Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[R 400] 2.0 TDI wariujące obroty

esiok23 11 Jun 2011 15:44 651 0
    esiok23
    Level 10  
    Witam wszystkich serdecznie! Postanowiłem opisać mój problem gdyż nie mogę nigdzie znaleźć czegoś dokładniejszego i aktualnego opisującego tą usterkę a że jestem nowym posiadaczem R nie jestem dobrze zorientowany co i gdzie więc z góry przepraszam jeśli temat się powtarza.

Opis moich usterek : samochód ma problem z 1 paleniem każdego dnia tzn musi dobrą chwile zakręcić aby odpalić później już pali na dyg nie ważne czy silnik zimny czy ciepły. Drugą sprawą jest to że silnik bezpośrednio po przygazowaniu opada do 1000 obr i dopiero po chwili spadnie do prawidłowych obrotów czyli 850/900, dodatkowo jeszcze przy ok 3000 obrotów odcina mi paliwo. Możliwe że coś jest nie tak z pompą wtryskową (za duża dawka paliwa) lecz nie jestem fachowcem. Następną zagadką jest to że jadąc w ciepły dzień na trasie (krótkiej ok 60 km) czujnik temperatury wariuje tzn pokazuje w pewnym momencie że temperatura jest w normie a za chwile wskazówka potrafi dojść do czerwoności zauważyłem że podczas włączenia dmuchawy od ogrzewania wskaznik pokazuje wyższą temperaturę gdy wyłączę temperatura spada . Opisuje to wszystko gdyż możliwe że te rzeczy mają coś wspólnego ze sobą. Na koniec dodam że samochód stał dłuższy okres czasu ok pół roku.
    Bardzo proszę o pomoc a przynajmniej doradzenie do jakiego typu fachowca mam się wybrać :) Pozdrawiam i z góry dziękuje !
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo