Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawór ciśnieniowy Zmiana Stycznika

09 Cze 2011 22:26 3322 2
  • Poziom 2  
    Mam kompresor na silnik 3 fazowy. Kompresor jest bez wyłącznika ciśnieniowego znalazłem na allegro bardzo ciekawą ofertę która by mnie zadowoliła i nie wydawał bym dużej ilości pieniędzy.

Chodzi dokładnie o to

Zawór ciśnieniowy Zmiana Stycznika

Jest to urządzenie które pracuje z silnikami 230V. Chciałbym to przerobić na 380 jaki musze zainstalować stycznik i jak to zrobić żeby wszystko było ok. Czy moge dać jakoś od starego stycznika tylko to jest zwykły nie ciśnieniowy.

Albo czy mogę podłączyć ten stycznik pod 380V
  • Poziom 20  
    Oczywiście jest możliwe takowe podłączenie,ale skoro ci ono sprawia kłopot proponuje udanie się do specjalisty. Należało by zastosować choćby przekaźnik na dwie fazy 380-400V cewka , a stykiem załączać cewkę wskazanego stycznika, o ile istnieje takowa potrzeba, bo sieć trójfazowa ma to do siebie ,iż można zasilać obwody jednofazowe i trójfazowe.Chyba ,iż chodzi o sterowanie tym przekaźnikiem ciśnieniowym silnika trójfazowego, to w takim razie należ cewkę stycznika trójfazowego silnikowego zasilić poprzez jego styk roboczy.
    Polecam jednak skorzystanie z usługi fachowca, 3 fazy to " sporo" groźnej energii.....
  • Moderator
    Temat zamykam. Do przeróbek urządzeń elektrycznych należy mieć chociaż minimalną wiedzę.
    3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.