Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się zacina na 2-3 sekundy. / Zacinające sie gry.

korzo123 11 Cze 2011 17:18 10918 43
  • Pomocny post
    mattm
    Poziom 19  
    korzo123 napisał:
    Sterowniki mam, zawsze chipset ustawiałem i mi sie sam cały instalował i git było.

Ale co? Dalej Ci się zacina? Jeśli tak. To powodem pewnie będzie awaria dysku. Musisz zrobić ten test o jaki proszą koledzy z forum i zamieścić wynik.
    korzo123
    Poziom 12  
    Prosze benchmark dysku 1 :

Benchmark dysku 2 :

• Pomocny post
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mattm
    Poziom 19  
    Nie wiem jakie są dyski Seagate, ale Benchmark dla niego jest taki dziwnie poszarpany. Myślę jednak, ze jeśli chodzi o dyski, to niema się czego czepiać. Też wysiadam.
    Ale w końcu się nie dowiedziałem. Problem występuje dalej?
    korzo123
    Poziom 12  
    Nie, ten dzwięk i zacięcia nie. Tylko gry się zacinają jak pokaz slajdów. Szczególnie fifa 11. Na xp spokojnie działała. Mam najnowsze sterowniki, bo ściągałem.
    adamadi33
    Poziom 43  
    Kolego otrzymałeś wiele porad.Pisaliśmy co masz zrobić, po co to bez końca wałkować.Najważniejsze to zasilacz ten co masz to do kosza się nadaje przy takim obciążeniu komputera.Podstaw stabilny zasilacz z 450W a kłopoty znikną.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
  • Pomocny post
    mattm
    Poziom 19  
    adamadi33 napisał:
    Kolego otrzymałeś wiele porad.Pisaliśmy co masz zrobić, po co to bez końca wałkować.Najważniejsze to zasilacz ten co masz to do kosza się nadaje przy takim obciążeniu komputera.Podstaw stabilny zasilacz z 450W a kłopoty znikną.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Kiedy nie bardzo chce mi się wierzyć w ten zasilacz. Dla świętego spokoju może sprawdzić. Jednak skoro autor postu twierdzi, ze na XP było wszystko w porządku, to zasilacz bym zostawił. Za bardzo nie widzę związku. Ja mam u siebie 400W I-BOX obciążony 4-ma dyskami 1TB (o reszcie sprzętu wspominałem wcześniej). Mało tego UPS 1000VA pokazuje mi obciążenie 7-8% A jak komputer startuje dochodzi do max 14%, przy odszumianiu zdjęć (gdzie wszystkie 4 rdzenie obciążone są na 100%) obciążenie wzrasta max do 19% a to stanowi dopiero nie całe 200 VA !!! Gdzie Watów będzie pewnie troszkę mniej.
    Według większości porad na tym forum, to mój zasilacz dawno już nie powinien żyć. A ja nawet nie pamiętam kiedy go kupiłem.
    Krzysiek99
    Poziom 27  
    A sterowniki do płyty głównej zainstalowałeś ?
    Wejdź do menadżera urządzeń i zobacz czy nie ma tam zółtych znaków zapytania .
    Oczywiście brak takowych tez nie znaczy ze jest ok ponieważ system mógł zainstalować swoje mało wydajne sterowniki .

oft;
    U mojej mamy na laptopie HP v5 , nie pamiętam dokładnie standardowo była Vista preinstalowana czyli bez płyty , po gwaranci system padł . Kupiłem i zainstalowałem Windows 7 i tez co chwile się zacinał , instalacja sterowników nic nie dawała , wymiana dysku na nowy tez ani dodanie ramu .
    korzo123
    Poziom 12  
    Instalowałem wszystkie sterowniki. Sam się zastanawiam co mogę jeszcze zrobić.
    Bo gry jak się cieły to tną się dalej, nawet takie jak Minecraft.
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  
    Uruchom TaskManagera (Ctrl+altdel) I zobacz, który proces robi obciążenie procesora w momencie zacinki. To jest tak, że jakiś program ma wyższy prioerytet w systemie. Np. jakaś usługa systemowa. I ona nagle zabiera cały procesor dla siebie. ogólnie odkurz komputer, spokojnie możesz wyłączyć 2/3 tego co siedzi na liście i windows dalej będzie działał.

Wywal GG i zainstaluj WTW, wywal AVG, i wstaw Comodo.
    korzo123
    Poziom 12  
    zamula mi jakis plugin container .exe *32.
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  
    Wtyczka firefoxa do obsługi flasha.