Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HT-DL200 + karta dźwiękowa 5.1

daymoss 12 Cze 2011 10:58 1639 5
  • #1 12 Cze 2011 10:58
    daymoss
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam kino domowe Samsung HT-DL200 oraz 6 kanałową kartę dźwiękową (wyjścia jack i SPDIF). Jako że kino domowe ma tylko wejście audio stereo mam pytanie: czy mozna je jakoś w prosty sposób przerobić aby podłączyć 6 kanałów analogowo bądź optycznie z karty dźwiękowej?

0 5
  • #2 13 Cze 2011 19:37
    Olek II
    Moderator

Podłącz wyjście karty z wejściem kina kablem stereo. Dźwięk i tak będzie przestrzenny tylko wówczas, jak odtwarzał bedziesz muzykę lub film który będzie w wersji 5.1. Można również zainstalować kartę dźwiękową z wyjściem SPDIF, ale to nic nie zmieni.

0
  • #3 13 Cze 2011 23:01
    daymoss
    Poziom 9  

Niestety nie będzie to prawdziwe 5.1 tylko ProLogic chyba jeśli się nie mylę. Niestety mnie to nie zadowala. Wygląda na to że czeka mnie ostateczność czyli zakup amplitunera 5.1

0
  • #4 14 Cze 2011 11:09
    Olek II
    Moderator

A który tuner satelitarny ma wyjście inne jak stereo? Można słuchać dźwięku 5.1 pod warunkiem, że taki jest "dołączony" do filmu. Twój Samsung posiada wewnątrz dekoder stereo/5.1. Jeśli nawet kupisz amplituner, to i tak nie będzie efektów, jeśli nie będą zakodowane w sygnale. Jest to dokładnie to samo, jakbyś chciał na radiu uzyskać efekty stereo słuchając muzyki mono.

0
  • #6 14 Cze 2011 17:47
    Byneq
    Poziom 26  

Autorowi chodziło o to, że podając sygnał z karty dźwiękowej do AT uzyska jedynie namiastkę dźwięku przestrzennego czyli musi włączyć w AT Pro-Logic żeby grały wszystkie głośniki. Nie pisał nic o tunerze satelitarnym, chodzi mu pewnie o komputer a jak wiadomo obecnie chyba każdy film ma ścieżkę DD albo DTS. Jedyne wyjście to nowy AT z kompletem wejść cyfrowych i problem z głowy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo