Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SteelSeries Siberia USB Soundcard

dcc1 11 Jun 2011 21:45 1983 14
    dcc1
    Level 12  
    Witam. Zakupiłem SteelSeries Siberia USB Soundcard. Używam ją głównie do Counter-Strike'a. Przed graniem z kartą, w grze uzyskiwałem ok. 60-70fps. Teraz gdy gram z kartą, przez chwilę mam po 40fps, a potem spada w dół aż do 15fps. Proszę o pomoc.

Mój obecny sprzęt:
    Procesor: Intel Pentium 4 1,8GHz
    Grafika: nVidia GeForce 3 Ti 200
    RAM: 768MB
    Dysk: Seagate Barracuda 80GB
    Zasilacz: FSP Group 250W

Komputer będzie zmieniany na inny, ale obecny też będzie używany.
    Kasek21
    Level 43  
    Karta tak obciąża procesor, a że do wydajnych on nie należy to takie właśnie są skutki.

Nie wiem jaką ta karta potrzebuje przepustowość na złączu USB bo u Ciebie przy USB 1.1 jest ona malutka.
    dcc1
    Level 12  
    Przecież ona jest na USB 2.0.
    Kasek21
    Level 43  
    dcc1 wrote:
    Przecież ona jest na USB 2.0.

Jak jest podpięta do komputera? Przez jakiś kontroler USB 2.0 na PCI?
    matn__
    Level 14  
    To właśnie dlatego obciąża procesor. Jakby była na PCI to już inna sprawa.
    dcc1
    Level 12  
    Quote:
    Przez jakiś kontroler USB 2.0 na PCI?

To jest oddzielna karta usb. Coś podobnego do pendrive, czyli taki mały zamiennik. Karta USB - Karta dźwiękowa PCI, Pendrive - HDD itp.

Kasek21
    Level 43  
    Ty w ogóle rozumiesz o co pytam?!

Jak wygląda karta to ja wiem.

Widać, że CPU jest obciążony w 100% podczas gry, jeżeli wcześniej bez karty miałeś 60FPS a teraz masz 15 to wina jest po stronie słabego CPU, który dodatkowo obciążony przez kartę nie daje rady.

Drugą możliwością (choć to tylko moje przypuszczenia) jest to przez jakie USB masz podłączoną tą kartę (nie wiem czy może działać na USB 1.1) ale patrząc na Twoją konfigurację wydaje mi się, że takie może posiadać płyta.
    Nie używam karty muzycznej na USB więc nie wiem czy ograniczenie transferu USB 1.1 vs 2.0 może powodować spadki podczas grania.

Najlepiej podaj model płyty głównej.
    dcc1
    Level 12  
    Nie wiem czemu jest obciążony w 100%, przecież wymagania Counter-Strike'a są śmieszne:

Wymagania sprzętowe(zalecane):

* Procesor: 800MHz
    * Pamięć ram: 128MB
    * Karta grafiki: 32MB
    * Miejsce na dysku: około 500MB

Kasek21
    Level 43  
    Zrób ten sam test po odłączeniu karty dźwiękowej.

Do tego ta płyta posiada USB 1.1

Patrząc na specyfikację:
    USB 1.1 Urządzenia spełniające warunki tej specyfikacji mogą pracować z szybkością (Full Speed) 12 Mbit/s (1,5 MB/s) i (Low Speed) 1,5 Mbit/s (0,1875 MB/s).
    USB 2.0 (Hi-Speed) Urządzenia zgodne z warunkami nowej specyfikacji mogą pracować z maksymalną szybkością 480 Mbit/s (60 MB/s).

Więc różnica bardzo duża.
    (ale nie wiem jak ma się to do wydajności, jeżeli chodzi o kartę na USB).
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    Przede wszystkim to nie karta, a sam interfejs. Tutaj całą obróbką dźwięku zajmuje się CPU i dla tego nie wyrabia.
    matn__
    Level 14  
    Ta karta nie będzie normalnie chodziła, zawsze obciąży procesor. Zakup sobie jakąś na PCI i miej spokój.
    dcc1
    Level 12  
    Dziwne, mój kolega sobie gra z nią normalnie, na AMD Athlonie XP 2,6GHz chodzi normalnie. Płyta trochę starsza, ma USB 2.0. Nie po to kupiłem kartę, żeby jakieś typy mi mówiły, żebym sobię kupił kartę na PCI.
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    Athlon 2,66 jest tak ze 2x wydajniejszy od twojego pentiumka. Pewnie to twoje to Wilma jakaś. Prawie jak Duron...

No i raczej nie "kupywałeś".
    dcc1
    Level 12  
    Athlon 2,66 2x wydajniejszy od Phenoma X4 955 Black Edit 3,04 ? dobree. Nie wiem o co ci chodzi z Wilmą. Durona to miałem w swoim pierwszym komputerze z '99. Miał 800MHz.