Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawór ciśnieniowy Zmiana Stycznika

09 Cze 2011 22:26 3322 2
 • Poziom 2  
  Mam kompresor na silnik 3 fazowy. Kompresor jest bez wyłącznika ciśnieniowego znalazłem na allegro bardzo ciekawą ofertę która by mnie zadowoliła i nie wydawał bym dużej ilości pieniędzy.

  Chodzi dokładnie o to

  Zawór ciśnieniowy Zmiana Stycznika

  Jest to urządzenie które pracuje z silnikami 230V. Chciałbym to przerobić na 380 jaki musze zainstalować stycznik i jak to zrobić żeby wszystko było ok. Czy moge dać jakoś od starego stycznika tylko to jest zwykły nie ciśnieniowy.

  Albo czy mogę podłączyć ten stycznik pod 380V
 • Poziom 20  
  Oczywiście jest możliwe takowe podłączenie,ale skoro ci ono sprawia kłopot proponuje udanie się do specjalisty. Należało by zastosować choćby przekaźnik na dwie fazy 380-400V cewka , a stykiem załączać cewkę wskazanego stycznika, o ile istnieje takowa potrzeba, bo sieć trójfazowa ma to do siebie ,iż można zasilać obwody jednofazowe i trójfazowe.Chyba ,iż chodzi o sterowanie tym przekaźnikiem ciśnieniowym silnika trójfazowego, to w takim razie należ cewkę stycznika trójfazowego silnikowego zasilić poprzez jego styk roboczy.
  Polecam jednak skorzystanie z usługi fachowca, 3 fazy to " sporo" groźnej energii.....
 • Moderator
  Temat zamykam. Do przeróbek urządzeń elektrycznych należy mieć chociaż minimalną wiedzę.
  3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.