Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Land rover freelander 98 1.8 benzyna - nie chodzi pompa paliwa

totylkoja 11 Cze 2011 14:56 6360 2
  • #1 11 Cze 2011 14:56
    totylkoja
    Poziom 11  

Witam. ma ktoś jakiś schemat bądź posiada wiedzę o prostocie/skomplikowaniu układu zasilającego pompę paliwa? otóż po przekręceniu zapłonu pompa nie chodzi i naturalnie odpalić auta nie mogę... rozkręciłem pół auta (oczywiście "fachowa przeróbka" anglika) i nie widzę końca. do pompki zasilanie idzie fioletowo białym przewodem- po podaniu +12v pompka chodzi i auto odpala.sprawdziłem czy przewód przewodzi-od pompki do kostki pod fotelem przechodzi a dalej nie wiem bo musiałbym dechę zrzucić (przeróbka tak wykonana że wyciągnąć puchę bezpieczników jest niemożliwością). postanowiłem więc sprawdzić przejście pomiędzy fioletowo-białym a każdym pinem z przodu puszki... i ku mojemu zdziwieniu- nic, cisza. patrzyłem w workshopie na rozpiskę ale niestety nic ona nie mówi bo w miejscu r1-r5 brak informacji co do przekaźnika, na bezpiecznikach też cisza. teraz kwestia tego czy to brak przejścia w obwodzie czy po prostu przewód omija puchę

1 2
  • Relpol
  • #2 12 Cze 2011 00:42
    maidan
    Poziom 11  

Nie każda pompa dostaje napięcie po włączeniu zapłonu. U mnie w RAV4 mk1 napięcie na pompę jest podawane dopiero po przekręceniu silnika (np rozrusznikiem).
    Spróbuj może uruchomić silnik zasilając pompę "na krótko" i wtedy zmierz napięcie na przewodach które idą do pompy. Jeżeli napięcie się pojawi oznacza to że pompa ma za słabą wydajność aby mogła wytworzyć ciśnienie przy rozruchu.
    pzdr

0
  • Relpol
  • #3 19 Cze 2011 09:56
    czajkagor
    Poziom 13  

Na początek spróbuj wcisnąć przycisk od wypadkowego odcięcia pompy (znajduje się on pod maską prawa strona podszybia). Ponadto pompa sterowana jest przekaźnikiem, a więc sprawdź go i sprawdź bezpieczniki także te pod maską. Pozdrawiam!

0