Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekt gitarowy Z.Vex box of rock

Jimi Hendrix 10 Cze 2011 18:02 5231 8
  • Efekt gitarowy Z.Vex box of rock

Moja wersja efektu box of rock, płytka projektowana samodzielnie (w Eagle), by wcisnąć się do tak malutkiej obudowy, robiona termotransferem, cynowana jakąś mieszanką. Gniazdo zasilające nie po tej stronie, co trzeba z tego samego powodu, tranzystory BS170. Dwa przełączniki nożne, gdyż efekt zawiera dodatkowo booster, oczywiście oba true bypass. Zasilacz niestety jest nietypowy, bo z minusem na zewnątrz, na baterię nie było miejsca, a nigdzie nie mogłem kupić gniazda plastikowego. Elementy najlepsze, jakie można było kupić, metalizowane rezystory, porządne potencjometry, itd. Brzmi bardzo fajnie.

Efekt gitarowy Z.Vex box of rock Efekt gitarowy Z.Vex box of rock

Fajne!
  • #2 10 Cze 2011 22:53
    398216
    Usunięty  
  • #3 11 Cze 2011 01:23
    Jimi Hendrix
    Poziom 19  

Nie jest źle z ergonomicznością obsługi, koledze gitarzyście pasuje, ja gram na hammondzie. oryginał jest prawie identycznie rozplanowany, ma tylko troszkę mniejsze gałki i przełączniki 3PDT - dodatkowo ma diody sygnalizujące włączenie efektu, płytka jest dwustronna z metalizacją. Może troszkę przesadziłem z określeniem tego jako miniaturowe, ma rozmiar klasycznego efektu gitarowego.
    załączam schemat i pozdrawiam

Efekt gitarowy Z.Vex box of rock

• #5 11 Cze 2011 23:40
    Jimi Hendrix
    Poziom 19  

Takiego gniazda szukałem właśnie. Dziękuję bardzo.

• #6 12 Cze 2011 08:56
    roberttomasz
    Poziom 12  

To prawda liczy się efekt końcowy ale jego narazie nie ma. Co do estetyki wykonania mam jedną uwagę. Ja też sam projektuję płytki bez żadnych programów i to na papierze milimetrowym, ot takie to zboczenie od wielu lat i twoja minituryzacja płytki no powiedzmy standart. Zawsze przy takich okazjach podpowiadam aby tak projektować płytki aby stała w pionie i była wlutowana bezpośrednio w potencjometry. Unikasz niepotrzebnych kabelków, masz miejsce na baterię itp.

• #7 12 Cze 2011 14:59
    syn szklarza
    Poziom 10  

Czy te obudowy były kupione na allegro, od "Marka co ma 5 lat"? Jeśli tak, to który rozmiar wybrałeś?

• #8 12 Cze 2011 15:35
    Jimi Hendrix
    Poziom 19  

nie, w tme. hammond 1590

• #9 16 Cze 2011 12:05
    masakrator
    Poziom 11  

Możesz kolego wrzucić jakąś próbkę brzmienia?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME