Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z routerem

14 Lis 2004 16:57 1377 4
  • Poziom 14  
    Witam.

Mam poważny problem z tym routerem lnksys'a WRT54GS SPEED BOOSTER tzn. jak podłacze go w domu na standardowych antenakach to wszystko chodzi ok , sygnał jest dobry w całym domu a jeżeli już podłacze antene zewnętrzna to zaczyna już coś świrować ,sieciówka polaczy się z nim ale co jakiś czas rozłacza ja z bazą tak jak by restartował się router.
    Dzieje sie tak na różnych odległościach (oczywiście poza domemw którym jest baza) , antena bazowa jak i klijencka są dobre bo były sprawdzane na różnych sprzętach wiec pozostaje sam router , jak by ktoś maił jakieś pomysły to byłbym wdzięczny bo moje się już wyczerpały :D

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    anteny ok a co z resztą instalacji??? kable złączki itd. sprawdzałeś ??? skoro na oryginalnych antenkach działa to może problem lezy własnie w instalcji !!!!
  • Poziom 13  
    Cześć !
    Sprawdź czy na tej antenie zewnętrznej odbierasz jakieś sygnały z innych np AP mogą być na tyle silne, że zakłócają pracę Twojego routera.
    pozdrawiam Marek
  • Poziom 14  
    wszystko z instalacją było ok , narazie niby chodzi zobacze jak długo
    , problemem była chyba woda która nie wiem jakim cudem dostala się do złączki od anteny. Jak odkręciłem kabel od anteny to troche się jej wylało, i tu mam pytanie czy to faktycznie mogło być to spowodowane przez wode w złaczce , bo jak tak bedę musiał jakoś to zabezpieczyć .
  • Poziom 20  
    Mysle że to na 100% to !!! ponieważ woda we wtyczce mogła spowodowac całkowite rozstrojenie instalacji antenowej a to wiąże się ze stratą mocy wypromieniwywanej z anteny wzrost zakłóceń w stosynku do sygnału itd.miałem podobną sytuacje za starych dobrych czasów w CB radiu tam woda nalała sie do anteny i tez mnie nikt nie słyszał biorąc pod uwagę dużo wyższą częstotliwosc nadajnika routera myślę zę woda tymbardziej mogła być przyczyna usterki