Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Nice A400 - programowanie nowego pilota SMILO SM-2

grzenio2 12 Cze 2011 09:59 6627 7
  • #1 12 Cze 2011 09:59
    grzenio2
    Poziom 9  

Witam. Centrala Nice Mindy A400, działający "stary" pilot SM-4 (1-szy przycisk otwiera 2 skrzydła bramy, 2-gi tylko 1 skrzydło), dokupiony nowy pilot SM-2 (drugi "stary" gdzieś zaginął). Próbowałem wg instrukcji wczytać do radia (radio czarne z jajowatym przyciskiem - chyba SMXI) nowego pilota (SM-2) i jest możliwość zaprogramowania 2-go przycisku (otwiera 1 skrzydło bramy) natomiast za żadne skarby nie da się zaprogramować 1-go przycisku który mógłby otwierać całą bramę (2 skrzydła) - panowie eksperci co jest grane ?

• #2 12 Cze 2011 13:58
    Marteen_G
    Poziom 21  

Opisz wg. jakiej procedury postępujesz dokładnie.

• #3 13 Cze 2011 07:39
    grzenio2
    Poziom 9  

Wg instrukcji centrali na dwa sposoby czyli :

Wczytywanie - sposób I
    (każdy kolejny przycisk pilota uaktywnia kolejne wyjście odbiornika)
    Wczytywanie - sposób II
    (dowolny przycisk pilota może sterować dowolnym wyjściem odbiornika)

I w żadnym z tych sposobów nie działa przycisk 1 (większy), niby dioda miga wg instrukcji na radiu a przycisk 1 nie działa. Ta brama znajduje się u znajomego więc nie wiem co wcześniej grzebali serwisanci ale z tego co on twierdzi było to dawno temu i nawet nie ma do nich kontaktu. Możliwe że założona jest jakaś blokada ? Ale to chyba by się nie dało żadnego przycisku z pilota wprogramować ? Dobrze to rozumuję? Nie chciałem za bardzo grzebać w ustawieniach centrali żeby mu nie wykasować działającego pilota przypadkiem.

• #4 15 Cze 2011 08:02
    grzenio2
    Poziom 9  

Nikt nie miał podobnego przypadku? Przecież gdyby bateria w pilocie SM2 była słaba to chyba żaden przycisk by się nie programował >? Panowie experci - prośba o radę - przecież połówką bramy można jedynie motorem wyjeżdzać :)

• #5 16 Cze 2011 20:27
    Marteen_G
    Poziom 21  

Jakby mnie się takie coś przydarzyło wykasowałbym radio i programował od nowa Sposobem II.

• #6 17 Cze 2011 07:47
    grzenio2
    Poziom 9  

Będę w sobotę u znajomego więc spróbuję wyczyścić radio i wczytać na nowo 2 piloty. Mam nadzieję że nie ma założonej jakiejś blokady na radio czy coś w tym stylu, żeby się potem nie okazało że trzeba kupić helikopter bo żaden pilot nie zadziała :D

• #7 03 Lip 2011 17:04
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Skąd jesteś

• #8 04 Lip 2011 08:05
    grzenio2
    Poziom 9  

Z okolic Krakowa - problem już (częściowo) rozwiązany - przeprogramowałem w centralce funkcję AUX jako "tylko otwiera (3)" i znajomy otwiera 2-gim przyciskiem pilota a zamknięcie bramy jest w automacie w czasie 20sek.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME