Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buduje dach na garażu prosze o opinie.

09 Cze 2011 19:51 8683 8
  • Poziom 12  
    Witam. Musiałem usunąć stary dach i chce sobie zrobić nowy na krokwiach obić deskami i zakryć papą oraz blachą.
    Pytanie brzmi czy dwuteownik utrzyma belki 100/100mm po środku aby sie nie uginały i czy sam sie nie zegnie pod własnym ciężarem jeśli utrzyma to jaki i czy 80 cm podpory po bokach lane razem z wieńcem wytrzymają ciężar dwuteownika?
    Szerokość 8m długość 6m.
    Można tak to zrobić czy konieczny będzie słupek po środku na lanym cokole?
    Poglądowe zdjęcie:
    Buduje dach na garażu prosze o opinie.

Sorki za ortografie na rys...
  • Poziom 39  
    Pytanie jaki dwu teownik, przecież są różne?
    Jeśli to będzie o wysokości 120mm, to sam się ugnie od własnego ciężaru, i 8 m to za dużo dla podanego.
    Ja bym zrobił belkę kratownicę i nie paprał sobie powierzchni słupem.
    Chyba że zastosujesz dwuteownik o wysokości 40 cm.
    Na takiej powierzchni zimą zgromadzi sie sporo śniegu i to też trzeba uwzględnić.
    Takie tematy są dla inżynierów, mających tabele, znających strzałki ugięć i nośność poszczególnych kształtowników, pewno nikomu nie będzie sie chciało za darmo liczyć tego dla ciebie- a liczyć trzeba.
  • Poziom 12  
    Dokładnie chodzi mi o śnieg w zimę jak piszesz. Zrobię tak jak mówisz albo postawie tego słupka na środku. Wszystko zależy od funduszu a taka wylana kratownica z drutu żebrowanego 8mm wystarczy Czy grubszy powinien być ?
  • Poziom 16  
    Deski,papa plus blacha to już spory ciężar.Żeby zminimalizować daj samą blachę.
  • Poziom 39  
    Miałem na myśli kratownicę wykonaną z rur lub winklówek, robienie betonowego dźwigara, to nieporozumienie.(8mm stal byłaby grubo za cienka jak już to18mm i więcej)
    Kratownica jest lekka i tańsza od potężnego dwuteownika, który jest niczym innym, jak formą kratownicy.
    Kolega dobrze radzi, zastosuj blachę powlekaną trapezową, a zamiast krokiew z drewna, możesz dać profil zamknięty, może 70x40x3 i normalne łaty.Jeśli chcesz mieć ciepło w zimie, to dobrym rozwiązaniem jest ocieplenie watą mineralną 10-12 cm i od spodu również tania blacha trapezowana, (wełnę wsuwa się pomiędzy dwie warstwy blachy)
    Całość jest nie palna.

Jeśli jednak zdecydujesz się na słupa, to Możesz pomyśleć o profilu zamkniętym może 120x120x4, chyba taki jest.
    Profil jest bardzo dobrym budulcem, zachowuje sztywność we wszystkich kierunkach.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie, plany jednak trochę się zmieniły i kolega podpowiedział mi dach dwuspadowy, 1:3 co zwiększy mi znacznie wysokość garażu wiec przez zimę będę myślał i organizował zimowe drzewo.

Buduje także dach na starym garażu i chciałem go pokryć papą przed zimą, Jest już prawie odeskowany (łaty na stary stropo-dach, deski impregnowane na wkęty)
    Mam już w prezencie papę BICROELAST HPP, papa asfaltowa zgrzewalna, podkładowa.
    Pytanie pierwsze, czym i jak uzupełnić dziury których nie dało sie zabić deskami np. dziura w desce po sęku albo 2-3 centymetrowe odchyłki od muru, wykruszenia desek. Sylikon dekarski ?

Pytanie drugie, papa podkładowa na gorąco może być klejona bezpośrednio na deski czy smarować to izolbetem-k ? Czy izolbet nie rozpuści sylikonu? W przyszłym roku chce pokryć to papą wierzchniego krycia, czy wytrzyma to zimę ?

Pytanie trzecie.
    Część desek biłem na przekładkę (jak parkiet) lecz zrezygnowałem bo deski mają różne szerokości i długo schodzi. Oczywiście każdy koniec deski zaczyna i kończy sie na łacie. Czy powinienem zachowywać odstępy 2-3 milimetrowe miedzy deskami ? Deski są po świeżym moczeniu w impregnacie wiec może troszkę sie rozejdą jak wyschną i nie wybrzuszą na łączeniach ? Nie che zrobić bubla i zrywać całości za rok...
  • Poziom 32  
    Zastosuj konstrukcje tak jak na zdjęciach z podanego linku:
    http://www.drewexdom.pl/konstrukcje_drewniane.html
    Zbijesz takie kratownice z desek calówek lub trzydziestek dwójek
    może to pracować w rozstawie do 30 m bez podparcia skos dachu 30°.
    Dodatkową zaletą jest cena tarcicy do ceny drewna konstrukcyjnego (krokwy) jakies 30% na plus dla tarcicy
  • Poziom 39  
    Nie kryj papą, bo będziesz wiecznie naprawiał.
    Tylko blacha trapezowa powlekana, lub ocynk, to wytrzyma minimum 25 lat.
  • Poziom 12  
    Konstrukcja fajna ale nie o to pytam...
    Pokrył bym blachą jak najbardziej ale już mam kupioną papę wiec muszę to pokryć papą a jak coś się będzie działo położę blachę...