Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uProg - mały, szybki, przenośny programator AVR z SD

manekinen 19 Cze 2011 22:18 119956 336
  • #61 19 Cze 2011 22:18
    manekinen
    Poziom 29  

Tak, wiem że menu się tak zachowuje. Brakuje tam blokad i można wybrać nieistniejące opcje (które niegdyś istniały). Właśnie pracuję nad menu, w kolejnej wersji będzie to poprawione. I ogólnie jest sporo niedociągnięć w wersji 1.0, sporo z nich już jest poprawione :)

Czy dobrze widzę że korzystasz z zewnętrznego zasilania? Próbowałeś zasilić z baterii pastylkowych?

• #63 20 Cze 2011 20:12
    krzysiekdg
    Poziom 13  

Te kabelki to nie zewnetrzne zasilanie tylko bateria z sony ericssona narazie tylko na kablach jest ale w gotowym projekcie bedzie to bateria z nokii 6280 bo ma idealne wymiary pasujace do plytki i bedzie ona przyczepiona do plytki z programatorem z tylu, dodatkowo juz robie ladowanie tej baterii tez z ladowarki od nokii. Zastanawiam sie jeszcze czy nie dodac diody sygnalizujacej prace programatora tzn jedna zalaczony programator, druga dioda do przesylania danych pokazywac bedzie czy programuje i trzecia dioda od ladowania.

Dodano po 35 [sekundy]:

Zastanawialem sie tez czy bylaby mozliwosc zrobienia jezyka polskiego w tym urzadzeniu?

• #64 20 Cze 2011 20:49
    manekinen
    Poziom 29  

krzysiekdg napisał:
    Te kabelki to nie zewnetrzne zasilanie tylko bateria z sony ericssona narazie tylko na kablach jest ale w gotowym projekcie bedzie to bateria z nokii 6280 bo ma idealne wymiary pasujace do plytki i bedzie ona przyczepiona do plytki z programatorem z tylu, dodatkowo juz robie ladowanie tej baterii tez z ladowarki od nokii.

Aha pytam bo wczoraj sprawdzałem pracę programatora na bateriach pastylkowych.
    Dwie nowe CR2032, czas ciągłej pracy około 15 minut. Może powiecie że to mało, ale jak na takie bateryjki to naprawdę sporo. W zupełności wystarczy żeby na spokojnie zaktualizować program w kilku układach.

Po tym czasie napięcie spada do 2,6V i zaczynają się kłopoty z kartą pamięci. Ale wystarczy że baterie trochę odpoczną i napięcie wraca. Włączyć programator na słabych bateriach jest ciężko, karta pamięci nie startuje.

Także bateria z telefonu to świetny wybór, a ponieważ bateria taka ma jakieś 4,2V po naładowaniu, to najprościej chyba będzie podłączyć w szereg diodę prostowniczą. W sofcie jest już pomiar napięcia baterii - programator nie włączy się (nie poda napięć na wyświetlacz i kartę) jeśli napięcie będzie wyższe od 3,7V. Napięcie baterii jest także wyświetlane przy starcie.
    krzysiekdg napisał:
    Zastanawiam sie jeszcze czy nie dodac diody sygnalizujacej prace programatora tzn jedna zalaczony programator, druga dioda do przesylania danych pokazywac bedzie czy programuje i trzecia dioda od ladowania.

Ale po co? Od tego jest wyświetlacz. Diodę od ładowania jak kto już woli, wolność wariacie w swoim warsztacie :)
    krzysiekdg napisał:
    Zastanawialem sie tez czy bylaby mozliwosc zrobienia jezyka polskiego w tym urzadzeniu?

Już ktoś pytał o to dzisiaj ale post usunięto. Nie rozumiem znów po co? Przecież chyba WSZYSTKO co związane z programowaniem mamy w języku angielskim. Kompilator, całe środowisko, programatory, narzędzia. No, może menu gdzies trafi się po polsku jak ktoś się weźmie i spolszczy.

Nie żeby to był jedyny powód, ale wprowadzenie np. dwóch języków będzie trudne (na początku planowałem żeby wszystkie komunikaty były zapisane w pliku na karcie tak że będzie można sobie w prosty sposób edytować lub podmienić cały plik i już - menu jest po czesku - ale okazało się to trudne do zrobienia. Za mało zasobów na takie gimnastyki.

leonow32 napisał:
    Hej, a możne w następnej wersji dorobisz jakiś bufor z translatorem napięć?
    Można dorobić sobie bardzo prostą przystawkę na 6pin z buforkiem :)

Dodano po 5 [minuty]:

Aha, byłbym zapomniał, dostałem dziś chińczyka (wyświetlacz oczywiście) i jak się okazało matryca ma organizację 48*84 piksele, a sterownik 48*102 piksele. Także w praktyce wyświetlacz posiada 14 znaków na linię, a teoretycznie 17. Straszna ta chińska myśl techniczna, brrr. No ale doskrobałem trochę kodu i programator obsługuje obydwa typy wyświetlaczy - wystarczy wybrać ustawienie w pliku na karcie :)

Dodano po... nieco dłuższym czasie:
    Wyświetlacz który zakupiłem nie miał na stałe przytwierdzonej "złączki", więc jak rozdłubałem ramkę to wszystko się rozpadło.

Po lewej zamiennik, po prawej oryginał:

Złącze do płytki lutujemy w taki sposób aby ruchoma strona blaszek skierowana była do góry. Trzeba troszkę się z tym pomęczyć ale można ładnie zrobić:
    uProg - mały, szybki, przenośny programator AVR z SD uProg - mały, szybki, przenośny programator AVR z SD

No i dokładamy wyświetlacz, powiem szczerze że trzyma się SUPER. Użyłem tych samych klipsów co poprzednio:

No i została jeszcze metalowa ramka wyświetlacza, wygląda na to że można ją fajnie wykorzystać do umocowania wyświetlacza, więc nie będzie potrzebna obudowa. Jeszcze ją pomęczę :)

• #65 22 Cze 2011 02:12
    manekinen
    Poziom 29  

Aktualizacja nr.1

PCB v1.1
    -dodano rezystory ograniczające prąd dla linii MOSI i SCK - 22Ω (moja poprzednia sugestia, 330Ω, to zdecydowanie za dużo)

Soft v1.1
    -usunięto błąd kiedy programator się zawieszał po wybudzeniu z trybu uśpienia
    -usunięto błąd zbyt niskiego napięcia dla LCD (problemy z kontrastem)
    -usunięto błędy zapisu/odczytu pamięci EEPROM z plików HEX
    -usunięto błędy komunikacji (ustawienie SPI)
    -usunięto błędy menu, kiedy można było wybrać nieistniejące opcje
    -usunięto błąd pojawiającego się uszkodzonego paska postępu przy wyłączonej opcji auto weryfikacji
    -usunięto błąd nie działających aniamcji (pojawiała się tylko pierwsza klatka)
    -usunięto niespójność programu i bazy chip.db, bajt "metoda programowania" był źle "rozumiany" przez program
    -dodano obsługę wyświetlaczy ze sterownikiem 48*102 (patrz plik "config.ini")
    -dodano regulację kontrastu i biasu dla LCD (patrz plik "config.ini")
    -dodano pomiar napięcia baterii - zabezpieczenie przed włączeniem powyżej 3,7V
    -ogólne poprawki w kodzie

Ogromne podziękowania należą się koledze mlassota który spędził dobrych kilkanaście/dziesiąt godzin przy testowaniu.

Ogólnie poprawek od groma, ale już powinno wszystko działać jak należy.

Napięcie baterii będzie wyświetlane przez cały czas w pierwszej linii ekranu, ale odświeżane będzie tylko podczas poruszania się po menu - tak aby program nie mielił ciągle danych do LCD.

Zmienił się plik "config.ini", także trzeba ustawić po swojemu i wgrać na kartę.

W kolejnej wersji dodam m.in. rozszerzone adresowanie plików HEX, póki co limit to 64kB - powyżej mogą dziać się cuda.

Przed wrzuceniem flasha zapoznaj się z TYM LINKIEM

Załączniki:
  • #66 22 Cze 2011 09:49
    krzysiekdg
    Poziom 13  

Po wgraniu samego hexa procek umarl w butach ? co moglo sie stac teraz nie ma z nim zadnej komunikacji a sofcik wgral sie caly bez problemu.

• #67 22 Cze 2011 10:06
    manekinen
    Poziom 29  

Opisz dokładnie jak łączysz programator z uprogiem.
    Napięcie zasilania uprogra, bateria czy zasilacz?
    Jaki programator? Jakie napięcie na programatorze?
    I najważniejsze - czy do płytki dolutowałeś dodatkowe rezystory o których ostatnio pisałem?

Bo, napisze to jeszcze raz: układ NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI umrzeć po załadowaniu flasha. Natomiast programowanie układu zasilanego z 3,3V sygnałami 5V często kończy się upaleniem tegoż układu, tym bardziej przy dużym wsadzie. Chyba będę musiał jakieś małe how-to zrobić.

Właśnie wgrałem jeszcze raz wsad u siebie i wszystko jest ok.

• #68 22 Cze 2011 10:16
    mlassota
    Poziom 18  

Kolego Czy modyfikowałeś sprzęt? Rezystory na SCK i MUSI są niezbędne
    Ja dodatkowo dałem diodę Zenera 3,3V ale kolega manekinen testował bez diod i też było ok
    Jak aktualizowałeś soft? Bootloaderem czy programatorem?

No i mnie uprzedziłeś ;)

Odnośnie problemu - masz kartę w slocie - wyjmij ją i uruchom - może to kontrast?

• #69 22 Cze 2011 10:56
    krzysiekdg
    Poziom 13  

Zasilanie mam bateryjne z nokii naladowana na 3,9v po stabilizatorze ma 3.3v ktore to idzie na caly uklad.
    Programowalem usb isp przez khazama.
    Po zakonczonym programowaniu nic sie nie wyswietlilo na lcd'ku, podpialem pod usb i nic nie widzi juz ukladu (jest jakas szansa na uratowanie go jeszcze o ile nic sie nie upalilo?)
    Drugą atmege zaprogramowalem przez bascoma i komputer sie z nia komunikuje ale uklad juz nic nie wyswietla i nie wiem zabardzo jak ustawic zeby bylo dobrze lcd mam ten co w opisie w poprzednim flash'u wyswietlalo.

Dodano po 1 [minuty]:

nic nie lutowalem wgralem tylko flash do poprzedniej plytki

Dodano po 1 [minuty]:

czy z karta czy bez nic nie widac

• #70 22 Cze 2011 11:15
    manekinen
    Poziom 29  

Widzisz, pytałem jak połączyłeś programator z uprogiem. Nie napisałeś.

Przygotowałem dwa ładne obrazki które chyba same z siebie sporo wyjaśniają, nie sądziłem że to będzie taki problem, więc nic o tym nie wspominałem na początku.

Jak zaprogramować układ zasilany z 3,3V, programatorem 5V:
    Dlaczego na układ docelowy nie można podać 5V?:

Maksymalne napięcie jakie można podać na każdy pin (po za pinem reset) to VCC+0.5V. Czyli w naszym przypadku jest to 3.8V. Musimy pozbyć się jeszcze 1,2V, i robimy to tak:

Nadmiar popłynie przez wewnętrzną diodę zabezpieczającą pin i rezystor, nic złego się nie stanie. Jest to wersja uproszczona, prawidłowo powinno się stosować bufor do konwersji poziomu napięć.

Jak NIE programować:

uProg - mały, szybki, przenośny programator AVR z SD[u]

Bezpośrednie podłączenie spowoduje uszkodzenie portów!

• #71 22 Cze 2011 11:21
    krzysiekdg
    Poziom 13  

Czyli odpowiedz jest chyba prosta jestem o jedna kosc w plecy ehh co coz ale za to wiem juz jak laczyc i programowac z roznymi napieciami :D
    cud tylko ze druga przezyla :D
    a co z ustawieniem wyswietlacza ? zadziala odrazu po wgraniu flashu czy trzeba cos ustawiac jeszcze?

• #73 22 Cze 2011 11:30
    manekinen
    Poziom 29  

Mam nadzieję że przeczytałeś opis przy załączniku? Zmienił się plik "config.ini". Trzeba go wgrać na kartę i ustawić. Z tego co widzę to po mojej zabawie zostało zaznaczone ustawienie wyświetlacza ze sterownikiem 48*102 (chińczyk), wyłącz to jeśli masz wyświetlacz 48*84 (a chyba taki masz).

AHA no i faktycznie, będziesz musiał dobrać kontrast bo każdy lcd inaczej reaguje. Musisz się wstrzelić w dość wąski przedział, u mnie regulacja jest od A0 do B4 - jak wyjadę bardziej to jest albo ciemność albo jasność i nic nie widać. Pamiętaj że to jest w formacie HEX. Decymalnie, to regulacja jest od 128 do 255. Włącz windowsowy kalkulator, przełącz na tryb naukowy, wpisz wartość, i przełącz na "HEX" :)

• #74 22 Cze 2011 12:10
    krzysiekdg
    Poziom 13  

Wygląda na to że druga atmega tez się uszkodziła bo na poprzednim flashu ver1 tez nic nie wyswietla a co gorsza uklad sie nie wlacza.
    teraz musze znowu zainwestowac w procesorki.

• #75 23 Cze 2011 14:35
    mysz234
    Poziom 2  

Czy będziesz sprzedawał gotowe urządzenie ? Chętnie kupił bym zmontowane i gotowe do użytku.

• #76 23 Cze 2011 16:09
    drzasiek
    Specjalista - Mikrokontrolery

A czemu nie zrobisz ustawienia kontrastu z poziomu urządzenia? Każdy by sobie ustawił(dodatkowa opcja w ustawieniach), zapisało by się e eepromie i po sprawie.. wystarczy jedna zmienna 1 bajtowa którą wysyłasz jako komendę przy inicjalizacji LCD, w C byłoby to dosłownie dopisanie parę 5-6 linii w całym kodzie, nie wiem jak w BASCOM, pewnie mniej?

• #77 23 Cze 2011 21:43
    krzycho123
    Poziom 31  

Ja również chciałem to zaproponować , jak że sam wspomniałeś że każdy lcd inaczej interpretuje kontrast to może warto by zamieścić w kodzie regulację np. tylko w "górę" w jakiś prosty sposób np przytrzymanie 2 klawiszy po włączeniu ?

• #78 23 Cze 2011 23:34
    manekinen
    Poziom 29  

Dzięki za wskazówki, ale tą kwestię już przemyślałem. Kontrast regulujemy tylko raz, podczas uruchamiania. Potem ta opcja będzie całkowicie zbędna. Inny powód jest taki że całe menu mam tak zoptymalizowane że dodanie 6 opcji w ustawieniach a na dodatek z ustawianiem więcej/mniej, wymusi większe zmiany w kodzie i jego powiększenie. Ale wskazówkę oczywiście zapiszę, może kiedyś będzie dodana :)

• #79 25 Cze 2011 14:42
    mlassota
    Poziom 18  

Witam Kolegów

Jako, że jakiś czas temu wykonałem ten układ, razem z Kolegą manekinen przeprowadzaliśmy testy od wersji 1.0.1.

Pierwotnie moja wersja wyglądała tak: uProg - mały, szybki, przenośny programator AVR z SD

Kolega manekinen przysłał mi płytkę "fabryczną" do wykonania finalnej wersji programatora. Oczywiście skorzystałem z tego i oto co powstało:

uProg - mały, szybki, przenośny programator AVR z SD uProg - mały, szybki, przenośny programator AVR z SD uProg - mały, szybki, przenośny programator AVR z SD uProg - mały, szybki, przenośny programator AVR z SD

Zamieszczam także filmiki z programowania "w układzie".

Link

Link

Teraz odczucia.
    Programator sprawdza sie idealnie. Programuje bardzo szybko. Funkcja odczytu umożliwia zapisanie programu na karcie np przed uaktualnieniem programu w urządzeniu docelowym.
    Błędy programowania praktycznie nie występują - chyba że odłączy się wtyczkę z układu programowanego :)
    Bateria z telefonu komórkowego (jakiegoś Samsunga - chodziło o wymiary) sprawdza się bardzo dobrze. Połączona z programatorem przez diodę 4148 (SMD widoczną na spodniej stronie płytki) celem obniżenia napięcia do 3,6V. Wytrzyma bardzo długo - po 12h włączenia i kilkudziesięciu zaprogramowanych procesorach spadła o 0,1V. Dodałem też gniazdko do ładowarki od Nokii (starej) z tym że trzeba sprawdzić jakie napięcie daje nieobciążona - max 5,5 V (spadek na diodzie 0,6V daje 4,9 na procesor - a to jeszcze bezpieczne - w uśpieniu z uwagi na praktyczny brak obciążenia na procesor może iść wyższe napięcie a 5,5V wytrzyma) KONIECZNIE WYJĄĆ KARTĘ SD

Cóż więcej pisać. Po prostu rewelacja!

Serdecznie polecam, a koledze manekinen raz jeszcze gratuluję świetnego projektu

Pozdrawiam
    M

• #80 29 Cze 2011 10:56
    Snikers
    Poziom 24  

Czy można prosić o fragment odpowiedzialny za obsługę wyświetlacza? Próbuję się zmieścić w medze8 (robię zasilacz laboratoryjny sterowany cyfrowo na takim wyświetlaczu i 8% przekraczam pojemność kości) Korzystam z okrojonego popularnego kodu znalezionego w sieci, który podobno jest mocno nieoptymalny.

• #81 29 Cze 2011 12:52
    manekinen
    Poziom 29  

Obsługa wyświetlacza oparta na https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2496320#2496320

Wywaliłem niepotrzebne funckje, trochę odchudziłem bo w obecnej postaci zajmuje sporo flasha. Z tym że ten kod tworzy obraz dla wyświetlacza w pamięci ram, i potrzebuje aż 504 bajtów.

Ale jeśli o ten kod Ci chodziło, to najwięcej pamięci żre wywoływanie funkcji z parametrami, na ten przykład

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Gdzie niepotrzebnie przekazywane są całe dwa bajty. Jeśli taką funckję wywołujemy kilkanaście razy w kodzie, to naprawdę kod rośnie w oczach. Te dwa bajty to ustawienie czy chcemy tekst w negatywie, i drugie to czy chcemy czcionkę o podwójnym rozmiarze. Raczej rzadko się je wykorzystuje. Lepiej jest zadeklarować dwa bity w pamięci i w razie potrzeby przełączyć je sobie ręcznie jak przekazywać całe bajty, czyli:

A w funkcji Lcdstr je kasować.

W załączniku nieco zmieniony program (same funkcje, trzeba je zadeklarować - np w głównym pliku - w oryginale z linku jest pokazane co i jak). Nie wszystko jeszcze, bo zmian dokonuję sukcesywnie jeśli zaczyna brakować mi miejsca :) W funkcji Lcdupdate dopisany kawałek kodu który powoduje że dane są wyświetlane poprawnie na wyświetlaczach ze sterownikiem 48*102 (wysyłam dodatkowe 18 bajtów na końcu linii). Funkcja Lcdline wygląda koszmarnie, tyle liczenia żeby linię wyświetlić - na pewno coś z tym zrobię. Jest tam też funkcja wyświetlająca bitmapy, żeby to zrozumieć trzeba otworzyć datasheet wyświetlacza i opis budowy plików BMP.

Załączniki:
  • #82 29 Cze 2011 13:43
    Snikers
    Poziom 24  

O, to ten sam kod. Dużą czcionkę wykorzystuję. Grafiki nie mam, a drobne symbole wrzuciłem do czcionki pod znaki specjalne. Z wywołaniem funkcji

walczyłem, żeby było tam gdzie jest niezbędne i kilka innych wywalonych procedur urwało mi 30% pamięci.

Dzięki na naprowadzenie z NEGATYWEM, faktycznie nie używam go. Duża czcionkę będę załączać zewnętrznie, rysować co ma być duże, potem mała i tak samo.

ps. dla oka w trybie stabilizacji prądu w prototypie na medze16

Dodano po 4 [minuty]:

btw.

chyba można tak samo skrócić. jak STRa[/code]

Dodano po 15 [minuty]:

Powywalałem i już jest 97%, jeszcze raz dzięki.

• #83 29 Cze 2011 13:47
    manekinen
    Poziom 29  

Tak, trzeba wywalić Lcdfontsize i Ch_inv. Bo są one przekazywane przez kilka funkcji aż do tej która faktycznie ich używa. Z kodu wywaliłem trochę niepotrzebnych działań matematycznych, niektóre dzielenia i mnożenia zastąpiłem przesuwaniem bitów (porównaj kody), ale na pewno jeszcze sporo da się zaoszczędzić. Wykorzystałem tego gotowca bo chciałem skupić się na samym ISP i programowaniu, wiem że nie jest on zbyt optymalny. Jeśli chcesz to załóż temat w odpowiednim dziale, to razem może coś jeszcze z tego wydusimy :)

• #84 30 Cze 2011 08:13
    Snikers
    Poziom 24  

Po to są gotowce, żeby nie robić doktoratów na peryferiach tylko skupić się na głównej funkcjonalności. Wadą gotowca jest to, że zawiera zazwyczaj wszystko więc nie jest optymalny.

Analizuje kod i mam kilka spostrzeżeń.
    Ciekawa zamiana SPIOUT na odwołania do rejestrów, nie spotkałem się z tym wcześniej. (sprawdziłem, nie kompiluje mi się. To chyba tyczy się sprzętowego SPI?)
    FOR NEXT jest bardziej zasobożerny niż DO LOOP UNTIL? (sprawdziłem - oszczędza 8 bitów)
    wysyłki do ramu nie ogarniam, muszę prześledzić note atmegi
    Duża jest różnica między X=X-1 a decr X? (sprawdziłem i X=X-1 zajmuje 4bajty mniej po kompilacji niż decr X)

Nie używam LCDPIXEL ale widzę, że tam się pojawił SHIFT OFFSET

• #85 30 Cze 2011 21:05
    manekinen
    Poziom 29  

SPIOUT to był programowy SPI. UDR to bufor UARTA, w tym przypadku uart pracuje w trybie "uart in spi mode" - czyli mam dwa sprzętowe w pełni funkcjonalne SPI - i LCD działa na takim SPI właśnie razem z kartą pamięci. Atmega328P to umożliwia, kompilator na pewno wywali błąd na Atmega8.

Dodano po 4 [godziny] 18 [minuty]:

Aktualizacja nr.2

Soft v.1.2

-naprawiono nieprawidłowe adresowanie ostatniego słowa w 128kB prockach, µprog adresował je "0000" zamiast "FFFF"
    -naprawiono błąd z paskiem postępu przy plikach większych od 64kB
    -naprawiono błąd z paskiem postępu przy zapisie małych plików do dużych procków
    -poprawiono opóźnienia przycisków przy nawigowaniu w menu
    -dodano obsługę rozszerzonego adresowania plików IntelHEX - odczyt oraz zapis (brak 64kB limitu). Tworzone pliki są identyczne jak te tworzone przez AVRDUDE podczas odczytu.
    -dodano 1 sekundę opóźnienia podczas włączania, jeśli napięcie baterii jest poniżej 3V (pomaga to zainicjować kartę SD poprzez dłuższe ładowanie kondensatora)
    -test prędkości programowania (odczytu sygnatury) jest teraz wykonywany 100 razy, większa szansa na wykrycie zbyt dużej prędkości/błędów przy długiej tasiemce (test odbywa się bardzo szybko, nie widać różnicy)
    -dodano animację "success", jest ona odtwarzana po pomyślnym zapisie/weryfikacji, pod warunkiem że animacje są włączone.

Baza procków chip.db v.1.02
    -uzupełniłem prawie wszystkie wpisy, zostały jeszcze dziadki z serii AT90S i kilka attiny.

Mam zamiar dodać interfejs PDI dla procków XMEGA. Wpierw jednak muszę zdobyć jeden taki egzemplarz oraz kawałek programatora dla niego. Niestety będzie zrealizowane to programowo i pewnie nie będzie zadziwiać szybkością jak ISP, no ale zobaczymy co z tego wyjdzie :) I nawet gniazdo pasuje, 6pin PDI = 6pin ISP.

Wyświetlacze już mam, płytki już niebawem :)

Dodam jeszcze filmik z Atmega128, ale był nagrany wcześniej i nie pokazuje operacji na plikach HEX. Ale widać prędkość programowania, test dał identyczne wyniki jakie uzyskałem na Atmega644 - zapis 12,5kB/s odczyt 14,5kB/s.

Link

Przed wrzuceniem flasha zapoznaj się z TYM LINKIEM

Załączniki:
  • #86 01 Lip 2011 17:49
    tksk2
    Poziom 10  

Witam.
    Programator działa świetnie, ukłony w stronę autora. A ja mam jeszcze taką propozycję: aby można było usuwać pliki z karty, oczywiście z poziomu programatora.

• #87 01 Lip 2011 20:51
    manekinen
    Poziom 29  

Dzięki :)

Pomysł też dobry, sam nieraz tyle tych plików natworze że muszę przewijać kilka stron zanim znajdę co trzeba. Usuwanie samo w sobie nie jest problemem, można je wykonać podczas zwykłego przeglądania plików - tylko jak je wywołać? Jakaś kombinacja przycisków?

• #88 01 Lip 2011 20:54
    studzin
    Poziom 17  

Kombinacja przycisków i potwierdzenie będzie ok.

• #89 02 Lip 2011 19:43
    tksk2
    Poziom 10  

A może po wywołaniu write, read, weryfi, i w tym samym oknie "delete" i po wyciśnięciu rozwinie się lista plików?,a potem wybór i "ok."

• #90 03 Lip 2011 17:08
    J_Bravo
    Poziom 27  

A jak idą prace z automatycznym ustawieniem fusów po programowaniu procesora?? Będzie taka możliwość?