Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Orlando mp46 i zmieniarka Blaupunkt IDC A09 kilka pytań

radekww123 12 Cze 2011 21:18 2493 4
  • #1 12 Cze 2011 21:18
    radekww123
    Poziom 2  

Witam

Drodzy forumowicze mam pytanie odnośnie powyższego sprzętu. Mianowicie posiadam w aucie radioodtwarzacz Orlando mp46 w którym padł odtwarzacz CD. Miałem wybrać się z nim do serwisu ale u kolegi zobaczyłem zmieniarkę IDC A09 i postanowiłem sobie ją pożyczyć. W internecie znalazłem jedynie info że współpracuje ona z moim radiem.
    Podłączyłem zmieniarkę oryginalną kostką do radia (mała kwadratowa kostka na osiem pinów) Włączyłem wejście AUX na radiu i na wyświetlaczu pojawił się napis CD CHANGER czerwone diody w kieszeniach na płyty zapaliły się i na tym koniec. Zmieniarka po włączeniu słyszę mieli coś, mechanizmy pracują jednak po włożeniu płyt nie da się żadnej odpalić a na radiu pojawia się jedynie napis o błędzie. Płyt też nie da się już wyciągnąć ze zmieniarki.
    szukałem trochę po internecie, ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytania. Czy zmieniarka jest właściwie podłączona czy potrzebny mi dodatkowy kabel, przejściówka jeśli tak to jaki? Czy może być tak, że zmieniarka jest zakodowana dlatego nie daje oznak życia ( na przednim panelu ma napis CODE). Jeśli tak to czy są jakieś generatory kodów do niej czy tylko pozostaje wizyta u fachowca. A może poprostu zmieniarka jest popsuta. Jak myślicie. Zależałoby mi na takim połączeniu sprzętu bo radio pasuje mi do wnętrza a i zmieniarkę będę mógł zamontować na środkowej konsoli.

Pozdrawiam
    Radek

0 4
  • #2 12 Cze 2011 22:58
    tolo
    Poziom 33  

Dokładnie, ta zmieniarka jest kodowana. Żeby ją uruchomić trzeba wpisać odpowiedni kod.

0
  • #3 13 Cze 2011 07:33
    radekww123
    Poziom 2  

Dzięki. A powiedz mi czy można znaleźć kod w internecie bo sztuka ta mi się nie udała. Kod rozumie wprowadza się klawiszami na zmieniarce bo na radiu nie pokazuje się żaden komunikat o kodzie.

Pozdrawiam
    Radek

0
  • Pomocny post
    #4 13 Cze 2011 11:16
    tolo
    Poziom 33  

Kodu kolega nie znajdzie w internecie. Taki kod można uzyskać od osoby znającej temat radio-code.

0
  • #5 13 Cze 2011 19:22
    radekww123
    Poziom 2  

OK. Dzięki wielkie za pomoc. Będę musiał w takim razie podjechać do kogoś :)

Pozdrawiam
    Radek

0
  Szukaj w 5mln produktów