Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł dwufunkcyjny IMMERGAS VICTRIX 24 instalacja hydrauliczna

robertrsad 11 Jun 2011 23:16 7559 2
    robertrsad
    Level 10  
    Kocioł dwufunkcyjny IMMERGAS VICTRIX 24 sterownik super amico car- instalacja hydrauliczna
    Mam taki problem ponieważ zakupiłem ten piec ale mam jeszcze miałowy z sterownikiem, hydraulik chce go mi połączyć według tego schematu co zamieściłem ale nie wiem czy tak będzie dobrze ponieważ pompka za wymiennikiem kiedy będzie piec wygaszał się będzie jeszcze pompować oraz ta na piecu miałowym wyłącza się dopiero po osiągnięciu np 45 stopni bo są razem sprzężone elektrycznie do sterownika miałowego ,w tym czasie jak temperatura zadana była 50 stopni na piecu sie bedzie wygaszać do 45st temperatura w domu tez maleje, automatycznie załączy mi sie piec gazowy czy ta pompka na wymienniku może razem działac z piecem gazowym dopóki piec miałowy się nie wygasi (45st).Czy musi byc jakoś elektrycznie połączone inaczej oraz odnośnie zasobnika wody ciepłej czy też tak moze byc jak w tej instalacji na obrazku
    Kocioł dwufunkcyjny IMMERGAS VICTRIX 24 instalacja hydrauliczna
    robertrsad
    Level 10  
    Witam .Z tego co zauważyłem to jest schemat na piec gazowy 1 funkcyjny który może byc podłączony do bojlera a ja mam 2 funkcyjny a mam tez boiler w instalacji i nie wiem jak go podłaczyc instalator chce ze przy grzaniu grzejników i podłogówki przy okazji grzeje bojler czy tak może być
    budomix
    Level 10  
    Witam Proponuje zastosować oddzielny termostat w bojlerze który będzie włączał pompę obiegową bojlera. Po osiągnięciu zadanej temperatury w bojlerze wyłączy się pompa. Rozwiązanie do zastosowania w kotłach jednofunkcyjnych.