Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel micra - jak uzbroic system nie aktywujac jednej czujki?

martinpl 11 Cze 2011 20:39 4128 17
  • #1 11 Cze 2011 20:39
    martinpl
    Poziom 27  

Witam
    Wlasnie amatorsko buduje system oparty na Satelu Micra. Domek na wsi, sluzacy weekendowo do odpoczynku, wartosc wyposazenia bliska zeru, system glownie ma sluzyc informacji czy ktos ciekawski nie zajrzal do srodka. Wszystko podlaczylem na probe, dziala sprawnie, jednak nurtuje mnie jedna sprawa, do tej pory zawsze latem zostawialem w pomieszczeniu otwarte okno na noc, domyslam sie ze teraz kiedy w oknie jest kontaktron a w pomieszczeniu PIR bede mial falszywe alarmy. Czy da sie cos z tym zrobic? Jak zabezpieczyc pomieszczenie w ktorym chce zostawiac otwarte okno?

0 17
  • Pomocny post
    #2 11 Cze 2011 20:55
    LiveCam
    Poziom 15  

Witam!
    Najprościej będzie po prostu zdementować kontaktron, bo i tak czy siak jeśli w pomieszczeniu, w którym znajduje się to okno, jest czujka to i tak uruchomi alarm.
    Więc w tym wypadku kontaktron jest zbędny.

Ale jeśli chcesz koniecznie ten kontaktron to zamontuj go na dole okna, ale to tylko zda rezultat z oknem otwartym na uchylne. Jeśli zostawiasz całkowicie otwarte okno to zrób tak jak napisałem na początku bo i tak obwód będzie otwarty i będziesz miał naruszenie cały czas.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Pozdrawiam Serdecznie!
    Dawid

0
  • #3 11 Cze 2011 21:06
    martinpl
    Poziom 27  

Okno zostaje otwarte na cala noc, nikogo w tym czasie nie ma w srodku. Domek drewniany i latem gdy sie nie otwiera okien to czuc takie ciezkie powietrze, nagrzany kurz, drewno, stad praktycznie cale lato do tej pory zostawialem otwarte okno. W tej chwili chce dolozyc alarm bo miejscowa elyta zaczela sie interesowac domkiem np. biorac go pod uwage jako dobre miejscie na wypicie wina marki wino.

A Satel Aqua plus jak sobie radzi z falszywkami przy otwartym oknie?

ps.okno zostawiam otwarte uchylnie gora

0
  • Pomocny post
    #4 11 Cze 2011 21:18
    LiveCam
    Poziom 15  

Słuchaj ma mam we firmie i Aqua Plus i Cobalty i powiem Ci że ani na aqua ani na cobalcie nie mialem nigdy problemu z otwartym oknem . A czasami zostawiam je całkowicie otwarte. No z tym, że wtedy blokuje kontaktron.

Ja bym na twoim miejscu się tym nie przejmował. Jak zostawiasz tylko na uchylne to nawet sama aqua starczy.

Na twoim miejscu zamontowałbym czujnik zbicia szyb przy oknie bo z reguły to jakieś penerki wybiją okno a nie będą się bawić z manewrowaniem klamką.

0
  • #5 11 Cze 2011 21:25
    martinpl
    Poziom 27  

A co masz na mysli mowiac blokuje kontaktron? Moge np. maly mages przyczepic do kontaktronu przy oknie ktore chce zostawic otwarte na noc i uzbroic system?

0
  • #6 11 Cze 2011 21:33
    LiveCam
    Poziom 15  

Nie. Blokuje czujnik na centrali. Czyli wklepuję na klawiarce numer czujki do zablokowania i jest ona w tym momencie wyłączona z monitorowania.

Czasami tak muszę robić w domu w pomieszczeniu gospodarczym bo piec wydziela tyle ciepła że czujka bierze to jako ruch :)

Dodano po 1 [minuty]:

Nie pamiętam czy na mikrze się to da zrobić ale chyba nie. Choć pewności nie mam

0
  • #7 11 Cze 2011 21:33
    martinpl
    Poziom 27  

Micra nie ma takiej opcji, przynajmniej do tej pory tego nie znalazlem, przewertuje jeszcze instrukcje, ale watpie bo to dosyc prymitywny system

0
  • Pomocny post
    #9 11 Cze 2011 21:38
    LiveCam
    Poziom 15  

Otwarcie okna na uchylne nie powinno spowodować naruszenia obwodu.

Moderowany przez sharp:

Proszę nie pisać posta pod postem, tylko używać przycisku "Zmień"

0
  • Pomocny post
    #10 11 Cze 2011 21:40
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Panowie - co to za domysły:

Kędziora napisał:
    Nie pamiętam czy na mikrze się to da zrobić ale chyba nie

Można jedną linię ustawić jako blokującą, a drugą jako blokowaną. Naruszenie blokującej powoduje zablokowanie blokowanej (wiem, masło maślane...). Linię zaznaczoną jako blokowaną można także zablokować odpowiednim SMS-em.

0
  • #11 11 Cze 2011 21:43
    martinpl
    Poziom 27  

sharp o blokowaniu linii za pomoca SMS czytalem w intrukcji jednak wydawalo mi sie to dosyc klopotliwe co 1-2 dni blokowac i odblokowywac linie bo np. teraz jest chlodno i nie zostawiam otwartego okna, a jutro bedzie goraco i zostawie je otwarte. Jezeli jednak nie ma innej opcji to byc moze tak bede robic.
    Czy moj pomysl z blokowaniem kontaktronu magnesem jest zly? Moze to np. spowodowac namagnesowanie i sklejenie stykow kontaktronu?

Ogolnie rzecz biorac juz wiem ze moge zostawiac otwarte okno tylko PIRa ustawic na nizsza czulosc, a kontaktron zablokowac (albo sms albo fizycznie)

0
  • #12 11 Cze 2011 21:45
    LiveCam
    Poziom 15  

No tak masz całkowitą rację. Co do blokowanej i blokującej, Satel zamontował w mikrze 4 wejścia i nie wiadomo ile kolega z nich użył.
    A z SMS to nie wiem, ponieważ nie montuje za często Micry. Może i jest taka opcja. Na prawde nie pamiętam. :)

0
  • #13 11 Cze 2011 21:50
    martinpl
    Poziom 27  

Uzyje docelowo trzy wejscia (drzwi wejsciowe, okno, PIR), wiec jedno zostanie wolne. Moglbys mi wyjasnic jak wykorzystac ta blokujaca i blokowana? Bo nie potrafie sobie tego wyobrazic w tej chwili, np. pod blokujace dac guzik "NO" i po uzbrojeniu alarmu go wcisnac i wtedy blokujace wej ustawic aby blokowalo linie z kontraktronem?

0
  • #15 11 Cze 2011 22:05
    LiveCam
    Poziom 15  

sharp napisał:
    No jak PO załączeniu czuwania? Oczywiście, że przed...

No dobra ale mam do Ciebie pytanie jak chcesz to zrobić skoro ta opcja blokującej jest tylko w trybie modułu komunikacji. A wtedy jest 24h wszystko.

Lepiej już zrób tak jak sharp powiedział z tymi SMS

0
  • Pomocny post
    #17 12 Cze 2011 22:14
    mily_swiety
    Poziom 12  

Prościej choć niezbyt szczęśliwie będzie z tym magnesem - styki nie ucierpią - i tak jak jest okno zamknięte działa na nie magnes :) poza tym jak w pomieszczeniu jest jeszcze czujka PIR to ona wystarczy do zabezpieczenie przed wejściem do pomieszczenia.

0
  • #18 20 Lip 2011 12:37
    martinpl
    Poziom 27  

Problem rozwiazalem w ten sposob ze wybralem sobie jedno okno ktore bede zostawiac otwarte i tam zastosowalem kontaktron na dole ramy, przy uchylnym nie reaguje, przy otwarciu tak.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo