Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HT-DL200 + karta dźwiękowa 5.1

daymoss 12 Cze 2011 10:58 1678 5
  • #1 12 Cze 2011 10:58
    daymoss
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam kino domowe Samsung HT-DL200 oraz 6 kanałową kartę dźwiękową (wyjścia jack i SPDIF). Jako że kino domowe ma tylko wejście audio stereo mam pytanie: czy mozna je jakoś w prosty sposób przerobić aby podłączyć 6 kanałów analogowo bądź optycznie z karty dźwiękowej?

0 5
  • #2 13 Cze 2011 19:37
    Olek II
    Moderator

Podłącz wyjście karty z wejściem kina kablem stereo. Dźwięk i tak będzie przestrzenny tylko wówczas, jak odtwarzał bedziesz muzykę lub film który będzie w wersji 5.1. Można również zainstalować kartę dźwiękową z wyjściem SPDIF, ale to nic nie zmieni.

0
  • #3 13 Cze 2011 23:01
    daymoss
    Poziom 10  

Niestety nie będzie to prawdziwe 5.1 tylko ProLogic chyba jeśli się nie mylę. Niestety mnie to nie zadowala. Wygląda na to że czeka mnie ostateczność czyli zakup amplitunera 5.1

0
  • #4 14 Cze 2011 11:09
    Olek II
    Moderator

A który tuner satelitarny ma wyjście inne jak stereo? Można słuchać dźwięku 5.1 pod warunkiem, że taki jest "dołączony" do filmu. Twój Samsung posiada wewnątrz dekoder stereo/5.1. Jeśli nawet kupisz amplituner, to i tak nie będzie efektów, jeśli nie będą zakodowane w sygnale. Jest to dokładnie to samo, jakbyś chciał na radiu uzyskać efekty stereo słuchając muzyki mono.

0
  • #6 14 Cze 2011 17:47
    Byneq
    Poziom 26  

Autorowi chodziło o to, że podając sygnał z karty dźwiękowej do AT uzyska jedynie namiastkę dźwięku przestrzennego czyli musi włączyć w AT Pro-Logic żeby grały wszystkie głośniki. Nie pisał nic o tunerze satelitarnym, chodzi mu pewnie o komputer a jak wiadomo obecnie chyba każdy film ma ścieżkę DD albo DTS. Jedyne wyjście to nowy AT z kompletem wejść cyfrowych i problem z głowy.

0