Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka plus alternator samochodowy

10 Cze 2011 22:16 2072 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Robie kosiarke zdalnie sterowaną, Zasada dzialania jest bardzo prosta.
    Cała kosiarka jest podwieszona pod wózek który zrobiłem sam napęd jest na tylne kola z silniczków elektrycznych od wycieraczek samochodowych a sterowanie z autka. Mam tylko wątpliwości co do alternatora który chce napędzać z wału silnika. Alternator po zapaleniu ma dawać prąd do napędu tylnych kół i nie wiem też czy konieczny jest akumulator? prosze o komentarz
  • Poziom 35  
    Jak dasz wystarczająco silny alternator to , musisz tylko mały akumulatorek dać.
  • Poziom 9  
    Mam już kupiony alternator z golfa mam nadzieje że pociągnie te silniki, Ciekawe też jaki opór bedzie dawać silnikowi kosiarki? a po co mam montować akumulator??? nie wystarczy alternator???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A wzbudzenie to się samo weźmie?
    W ogóle sprawa zaczęta od d..y strony. Najpierw należałoby zmierzyć prąd pobierany przez te silniczki, a potem zastanawiać się nad źródłem zasilania. Możliwe, że starczy mały alternator ze stałym kołem magnesowym. Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że alternator nie produkuje prądu sam z siebie, tylko potrzebuje mocy, która obciąży silnik.
  • Poziom 9  
    To musi być wzbudzenie z akumulatora?? nie da prądu od samego ruchu obrotowego??
  • Poziom 15  
    Jak wstawisz prądnice to wystarczy ruch obrotowy
  • Poziom 35  
    Kolego jesteś dziwny. W pierwszym poscie pytasz sie czy potrzebny akku, ja piszę że potrzebny i kilku po mnie też tak pisze a ty sie dziwisz!

Po drugie dwa silniczki od wycieraczek napędzi alternator od golfa .
  • Poziom 30  
    Napędzić da radę, tylko wydaje mi się że alternator tak obciąży silnik że ta kosiarka już nic nie skosi.

Czekamy na efekty!!!!!