logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki tani mikrofon dynamiczny do wokalu i gitary akustycznej do 250 zł?

Kwaczor 14 Lis 2004 09:22 4823 11
REKLAMA
  • #1 984018
    Kwaczor

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2595
    Pomógł: 186
    Ocena: 42
    tani, uniwersalny, odpowiedni do spiewu i mowy

    tani - około 250zł max
    uniwersalny - na scenie, do prowadzenie imprez itp.
    moze być przewodowy, najlepiej dynamik, bo nie wiem czy usune usterke miksera, jak nie usune, to nie mam zasilania dla pojemnosciowek.

    i jeszcze jedno pytanie. Czy tgo typu mikrofon jest w stanie jakoś znośnie złapać gitare akustyczna? Czy lepiej jakis inny mic od gotarki?
    Konto firmowe:
    MEDIVOICE Michał Kaczmarek
    Ogrodowa 14, Leszno, 64-100 | Tel.: 609XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: www.mvoice.pl
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 984119
    SILVER SOUND
    Poziom 28  
    Posty: 1035
    Pomógł: 99
    Ocena: 19
    Witam
    mikrofon uniwersalny, co i gitarkę i wokal da ci znośny to SM 57, lub SM 58 firmy , którą wymienił kolega wczesniej. Nieco droższy o d tego co deklarujesz, ale GWARANTUJĄCY dobra jakośc i komfort .
    jk
  • #4 984135
    Kwaczor

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2595
    Pomógł: 186
    Ocena: 42
    ale podchodzi już pod 500zł. (cennik z polsound.pl)

    a modele:
    PG 48
    PG 58
    SM 48?

    Sennheiser:
    E815S-X
    E825S

    Wiem, ze wieksza kasa = wyższa jakosc i wygoda pracy, ale nie mam wiekszych funduszy niestety i nie widze na horyzoncie wiekszych.

    W przyszłości być może czeka rozbudowa systemu mikrofonów o kolejne. Dla własnej wygody fajnie by było jkaby były jednej firmy.

    Jeszcze jedno. Oferta firmy Samson - warto przegladac??
    Konto firmowe:
    MEDIVOICE Michał Kaczmarek
    Ogrodowa 14, Leszno, 64-100 | Tel.: 609XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: www.mvoice.pl
  • REKLAMA
  • #5 984267
    Żuraw
    Poziom 17  
    Posty: 283
    Pomógł: 15
    Ocena: 9
    Witam

    Wiesz, w Elmuzie, jeszcze niedawno byl taki mikrofon Carol z przeceny. Jest niedrogi a na prawde dobry.

    Polecam
  • #6 986350
    radocha
    Poziom 28  
    Posty: 1102
    Pomógł: 75
    Ocena: 32
    Z różnymi carolami, sekaku srekaku i innymi kaku lepiej daj se od razu spokój. Jakby co to nawet nie wiadomo gdzie z reklamacją iść. Nikt poważny tym nie handluje. A nigdy nie słyszałem żeby z siurkiem albo senhajzerem trza było po reklamacjach ganiać.
    Seria PG to odpowiedniki SM , tyle ,,ze wersja "ekonomiczna". Przedtem robiła to seria betagreen, obudowa z alwinylu, sitka też , brak cewek przeciwzakłóceniowych i kompensujących itp. Dopóki się nie pałętałeś w okolicach jakiegoś dławika od jarzeniówki czy podobnego g... było w miarę ok. Tę obudowę z alwinylu było nieststy słychać, to wymyślili serię PG w żelastwie, ale stal chirurgiczna to to nie jest. Tak chyba ze 2 czy 3 lata temu dostałem kilka do testowania, i coś mi cały czas nie pasowało, na impulsy reagowały jakoś nie tak, nie umiem do tej pory sprecyzować, może kwestia "gustu". Inni nie marudzą. Sitka na pewno warte swojej ceny, znam tekiego co nie ma dla nich litości i przez 2 lata nie rozwalił żadnego, mechanicznie naprawdę mocne. Seria C to stare poczciwe prologi i stare "cyferki", podrasowane i wsadzone w plastik, i co ciekawe te obudowy choć teoretycznie niższej jakości sprzwdzają się lepiej niż betagriny. Dwa testowałem i byłem mile zdziwiony ,bo tanie one jak śmieci a hulają ładnie.ale po ścianach to nimi już rzucać nie można, hevimetal trzepnie o glebę i po sitku. A prologi wycofali, bandyty.
    Senhajzery, zwłaszcze te wyższe modele mają b.chwalone cieplutkie brzmienie, sprawdzają się super jak są nie za ciężkie warunki akustyczne. Jak ma być naprawdę głośno albo kupa śmieci dzwiękowych naokoło to szura 58 (najlepiej bety58) nie przeskoczy. No i nie wiadomo czy za np. 15 lat i po stu upadkach też będzie do użytku, po prostu tyle ich nie robią. A SMy tak, tyle że to inna cena, choć akurat staniały nieżle.
  • #8 1003216
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3221
    Pomógł: 134
    Ocena: 100
    A co myslicie o AKG????
  • #9 1003270
    Paweł.ko
    Spec Elektroakustyka
    Posty: 1704
    Pomógł: 118
    Ocena: 77
    chaka napisał:
    A co myslicie o AKG????

    Stara ,dobra, austryjacka firma :)
  • #10 1003382
    Dj_Clever
    Poziom 11  
    Posty: 65
    Widze temat o mikrofonach wiec spytam, moze ktos pomoze. Jaki mic bedzie sie dobrze nadawal do nagrywania wokalu do piosenek w warunkach domowych. Muzyka klubowa. w mozliwie niskiej cenie na poczatek do ok 200-300zl.
  • REKLAMA
  • #12 1007705
    stasiekm
    Poziom 30  
    Posty: 1369
    Pomógł: 77
    Ocena: 100
    mam akg d3700 i sprawdza sie swietnie (duuża idiotoodpornosć, ładne brzmienie, mało sprzęgów)
    sennheiser e835 chodzi równie dobrze, ale jest mniej odporny na szalonych wokalistów, seria pg szure nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem
    lepiej kupić coś serii c -sporo taniej, malo gorzej

Podsumowanie tematu

✨ Poszukując taniego mikrofonu dynamicznego do wokalu i gitary akustycznej w budżecie do 250 zł, dyskusja wskazuje na ograniczony wybór w tej cenie. Mikrofony Shure z serii SM 57 i SM 58 są polecane jako uniwersalne i wysokiej jakości, jednak ich cena przekracza budżet (około 500 zł). W tańszym segmencie wymieniane są modele Shure PG 48, PG 58 oraz Sennheiser E815S-X i E825S, które stanowią ekonomiczne odpowiedniki serii SM, choć z pewnymi kompromisami w jakości i wykończeniu. Mikrofony Samson są również warte rozważenia, choć opinie są mniej jednoznaczne. Mikrofony marki Carol są odradzane ze względu na problemy z serwisem i jakością. Do nagrywania gitary akustycznej mikrofon dynamiczny może złapać dźwięk zadowalająco, ale lepsze efekty dają mikrofony pojemnościowe, które jednak wymagają zasilania phantom. Wśród innych propozycji pojawiły się modele AKG, np. AKG D3700, cenione za odporność i dobre brzmienie, oraz Sennheiser E835, choć mniej odporny na intensywne użytkowanie. Ogólnie, w budżecie do 250 zł rekomendowany jest Shure PG58 jako sprawdzony mikrofon do wokalu i gitary, z zastrzeżeniem, że wyższa jakość i komfort pracy wiążą się z wyższą ceną.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA