Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnat Edition Four + Pioneer deh 3200UB.Gra cicho przez wyjście rca.

12 Cze 2011 21:49 2452 11
  • Poziom 13  
    Witam mam podłączony w/w sprzęt, problem polega na tym, że po podłączeniu przez rca gra bardzo cicho, radio mam od nowości od 8 miesięcy, i wyjście rca użyłem pierwszy raz, kable połączeniowe sprawdziłem miernikiem, i przejście jest, pod wzmacniacz podłączyłem inne źródło dźwięku, i gra normalnie na wszystkich czterech kanałach. Czy jak wzmacniacz nie posiada fabrycznie wejścia high input, to można jakoś podłączyć dźwięk z wyjść głośnikowych radia omijając wejścia rca, czy nie ma takiej możliwości żeby takie wejście dorobić ingerując we wzmacniacz?
  • Sklep HeluKabel
  • Moderator CarAudio
    Kręciłeś Gainem?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    Tak, jak jest ustawiony na max to słychać ale bardzo cicho.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    A jak ustawisz gain na 50% to jest poprawa ? Tylko ścisz głośność na radiu zanim będziesz regulował gain.
  • Poziom 13  
    Jak ustawię na połowę to prawie nic nie słychać,nie mam pojęcia o co tutaj chodzi,to nie jest pierwszy sprzęt który podłączam,i nigdy nie miałem z tym takiego problemu. Gdybym kupił radio z drugich rąk to obstawiałbym na 100% wyjście w radiu, ale nowe radio byłoby uszkodzone fabrycznie? A może to wina kabli po mimo, że jest przejście może stawiają za duży opór.
  • Moderator CarAudio
    Jak tam FADER ustawiony? Daj na pozycję środkową , a najlepiej zresetuj radio .
  • Poziom 13  
    Jest na pozycji środkowej, a reset robiłem już dwa razy.
  • Moderator CarAudio
    Jak masz ustawiony filtr HPF i poziom suba na radiu?
  • Poziom 13  
    Obojętnie jakbym nie ustawił to gra subwoofer lub wcale. Wyciągnąłem instrukcję radia i w specyfikacji mam tylko takie dane odnośnie ustawień, i mam takie odczucie, że tutaj wyjście zrobione jest dla subwoofera, choć dla mnie to trochę dziwne.

Preout maximum output level 2.2V
    HPF frequency: 50/63/80/100/125 Hz
    Slope: -12 dB/oct
    Subwoofer (mono) frequency: 50/63/80/100/125 Hz
    Slope: -18 dB/oct
    Gain: +6 dB to -24 dB
    Phase: normal/reverse
    Bass boost:
    Gain +12 dB to 0 dB
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    Podepnij te RCA pod przednie RCA na próbę i opisz co i jak .
  • Poziom 13  
    Radio ma tylko jedną parę rca, i obojętnie czy podłącze pod wejście wzmacniacza 1/2 lub 3/4 to gra tak samo,a jak podłączyłem na chwilę pod rca wzmacniacza wyjście z radia na głośniki to gra normalnie. A powiedz mi czy jest możliwość tak jak pisałem na początku zrobić wejście high input we wzmacniaczu, bo w radiu jakbym chciał zrobić rca to wiem że można wpiąć się przed końcówką, ale w radiu nie chciałbym grzebać bo ma jeszcze ponad rok gwarancji.
  • Poziom 13  
    Temat do zamknięcia, dziękuję wszystkim, nie wytrzymałem i podłączyłem rca w radiu pod przedwzmacniacz, gwarancji już nie mam ale przynajmniej działa tak jak powinno :)