arguments);

Bardzo polecam, używam tego sposobu zawsze...są funkcje exec() ale zawsze mi czegoś w nich brakowało :P

0