Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam lodówki do zabudowy

11 Cze 2011 09:08 2339 4
 • Poziom 9  
  WItam!
  Poszukuję lodówki i nie wiem na co się zdecydować, oto moje typy proszę o radę użytkowników i ekspertów.(Te ze względu na zabudowę, muszę dopasować do szafki) Niewątpliwie zarówno cenowo jak i wyposażeniem kusi Beko:))

  whirlpool art 766/nfv
  whirlpool art 489
  Gorenje NRKI55288
  Gorenje NRKI 45288
  Beko CBI 7771
  Electrolux ENN 28600

  Z góry dziękuję za radę.
 • Poziom 33  
  Myślisz, że ktoś będzie pracowicie przez dwie godziny czytał instrukcje powyższych modeli, czy też masz nadzieję na spotkanie kogoś, kto ma je wszystkie w domu?
 • Poziom 9  
  Czytać sama potrafię...
 • Poziom 33  
  I jakie są różnice?
 • Poziom 28  
  Na pewno chcesz do zabudowy? Ja bym jednak kupił osobną lodówkę. Lodówka to lodówka. Jest skonstruowana tak, aby była lodówką i do tego przewidziana (a rolą lodówki jest głównie schładzanie). W zabudowie mogą się różne dziwne rzeczy dziać, typu odkształcanie ścianek zabudowy od zimna itp. Ja jestem zdecydowany, że lodówka będzie u mnie osobnym urządzeniem.

  Nie podpowiem ci jaka lodówka będzie dobra, ale radzę znaleźć jak najwięcej znajomych, którzy np. kupili niedługi czas temu lodówkę (na pewno jakichś masz) i popytać, czy jest ok itd.

  Zwróć też uwagę na serwis. Unijnie powinnaś dostać 2 lata gwarancji. Do tego najlepszą opcją jest firma, która oferuje serwis niezależnie od punktu zakupu - w dowolnym punkcie serwisowym danej firmy w kraju.

  Średnio mi się widzi np. wysyłanie lodówki na wypadek awarii np. do sklepu w Poznaniu, (mieszkając np. w Łodzi), bo tam ją wysyłkowo kupiłem. W takim wypadku najlepiej byłoby mieć ew. serwis w Łodzi, niezależnie od miejsca zakupu, nieprawdaż?