Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

scania R 420 zapalona kontrolka abs 1.

10 Cze 2011 22:12 7239 7
  • Poziom 12  
    witam w scani R mam zapaloną kontrolkę ABS1 według instrukcji oznacza to niesprawny abs naczepy lub wysoką temperaturę hamulców.Naczepa jest odpięta .
    w jednostkach sterujących samochodu i naczepy niema błędów.wie ktoś co mierzy tą temperaturę hamulców. przy kole jest tylko czujnik obrotu koła i czujnik zużycia okładzin.Za pomoc z góry dziękuję.
  • Poziom 39  
    Jeżeli naczepy nie ma, to nie ma być żadnej informacji, czyli wadliwy układ wykrywania naczepy.
    Temperatura klocków, nie jest mierzona, przy podpiętej naczepie, jeśli to świeci, należy szukać przy czujnikach obrotów kół.
  • Poziom 12  
    Dzięki za zainteresowanie.Wykrywanie naczepy jest po przewodzie EBS ten przewód został odłączony do samej centralki elektrycznej w kabinie.A co do komunikatu o przegrzanych hamulcach to poco wspominać o tym w instrukcji skoro niema czym jej zmierzyć.Poza tym to kiedyś widziałem erkę w której wyświetlony był taki komunikat''ZBYT DUŻA TEMPERATURA HAMULCÓW''.Masz jeszcze jakiś pomysł?
  • Poziom 39  
    Mogę być do tyłu, może takie bajery są w najnowszych, ale w trzylatkach tego nie ma.
  • Poziom 21  
    Podłącz naczepę do komputera, dowiesz się co jest przyczyną zapalenia kontrolki.
  • Poziom 16  
    A na pewno masz przewód siedmiopinowy z CANem zamiast pięcio bez CANa
  • Poziom 12  
    Panowie z całym szacunkiem ale pisałem o tym że naczepa jest odpięta a jeśli jest odpięta to niema to znaczenia czy przewód jest do ABS czy do EBS .Swoją drogą naczepę sprawdziłem na początku niema błędów jest ok.
  • Poziom 34  
    Kontrolka zapalana jest za pośrednictwem podania masy na pin nr5 w gnieździe ABS/EBS. Tu szukaj przyczyny.