Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LinkSYS PAP2T głucho na jednym z wejść 'phone'

umpapumpa 10 Cze 2011 14:14 942 0
    umpapumpa
    Poziom 9  
    Zainstalowałem u klienta 4 bramki LinkSYS PAP2T.

Po tygodniu klient dzwoni, że w jednym telefonie podłączonym pod jedną z tych bramek nie ma sygnału.
    Wizyta serwisowa i okazało się, że nie tylko nie ma sygnału, ale podłączony telefon jest całkowicie głuchy, nawet nie można dostać się za jego pomocą do wewnętrznego IVR'a.

Co ciekawe:
    - oba konta SIP bramki zalogowane zupełnie poprawnie do systemu,
    - w bramce świecą się wszystkie diody w sposób ciągły, czyli tak jak powinno być,
    - można bez problemu dostać się do bramki przez www,
    - z drugiej działającej linii można również dostać się do IVR.

Oczywiście sprawdziłem również kabel, Rj11 i sam aparat telefoniczny. To samo działa OK podłączone pod drugie wejście.

Reasumując uszkodzenie objawia się w taki sposób, jakby ktoś od gniazda RJ11 odciął kabelki. Totalna cisza.

Bramka odesłana do reklamacji.

Po tygodniu telefon od klienta że to samo dotyczy kolejnej bramki, tym razem gniazda PHONE2 z innym numerem. Objawy dokładnie te same.

Po kolejnym tygodniu znowu to samo z jeszcze inną bramką, ale tym razem dotyczy to tej samej linii, na której wcześniej już raz takie uszkodzenie wystąpiło.

Zastanawiałem się czy to nie wina aparatu telefonicznego, kabla, ale aparat to homologowany panasonic, kabel ok 5 mb długości, no chyba nie to jest przyczyną.

Może wadliwa partia bramek LinkSYS PAP2T?
    Czy ktoś z kolegów ma jakieś sugestie i mógłby zasugerować ewentualną przyczynę takich problemów?
    Bramki są na gwarancji i nie powinno być problemów z ich naprawą czy wymianą, ale chciałbym ewentualnie dowiedzieć się przyczyny...