Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanussi WDS832C programator sę nie kręci

bajdon 12 Cze 2011 20:05 1445 8
  • #1 12 Cze 2011 20:05
    bajdon
    Poziom 11  

Mam problem z tą pralkosuszarką. Wczoraj na sam koniec prania poleciał z niej dym w okolicach szuflady na proszek.
    Rozkręciłem, sprawdziłem wszystkie przewody, wtyczki i nic nie widać.

Dzisiaj uruchomiłem program na D, pralka nabiera wody, kreci i tak pol godziny - programator cały czas na D (silniczek programatora pracuje).

Po ręcznym przekręceniu na wirowanie pralka wyrzuca wodę, słychać cykanie hydrostatu, wiruje i program zostaje skończony. Hydrostat dmuchnołem i "tyka", wężyk drożny, termostat grzałki też cyka - skręcałem go na 0 i pralka dalej stoi na D.

Czy ktoś ma pomysł ?

0 8
  • #2 12 Cze 2011 20:13
    Gobro
    Poziom 28  

Do czyszczenia układ hydrostatu,do niego dochodzi cienki wężyk z hydrostatu.
    Do sprawdzenia grzałka,może być spalona.

0
  • #3 12 Cze 2011 20:26
    bajdon
    Poziom 11  

Gobro napisał:
    Do czyszczenia układ hydrostatu,do niego dochodzi cienki wężyk z hydrostatu.
    Do sprawdzenia grzałka,może być spalona.

Wężyk hydrostatu sprawdzony drożny.
    Zatem sprawdzę grzałkę skoro nic innego nie zostało ale czy program nie powinien iść dalej jeśli skręcę temperaturę na 0 ?

0
  • #4 13 Cze 2011 08:42
    bajdon
    Poziom 11  

Grzałka grzeje. Jedyna nieprawidłowość jaką znalazłem to lekko przypalone styki w termostacie.

0
  • #5 13 Cze 2011 15:04
    bajdon
    Poziom 11  

Gadam tu głównie do siebie ale spieszę poinformować, że po wyczyszczeniu styków w programatorze i termostacie pralka pracuje prawidłowo.
    Nie udało mi się ustalić skąd wzioł się dym, całe okablowanie wygląda wporządku.

0
  • #6 13 Cze 2011 18:42
    Gobro
    Poziom 28  

Ponieważ dym w środku mogła spowodować grzałka grzejąca bez wody.
    Dlatego trzeba cały układ hydrostatu dokładnie wyczyścić a na koniec przepłukać wodą, bo się usterka powtórzy.

0
  • #7 13 Cze 2011 21:24
    bajdon
    Poziom 11  

To napewno nie to. Dym lecial z okolic programatora i szuflady a w bębnie nie śmierdzialo ani trochę.

0
  • #8 13 Cze 2011 21:50
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

bajdon napisał:
    Mam problem z tą pralkosuszarką. Wczoraj na sam koniec prania poleciał z niej dym w okolicach szuflady na proszek.

Czy ktoś ma pomysł ?
    Sprawdź filtr pz. Może dym leciał z niego i znalazł sobie ujście szufladą na proszek .

0
  • #9 13 Cze 2011 21:56
    bajdon
    Poziom 11  

A gdzie go znajdę ? Jeśli to ten kondensator przy zasilaniu to jest sprawny.

0