Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ scalony TY93021 - sterownik do wycieraczek

11 Cze 2011 18:26 962 2
  • Poziom 11  
    Witam!

Mam problem z modułem timera wycieraczek na układzie TY93021 ( moduł zastosowany w Fiacie Tipo,Tempra i Alfie 145/146). Oba te układy są w moim sterowniku uszkodzone. Wiele osób twierdzi że można zamiennie użyć popularnego NE555, być może -ale tylko teoretycznie. Przyglądając się bliżej płytce sterownika muszę sprostować tą informację gdyż jest to nieprawda. Wkładając w miejsce TY93021 układ NE555 moduł i tak nie będzie działać . Oba układy zarówno TY93021 jak i NE555 owszem spełniają te samą funkcję, być może mają nawet identyczną aplikację ale problem w tym że wyprowadzenia mają całkiem różne. W TY93021 zasilanie jest plus 12V na 6 nóżce natomiast minus na 7 -czyli zupełnie inaczej niż w NE555. Pozostaje jeszcze reszta wyprowadzeń do zlokalizowania. Być może jednak udało się komuś rozpracować ten niedostępny TY93021? Znając jego wyprowadzenia można by się wtedy pokusić o zaadoptowanie w tym module NE555 który kosztuje grosze. Będę wdzięczny za podpowiedzi oraz pomoc.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista AGD
    Raczej NE555 nie podejdzie (podejrzewam, że nie zdoła bezpiecznie wysterować przekaźnika).
    Układ dostępny na Ebay'u za około 28$. Dostępny również (http://www.littlediode.com) za około £15 + wysyłka.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    z uwagi na zbyt wysokie koszty sprowadzenia tych układów problem rozwiązałem przez zakup używanego modułu sterownika