Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry GDN 20/60/11. Wykres w programie WinISD.

10 Cze 2011 16:28 1519 2
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie
    Szukam parametrów do tego głośnika ale mam pewien problem, bo na stronie http://www.skleptonsil.pl/265058/gdn-20-60-11-8-ohm parametry różnią się niż na stronie http://www.tonsilaudio.com/pdf/GDN_20_60_11_En.pdf . No i mam dylemat, bo potrzebne mi są parametry tego głośnika. Gdy wysłałem e-maila do Tonsilu to odpowiedzieli mi, że te parametry z Tosnil Audio są dokładniejsze a na stronie Sklep Tonsil jest błąd (Fs powinno być 36 Hz) - fakt, lakierowana membrana jest cięższa więc zmienia parametry ale np. w programie WinISD bardzo ciężko cokolwiek sensownego dokonać na głośniku, który ma parametr Qts na poziomie 0,67. Głośnik potrzebował by dużych objętości a jak zejdziemy to straszne górki wychodzą na wykresie (ogólnie interesuje mnie pasmowo przepustowa jednostronnie wentylowana). Doszedłem do kombinacji V1 ok. 30 l a V2 ok. 22 l chociaż lepiej wykres wygląda przy parametrach głośnika ze strony Sklep Tonsil. Co poradzicie?
  • Moderator Akustyka
    A no już Ci mówię.
    Stary GDN 20/60/11 lub /3 (różnica w kopułce), miał nieco inną Mms niż obecny głośnik. Różnica to 0.003 kg na plus dla starszego. Inny numer katalogowy tych głośników, świadczy, że ten starszy, może mieć inne parametry. Podaj datę produkcji i jeśli masz papiery, to numer katalogowy głośnika, a podam Ci parametry.

ps. ciekawe natomiast jest to, że w starych katalogach (dostępnych na elektrodzie), jest identyczny wykres, co na karcie od obecnie produkowanego głośnika. Pewnie, z braku komory bezechowej wstawiają wykresy starych głośników.
  • Poziom 7  
    Więc tak. Głośniki, które mam w posiadaniu są z 2010 r (jeden z lutego a drugi z maja). Niestety nie mam do nich innych papierów.

Ale swoją drogą zauważyłem, że na stronie Tonsil Audio zdjęcia głośnika różnią się od mojego (inna kopułka, mniejsza, i więcej otworów na wkręty - a to jest na pewno zdjęcie 20/60/11 bo widać nadruk na magnesie) więc parametry z tamtej strony mogą nie dotyczyć mojego głośnika, chyba...