Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyświetlacz częstotliwości

14 Lis 2004 10:17 3095 10
 • Poziom 14  
  potrzebuję pilnie schematu wyświetlacza częstotliwości pasma UKF prosił bym o przesłanie mi go lub podanie gdzie mógł bym go znaleść.
 • Poziom 23  
  mi też by się przydało tylko ukf fm
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 26  
  Maksymalna częstotliwość 35MHz, pomiar 100ms.
  Zajrzyj do plików *.asm.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista techniki cyfrowej
  Hmmm... ja częstotliwość (UKF) mierzyłem za pomocą syntezera na SDA3202 :D
  Problem tylko taki, że trzeba tym sterować z procka, albo inszej maszyny cyfrowej. Wystarczy odpiąć napięcie sterujące od VCO i podłączyć je do miernika (najlepiej wskazówkowy), potem przestawiamy tak długo częstotliwość w syntezerze, aż wskazówka przeskoczy z jednego położenia w drugie.

  Można też jeszcze coś lepszego wykombinować - SDA3202 ma wyjście z programowalnego dzielnika, które można podpiąć do procka i normalnie mierzyć częstotliwość.
  Dzielnik pracuje do 1.3GHz i tą częstotliwość jest w stanie podzielić aż do 7.8125 kHz, co każdy procek bez problemu zmierzy....

  A co do ceny tego układu, to radzę uważać, niektórzy sprzedają go za cenę delikatnie mówiąc wygórowaną (ponad 40PLN), w Gliwicach kosztuje 13PLN, ale akurat nie było, więc byłem zmuszony zakupić w K-K odpowiednik (TSA5511) za 16PLN.
  Nie wiem jak ta cena ma się do ceny dzielników, ale na pewno SDA da się kupić prawie wszędzie :D
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Ja w Krakowie nie mam problemów z dostaniem U664S, albo SAB6456.
  Firma MJM produkuje gotowe, dwukanałowe wzmacniacze wejściowe. 1 tor ma prescaler przez 256, ale mozna zmienic na /64. Koszt samego SAB6456 to ok. 8zł. Koszt tego wzmacniacze wejściowego to ok. 30zł.
 • Poziom 32  
  Swego czasu były produkowane radia samochodowe które wyświetlały częstotliwość, ale nie były to radia cyfrowe. Wpadło mi takie radio w ręce gdzieś na giełdzie za niewielkie pieniądze i sprawdziłem, że sam moduł pomiaru czestotliwości mierzy częstotliwość do około 150 MHz. Co prawda dokładność pomiaru jest dwa miejsca po przecinku, ale w wielu przypadkach jest to w zupełności wystarczające.
 • Użytkownik usunął konto