Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant - dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania - ot tak zapala się błąd

11 Cze 2011 00:14 4894 14
  • Poziom 10  
    Vaillant - dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania - ot tak zapala się błąd i nie grzeje. Przeniosłem piec z mieszkania do innego mieszkania. Zmieniło się to:
    - wysokość czyli z ostatniego piętra na przed ostatnie piętro
    - wylot spalin z fi 80 na fi 60 - takie ma na wyjściu
    i co, wieczorem jest o.k. a rano świeci się błąd . Zapala się kiedy nikt nie używa pieca .Jakieś wskazówki mile widziane
    Komin robił " fachowiec "
    Piec przenosił " fachowiec "
  • Poziom 19  
    Ten opis mówi, że Vaillant nie ma żadnego typu i mocy. Nowa rura nie ma długości i nie wiadomo gdzie i jak wyprowadzona, a błąd to może ortograficzny.
    Jeśli powierzasz kocioł "fachowcowi" od pieców, to niech "fachowo" stwierdzi gdzie jest problem.
  • Poziom 10  
    aleś ty mądry ...
    ktoś ,kto robi to zawodowo wie o co chodzi , 0,5 m. nie robi różnicy
  • Poziom 10  
    piec jak wynika z gwarancji to : VUW PL 242-3
    teraz wysokość wyprowadzenia spalin ( i dojście powietrza ) to 7 m (7,5 m.) trzy kolana 90 na bardzo krótkim odcinku

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
  • Poziom 19  
    Dla tego kotła, dla pionowych wyprowadzeń przez dach oraz poziomych przez ścianę lub dach:
    największa dopuszczalna całkowita długość prostych rur współśrodkowych fi 60/100 wynosi, bez kolan, 5,5 m.

Każde kolano 90 st. zmniejsza dop. długość o 1 m, a każde kolano 45 st. zmniejsza dop. długość o 0,5 m.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wniosek- To nie ma prawa działać. Instalator spaprał ci robotę.
  • Poziom 10  
    o.k.
    Ten co piec przenosił "cmokał" na tą fi 60 , ale jak uruchomił piec na ogrzewanie i działało to stwierdził, że będzie dobrze. Dopiero teraz zacząłem używać ciepłej wody ,gdyż jeszcze tam nie mieszkam i zauważyłem ten objaw .Obserwuję i widzę, że podczas prac i pobierania ciepłej wody nic się nie dzieje . Rano wchodzę i świeci się lampka błędu .
    Jak to powinno być zrobione prawidłowo?
    Może ktoś wie czemu tak się dzieje gdy piec nie pracuje ? pomimo złych wyprowadzeń(zawiewa , zaciąga , nie wyrzuca wszystkich spalin które się cofają ) inne ...

mod - mirrzo - polonistą to ja nie jestem , interesują mnie fakty. Tylko fachowa porada użytkowników , bo jak widzicie "fachowcy" oszukują

Moderowany przez mirrzo:

Fakty są takie, że na początku KAŻDEGO zdania wypada postawić wielką literę. To chyba nie boli.
    Nagroda - upomnienie
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• Moderator na urlopie...
    paputki napisał:
    mod - mirrzo - polonistą to ja nie jestem , interesują mnie fakty.

Niestety, ale jesteś zobowiązany
  • Poziom 19  
    Dla tego kotła, dla pionowych wyprowadzeń przez dach oraz poziomych przez ścianę lub dach:
    największa dopuszczalna całkowita długość prostych rur współśrodkowych fi 80/125 wynosi, bez kolan, 15,4 m.

Każde kolano 90 st. zmniejsza dop. długość o 2,5 m, a każde kolano 45 st. zmniejsza dop. długość o 1,0 m.
    Więcej informacji zawiera
    "Instrukcja montażu turboMAX plus, turboMAX pro, aquaPLUS. Układy powietrzno-spalinowe w kotłach wiszących"

Przedstawione przez Ciebie opisy nie pozwalają stwierdzić, czy nieprawidłowy system pow. spalinowy jest jedyną przyczyną sygnalizacji usterki.
  • Poziom 10  
    Dzięki, instrukcja to jedno ,a życie to doświadczenia. Piec był na 5 m. na wydechu fi 80 i ssaniu 125 .Przez 5 lat było dobrze. Teraz jest na 7m. wydech fi 60 ssanie 125 . Nic innego nie zmieniło się, więc trudno mi podawać inne fakty.
    Ostatnio często wyłączałem prąd ,ale to nie to.
  • Poziom 10  
    Dzięki , ale poczekam z tym serwisem . Wprowadzę się i wtedy zobaczę co będzie się działo dalej . Teraz częściej używam ciepłej wody i na razie jakoś działa. Zauważyłem nowy objaw ( raczej reakcję),a mianowicie włącza się hmmm - wywiew ? na 10-20 s. ,ale żadna lampka się nie zapala.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Na starszy temat poczytaj o rurkach od presostatu, a w nowym to sprawdź czy przy puszczeniu i gwałtownym zamknięciu wody zimnej kocioł, wentylator się uruchamia. Jeżeli tak to powinieneś zamontować zawór zwrotny na dopływie wody zimnej przed urządzeniem.
    Vaillant to nowoczesne urządzenie które precyzyjnie zlicza ilość przepływającej wody. Jeżeli nastąpi spadek ciśnienia wody i jego dobicie, to to dobicie spowoduje już ruch czujnika przepływu wody, czyli zaczyna startować.
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Mieszkam miesiąc i okazuje się , że zaczęło działać bez problemu. Zobaczymy w zimę przy ogrzewaniu.