Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z routerem

kufel_ 14 Nov 2004 16:57 1410 4
 • #1
  kufel_
  Level 14  
  Witam.

  Mam poważny problem z tym routerem lnksys'a WRT54GS SPEED BOOSTER tzn. jak podłacze go w domu na standardowych antenakach to wszystko chodzi ok , sygnał jest dobry w całym domu a jeżeli już podłacze antene zewnętrzna to zaczyna już coś świrować ,sieciówka polaczy się z nim ale co jakiś czas rozłacza ja z bazą tak jak by restartował się router.
  Dzieje sie tak na różnych odległościach (oczywiście poza domemw którym jest baza) , antena bazowa jak i klijencka są dobre bo były sprawdzane na różnych sprzętach wiec pozostaje sam router , jak by ktoś maił jakieś pomysły to byłbym wdzięczny bo moje się już wyczerpały :D

  Pozdrawiam
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  Greg
  Level 20  
  anteny ok a co z resztą instalacji??? kable złączki itd. sprawdzałeś ??? skoro na oryginalnych antenkach działa to może problem lezy własnie w instalcji !!!!
 • #3
  Mareksp9bqj
  Level 13  
  Cześć !
  Sprawdź czy na tej antenie zewnętrznej odbierasz jakieś sygnały z innych np AP mogą być na tyle silne, że zakłócają pracę Twojego routera.
  pozdrawiam Marek
 • #4
  kufel_
  Level 14  
  wszystko z instalacją było ok , narazie niby chodzi zobacze jak długo
  , problemem była chyba woda która nie wiem jakim cudem dostala się do złączki od anteny. Jak odkręciłem kabel od anteny to troche się jej wylało, i tu mam pytanie czy to faktycznie mogło być to spowodowane przez wode w złaczce , bo jak tak bedę musiał jakoś to zabezpieczyć .
 • #5
  Greg
  Level 20  
  Mysle że to na 100% to !!! ponieważ woda we wtyczce mogła spowodowac całkowite rozstrojenie instalacji antenowej a to wiąże się ze stratą mocy wypromieniwywanej z anteny wzrost zakłóceń w stosynku do sygnału itd.miałem podobną sytuacje za starych dobrych czasów w CB radiu tam woda nalała sie do anteny i tez mnie nikt nie słyszał biorąc pod uwagę dużo wyższą częstotliwosc nadajnika routera myślę zę woda tymbardziej mogła być przyczyna usterki