Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 205 89r podłączenie modułu

lukaszek016 10 Cze 2011 14:28 1403 0
    lukaszek016
    Poziom 9  
    Witam. Mam problem z Peugeotem. Jest to model 205 z roku 1989, zasilany gaźnikiem. W samochodzi około dwa lata temu wymieniany był zapłon i mechanik włożył moduł od Poloneza (APE 05) i poprzerabiał trochę. Problem pojawił się na wiosnę 2010 roku, gdy nagle iskra zniknęła. I tak sobie stał nieodpalany. Wymieniłem cewkę, bo miałem stara, żeby sprawdzić czy to nie jest jej wina. Przy odpaleniu coś trzasnęło. Okazało się, że pasek się uszkodził i zawory pogięte. Ten problem rozwiązałem, lecz pozostał ten z iskrą. Męczyłem się z tym tydzień, kupiłem owy moduł, lecz to nic nie dało. Dzisiaj wywaliłem to wszystko i podłączam oryginalnie. Do aparatu zamontowałem moduł Nie wiem jednak jak to podłączyć. Na module jest 5 pinów. Dwa wchodzą do aparatu zapłonowego (podejrzewam, że jest tam czujnik halla), trzy są wolne. Ze schematów wyczytałem, że dwa idą do cewki, a trzeci to masa. Rzecz w tym, że nie wiem który to który. W cewce są 4 piny. Pierwszy od prawej idzie do zegarów, drugi do stacyjki. A dwa po lewo idą właśnie do tego modułu. Ma ktoś może jakiś schemat, żeby to podłączyć lub jak ktoś ma taki samochód, to mógłby zerknąć jak to jest podłączone? Aha, jest jeszcze odłączony czujnikpołożenia koła zamachowego. Trzy kable idą od niego i nie ma tego, gdzie podłączyć. Z wiązki ze skrzynki wychodzą trzy kable (dwa szare i jeden niebieski), które są podłączone do cewki (prawdopodobnie efekt przeróbek, bo na schemacie nie powinny one być tam podłączone). Pozdrawiam, Łukasz.