Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po podłączeniu kabla sieciowego rozłącza internet po wifi.

lukpio3 10 Cze 2011 16:08 3305 2
 • #1 10 Cze 2011 16:08
  lukpio3
  Poziom 21  

  Witam.
  Posiadam w domu 4 komputery. Wszystkie łączą się z internetem po wifi. Na każdym z nich mnóstwo śmieci w postaci filmów muzyki itp. Dlatego postanowiłem postawić serwer na linuxie na którym będę przechowywał wszystkie pliki multimedialne. Wszystkie 4 komputery będą podłączone do tego serwera przy pomocy kabla sieciowego. Na linuxie skonfigurowałem sobie już połączenie przy pomocy dnsmasq dzięki czemu adresy ip są przydzielane automatycznie i nie muszę nic grzebać w windowsie i sam robić przydziałów ip. Wszystko fajnie, komputery się widzą, pingują się tylko problem pojawia się gdy podłączę kabel sieciowy do gniazda ethernet komputera gdzie jest windows. Normalnie łączy się on z internetem po wifi. Gdy podłącze kabel sieciowy automatycznie rozłącza mnie z internetem. Wifi jest połączone, siła sygnału ok ale wyjścia na świat nie mam. Odłączam kabel i internet powraca ale wtedy z kolei nie mam łączności z komputerem z linuxem. Czy ktoś wie co jest grane? Byłym wdzięczny za pomoc.

  0 2
 • #2 10 Cze 2011 16:33
  highlanderus
  Poziom 30  

  A nie masz przypadkiem komputera z windows 7 wersja STARTER, bo ta pozwala tylko na jedno połączenie albo Wi-Fi albo ethernet.

  0
 • #3 10 Cze 2011 20:45
  lukpio3
  Poziom 21  

  Już chyba wiem gdzie leży problem ale nie wiem jak go rozwiązać. Otóż po podłączeniu kabla robią mi się dwie różne bramy: 192.168.1.0 dla wifi oraz 192.168.0.1 dla kabla a jak wiadomo brama musi być jedna. Efekt jest taki że nie wiadomo jak mają rozchodzić się pakiety i przez to nie działa mi net. Tak się zastanawiam teraz i ok, do połączenia z internetem brama mi jest potrzebna ale do sieci LAN gdzie nie będzie połączenia internetowego potrzebuję bramy? Wydaje mi się że nie tylko teraz pytanie jak ją usunąć.

  0