Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

symbole ARDO A 1000

14 Lis 2004 13:58 7820 5
  • Poziom 10  
    Dostałam używaną pralkę ARDO A 1000, ale nie mam instrukcji. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, kiedy włączać przyciski z symbolami: E, pełna wanienka i wanienka z napisem 1/2?
  • Admin grupy AGD
    E- tzw. "gotowanie oszczędne" (przy temperaturze nastawionej na 60°C- wydłużony cykl prania)
    Pełna wanienka oznacza "stop z wodą w pralce"- bez odwirowania (po cyklu płukania)
    ½ - połowa załadunku, tzn. dwa i poł kilograma suchej bielizny (lub oznaczenie mniejszej ilości wody do płukania).

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    bardzo dziękuję! jak widzę, że spotkałam fachowca, to prosze mi jeszcze powiedzieć, czy do programów są ustalone temperatury, czy wszystko zależy od tego co ustawię? a może mogłabym na mail otrzymać skan instrukcji? pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    W pralkach A1000 wyprodukowanych po 07/97 (zielona kontrolka)
    "E" tylko obniża temp. do 60oC (powinien wydłużać pranie, ale niestety w _tej pralce_ tego nie robi)), więc jest wogóle nieużyteczny, bo jak nastawisz na termostacie 60oC to na jedno wyjdzie.
    "½" oszczędza wodę na płukaniu (tylko). Też nie warto wciskać, bo ta pralka na wszystkich programach ma tylko trzy płukania. Czwarte płukanie konstruktorzy zablokowali dla p.........j klasy "A"

Programy nie mają przypisanej konkretnej temp., a jedynie mają ograniczenia co do max. Jeżeli ustawisz większą temp. od max na danym progr. to i tak będzie tylko ta max.
    Max temp. na danych progr.
    Programy intensywne:
    1 pomijam, bo to z praniem wstępnym, do niczego niepotrzebny.
    2 do 90oC
    3 do 60 (bardzo dobry program, bo ma "biofazę" - wydłużone pranie w 40oC)
    4 do 40
    Programy delikatne (prawie dwa razy krótsze)
    8 pomijam, bo z wstępnym.
    9 do 60
    10 do40
    Reszta programów się nie liczy.
    Po tych delikatnych gorzej płucze, bo nie ma wirowania między płukaniami. Wiruje też gorzej, bo tylko na 550 i tylko 2'.

W starszych A1000 jest inaczej.
  • Admin grupy AGD
    Masz wyczerpującą odpowiedź kolegi (j/w). Poza tym, przycisków opcjonalnych nie używa chyba żadna gospodyni (pani domu) wcale (bo nie są potrzebne-"bajery" dla niepoznaki) ehhh....

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc. Wczoraj zrobiłam pierwsze pranie, jest ok. Jakbym ja projektowała pralkę, nie robiłabym nie potrzebnych przycisków. Pozdrawiam