Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery i ich podłączenia AV i zasilania

MCbx 11 Cze 2011 21:14 1946 2
  • #1 11 Cze 2011 21:14
    MCbx
    Poziom 28  

Witam
    Dostałem niedawno 3 kamery wideo w dość kiepskim stanie. Są to kamery jeszcze na kasety. Dwie są na małe VHSy (VHS-C), jedna na jakieś niezidentyfikowane przeze mnie kasetki rozmiarów mniej więcej kaset Travana.
    Kamery to:
    - Siemens FA284 (nie ma baterii)
    - Panasonic PVL-L680D
    - Fisher FVC-P701 (do tej mam ładowarkę, która daje 7,5V ale nie ma żadnego okularu do podglądu)

Chciałbym którąś podłączyć do jakiegoś zasilacza, a wyjście composite do karty przechwytywania obrazu w komputerze. Najlepiej gdyby to był Panasonic, bo jest w najlepszym stanie.
    I tu zaczynają się schody, ponieważ:
    - Siemens ma normalne wyprowadzenia composite w postaci chinchów i dodatkowo coś w rodzaju małego, żeńskiego DINa 5 podpisane EDIT, ale zasilanie zewnętrzne (napięcie jest mi nieznane) odbywa się przez żeńskie gniazdo 4-pinowe (w kształcie prostokąta z otworkami w rogach).
    - Kamerze Fisher da się podładować baterię i działa przez jakąś minutę (to znaczy słyszę jak autofocus działa i mogę otwierać szufladkę). Znajduje się w niej gniazdo podobne do żeńskiego mini DIN (z otworkiem w środku i 8 dziurkami wkoło) z napisem Viewfinder i gniazdo AV Out - coś podobnego do współczesnych wyjść VIVO (8 pinów mini DIN).
    - Panasonic posiada całkiem typowe gniazdo zasilania typu koncentrycznego (napięcie nieznane), jednak AV Out ma zrealizowane na gnieździe jack. Dodatkowe badania latarką i wziernikiem zaowocowały odkryciem, że jest to 3-pinowy jack 3.5mm z dodatkowym "kołnierzem". Jako, że dostępny w handlu jest również modulator RF do tego gniazda domyślam się, że dwa piny służą za wyprowadzenie dźwięku i obrazu, jeden za masę i jeden za zasilanie modulatora.

Poszukuję więc informacji na temat wyprowadzeń tych gniazd oraz napięć i mocy zasilaczy do Panasonica i Siemensa.

0 2
  • #2 11 Cze 2011 21:42
    merolPL
    Poziom 27  

Co do panasonica to mogę powiedzieć, że zasilanie ma 4,8V 1,2Ah.

0
  • #3 12 Cze 2011 00:13
    MCbx
    Poziom 28  

Nowsze Panasonic mają właśnie 4.8V. Ten ma baterię 6V, a zasilacz - nie wiem jaki wchodzi (np. Fisher ładuje baterie 10V a do kamery idzie 7.5V co odnotowano na obudowie ładowarki).
    Próbowałem 5V - kamera zdaje się działać, ale dziwnie. Nie wiem, czy to wina uszkodzenia elektroniki kamery, czy po prostu częstuję ją złym napięciem. Na 5V wydaje się, że każda bardziej wymagająca prądowo czynność (np. otwarcie drzwiczek i powiązane z zamknięciem próbne rozkręcenie kółek i walca w środku) zdaje się powodować, że LCDek przyciemnia się na krótką chwilę (mruga) jak laptop, któremu podłączono za słaby zasilacz.

0