logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Do czego jest linka przy klapce wlewu paliwa Kia Carnival

Jarosx9 11 Cze 2011 14:22 2871 5
REKLAMA
  • #1 9599920
    Jarosx9
    Poziom 35  
    Do czego służy linka która jest przy klapce wlewu paliwa. Samochód to Kia Carnival 2.9TDI, taki mini van.
    Nie jest na pewno do otwierania, bo klapka ma sprężynki na zawiasach i zwalniana jest przez bolec który to jest sterowany elektrycznie lub awaryjnie mechanicznie z bagażnika. Owa linka jest wyciągana z pancerza przy otwieraniu klapki ręką na całą szerokość - do czego jest ten mechanizm?

    Do czego jest linka przy klapce wlewu paliwa Kia Carnival
  • REKLAMA
  • #2 9599932
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 9600097
    Tommi029
    Poziom 17  
    DPF jest?
  • REKLAMA
  • #4 9600153
    kortyleski
    Poziom 43  
    Chyba nietrudno zajrzeć czym kończy sie ta linka?
  • REKLAMA
  • #5 9600216
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #6 9600259
    Jarosx9
    Poziom 35  
    kortyleski napisał:
    Chyba nietrudno zajrzeć czym kończy sie ta linka?

    Właśnie było trudno dość, bo linką w pancerzu ruszałem, nic się nie zmieniało, pod autem szukałem - nie ma, boczek od wewnątrz odchylony - nic nie widać.
    Znalazłem na allegro fotki całej linki z klapką i się okazuje że ma ona 15 cm długości - to już dało pewne myślenie.

    W końcu znalazłem, ale raczej byście nie zgadli bez widoku auta, mianowicie prowadzi do zamka od drzwi przesuwnych tylnych, który to blokuje otwieranie owych drzwi w chwili gdy klapka jest otwarta - takie zabezpieczenie idiotoodporne żeby klapki drzwiami nie skosić.

    PS. Potrzebne mi był demontaż tej linki, bo klapka do dobrania lakieru szła i trzeba było linkę zdemontować na drugim końcu, żeby poprawnie klapkę z powrotem założyć.
REKLAMA